Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Да, той е, само че го нямам, а го търся.
    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
    имат право да гласуват на избори.

    Коментар


    • От: Моят нож

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Търсите вие разни екзотики... Аз не мога да си намеря един нормален "нож на дневалния"! Имам два, единият, някъде във времето някой го е точил на шмиргел и сега не мога да го оправя, другият го дадох за оксидиране, и те го сложили с чирените - приличат на пихтия.
      какъв е тоя нож на дневалния?ние поне използвахме обикновен щик от А.К! а те поне не са кът
      Pathfinder 4.0L

      Коментар


      • От: Моят нож

        Първоначално публикуван от RIFLE Преглед на мнение
        какъв е тоя нож на дневалния?ние поне използвахме обикновен щик от А.К! а те поне не са кът

        Ето:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:knife.jpg
Прегледи:1
Размер:86.5 КБ
ID:5371237
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • От: Моят нож

          Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
          Ето:

          [ATTACH=CONFIG]447740[/ATTACH]
          Именно, но моите са със метални кании.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Моят нож

            ....аз имам много ,но този ми е любим!много стар Солинген-безупречен със страхотен ряз!здрав,дебел около 4 мм. и изключително идиото устойчив!
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • От: Моят нож

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Именно, но моите са със метални кании.
              Мани я канията. Нали питаш за ножа. Явно знаеш за какво иде реч. Води се trench knife...
              Стана ми интересно. Всъщност каква е историята на това острие? Знае ли някой?
              Колко наряда съм дал...и колко коридор съм измил...
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • От: Моят нож

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CameraZOOM-20120505240333402.jpg
Прегледи:1
Размер:151.7 КБ
ID:5371367Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CameraZOOM-20120505240038127.jpg
Прегледи:1
Размер:178.0 КБ
ID:5371368Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CameraZOOM-20120505240240941.jpg
Прегледи:1
Размер:152.3 КБ
ID:5371369Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CameraZOOM-20120505240128938.jpg
Прегледи:1
Размер:132.7 КБ
ID:5371370
                Първоначално публикуван от IcOMencheV Преглед на мнение
                Тва ножче отзад и "ушички" ли си има?

                А за тоя нож от чукотка снимай да видим, че ми е много интересно .
                за жалост още не намирам самото острие което е успяло да се отчупи от дръжката,острието беше от доста мека стомана,а и този нож е бил само декоративен израз на уменията на майстора (според мен де), майстора е Аромке от не близката 1912г. с.Уеллен в Чукотка.
                "Уэ́лен (чук. Увэлен, эским. Улыӄ, Олыӄ) — село в Чукотском районе Чукотского автономного округа. Cамый восточный населённый пункт России."
                Последно редактирано от Antoniy; 04-05-12, 23:36.

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                  Ето:

                  [ATTACH=CONFIG]447740[/ATTACH]
                  ножа на дневалния се нарича АРМЕЙСКИ НОЖ
                  -------Honda CR-V 128к.с.--------
                  "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Не следя много темата: кой, кога и къде е служил, а и не ми се отдава да помня дати , но аз дневалствата съм ги давал с обикновен щик който е за автомата
                    Това 98г
                    Не, че тоя нож е много по различен, така поне по снимките.
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                      Не следя много темата: кой, кога и къде е служил, а и не ми се отдава да помня дати , но аз дневалствата съм ги давал с обикновен щик който е за автомата
                      Това 98г
                      Не, че тоя нож е много по различен, така поне по снимките.
                      Не всички поделения имаха разпределени такива ножове. При нас нямаше и дневалствата също ги давахме с щик. Свързочниците обаче имаха.

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                        Мани я канията. Нали питаш за ножа. Явно знаеш за какво иде реч. Води се trench knife...
                        Стана ми интересно. Всъщност каква е историята на това острие? Знае ли някой?
                        Колко наряда съм дал...и колко коридор съм измил...
                        Това, което аз знам от историята.
                        До 1945 год оръжието на нашата армия (както всички знаем) е Манлихер. Тя си има щик - сваляем - това е и ножа биващ на разположение на войника. След това, на въоръжение е Наган, в модификацията му от `44-та - т. е. със несваляем, сгъваем щик (по образец от Каркано), а също така и картечни пистолети ППШ и ППС, които нямат щикове. В резултат, войникът се оказва без нож. Тогава се и въвежда въпросният, като номенклатурата му е именно: "Армейски нож". Този нож е типичен представител на немската школа като конструкция, визия и пр. Това е и основанието на разните легенди, че това били преработени щикове от Маузер, само че Маузер никога не е бивала на въоръжение в България, а наличните трофейни пушки никога не са били в количество достатъчно да осигури нужната бройка за такава преработка. Прозвището: "Нож на дневалния", получава след окончателното въоръжаване с АК. Тогава ножа на войника отново става щикът на пушката, а понеже дневалните не носят оръжие (огнестрелно) и за да бъдат все-пак въоръжени, са носели този нож. Напрактика това не е било точно така (или по-точно - така е било единствено в самото начало), на дневалствата е носен преимуществено щик, а въпросният нож е останал главно аксесоар от униформата на курсанти и школници, а на по-късен етап - и наградно, и подаръчно оръжие. Да е бил известен като: "Окопен нож" - конкретно този - аз не знам, практически, той е достатъчно здрав за такава употреба, но българският войник, винаги е разполагал за целта със много по-съществен инструмент - прословутата лопатка (това, да копаеш окоп със нож, на мен ми звучи много "рамбовско-сървайвалистки" и по "беъргрилски" бутафорно).
                        За тези, които се интересуват от придобиването на такъв, е интересно да знаят, че качеството му във времето е изключително непостоянно (а има и разлики в конструкцията му). Първоначално той е бил изработван къде ли не - в Търново, в различни заводи за военна продукция, в заводи за производство на инструменти (Арда Кърджали, примерно). "Класически" могат да се считат ножовете произведени през `80-те, когато те вече се правят единствено в Казанлък, от същият материал, от който са цевните кутии на АК (по това време той окончателно престава да е "нож на дневалния" по същество).
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Тия ножове и по мое време (75/77) бяха голяма рядкост. Само фатмака на батареята имаше такъв, иначе в поделението не съм виждал.
                          Наряд и дневалство - с щика на АК 47.
                          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                          имат право да гласуват на избори.

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                            Тия ножове и по мое време (75/77) бяха голяма рядкост. Само фатмака на батареята имаше такъв, иначе в поделението не съм виждал.
                            Наряд и дневалство - с щика на АК 47.
                            а АК-то с дървен приклад )) сгъваемите нямаха щикове. В артилерията наряда си беше с такъв нож. 94-6 това.
                            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              После може да са дали и сгъваеми. Нашите бяха само с дървен приклад, сгъваемият автомат беше рядкост.
                              Имаше ги само в танковата бригада и парашутния батальон. На парашутистите тогава за пръв път дадоха пластмасови пълнители
                              и ония ножове, дето трябва да могат да режат тел с канията. Но такъв нож, само за дневалства, не сме имали.
                              Иначе добре изглежда, прилича си точно на нож, а не на щик. Ако е и от качествен материал, ще е екстра придобивка за всяка колекция.
                              При това е докаран малко "Боуи" и е предвидено да може да се точи.
                              Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                              имат право да гласуват на избори.

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Дневалствата при нас /85-87/ се даваха само с такъв нож. Щиковете с АК си седяха в оръжейната. За караула вече беше друго. АК+щик+4 пълнителя.
                                Only after the last tree has been cut down,
                                Only after the last river has been poisoned,
                                Only after the last fish has been caught,
                                Only then will you find that money cannot be eaten.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X