Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    "Трофеен" значи, че е бил взет като трофей от враг след като е бил победен в битка, война или някакъв друг сблъсък.

    Коментар


    • От: Моят нож

      Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
      "Трофеен" значи, че е бил взет като трофей от враг след като е бил победен в битка, война или някакъв друг сблъсък.
      Хм, а ако дядото е участвал в Camel Trophy
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар


      • От: Моят нож

        Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
        Хм, а ако дядото е участвал в Camel Trophy
        И тогава може ама трябва на канията и на острието да има отпечатан надпис или фигура на камила. Само в такъв случай се признава.

        Коментар


        • От: Моят нож

          Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
          "Трофеен" значи, че е бил взет като трофей от враг след като е бил победен в битка, война или някакъв друг сблъсък.
          хмм колеги мисля,че малко задълбахте, темата е за ножове а не за лексика...."трофеен"го казах образно,че му е подарак а тои на мен мисля,че се разбра нали?
          малко офф а ако си харесам нещо от някои на улицата им му бия 2 шамара и му го взема пак ли е трофей?
          Последно редактирано от RIFLE; 27-04-12, 19:22.
          Pathfinder 4.0L

          Коментар


          • От: Моят нож

            Първоначално публикуван от RIFLE Преглед на мнение
            ами,че е подарък някъв.в смисъл вмз не правят ножове и този е бил нещо като рекламен или сувенир.
            В едновремешните заводи можеха да се правят много неща покрай основното им производство! А качеството на тези ножове е много над някои "легендарни" световно известни марки дето се правят на конвейр! Ето го и моя от ВМЗ:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0150.jpg
Прегледи:1
Размер:141.1 КБ
ID:5369746 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0149.jpg
Прегледи:1
Размер:132.8 КБ
ID:5369747 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0148.jpg
Прегледи:1
Размер:125.7 КБ
ID:5369748
            Тоя нож съм го подлагал на супер издевателства и е издържал - копал съм с него в лед и в земя, ползвал съм го за мачете когато разчиствахме джунглата по границата, драл съм животни, отварял съм консерви и въобще съм го ползвал за всичко дето може да се ползва един прежален нож, и той оцеля. Сега си го пазя като скъп спомен от онова време пък издевателствам над разни евтини китайчета.
            А това е ножа на баща ми, правен е в МЗ Хан Тервел:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0147.jpg
Прегледи:1
Размер:111.9 КБ
ID:5369749 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0146.jpg
Прегледи:1
Размер:142.8 КБ
ID:5369750 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0144.jpg
Прегледи:1
Размер:119.2 КБ
ID:5369751

            П.П. Е не можах да направя снимките да излезнат в нормалния си размер, даму се не види!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • От: Моят нож

              Тази година Коледа дойде по-рано От днес съм горд собственик на Bravo 1 Rampless, swedge grind, CPM S35VN. Чак ми иде да се отъркалям в някоя кална локва от кеф

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bss_black_canvas_swedge_grind.jpg
Прегледи:1
Размер:213.4 КБ
ID:5370499
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • От: Моят нож

                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                Тази година Коледа дойде по-рано От днес съм горд собственик на Bravo 1 Rampless, swedge grind, CPM S35VN. Чак ми иде да се отъркалям в някоя кална локва от кеф

                [ATTACH=CONFIG]446527[/ATTACH]
                Браво...да ти е честит и да си го ползваш ...."СО КЕФ", както казват някои....невероятна красота, а аз хвърлих око на ето това....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:esee-6.jpg
Прегледи:1
Размер:157.1 КБ
ID:5370767
                LZ3YG

                Коментар


                • От: Моят нож

                  @Paraponera - имай предвид че това дето си си го пожелал е мноу голем туч. На снимката изглежда добре, но в действителност си е подострена щанга (аз имам 5-цата). Та съвета ми е да го пипнеш на живо преди да си го купиш, да не останеш разочарован.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Ако някой се е разочаровал от някое ESEE-6 може да се договорим нещо... да му оправя настроението де.
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      Тази година Коледа дойде по-рано От днес съм горд собственик на Bravo 1 Rampless, swedge grind, CPM S35VN. Чак ми иде да се отъркалям в някоя кална локва от кеф

                      [ATTACH=CONFIG]446527[/ATTACH]
                      Явно много си слушал. Хайде весела Коледа
                      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                        Ако някой се е разочаровал от някое ESEE-6 може да се договорим нещо... да му оправя настроението де.
                        Ако ти е харесал ножа от пост #639 - склонен съм на дискусия Определено съм почитател на "дребни хапливци", както ги нарича Дроба, и тоя туч не се виждам да го мъкна по поляните - много ми смъква гащите.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          Ако ти е харесал ножа от пост #639 - склонен съм на дискусия Определено съм почитател на "дребни хапливци", както ги нарича Дроба, и тоя туч не се виждам да го мъкна по поляните - много ми смъква гащите.
                          Там е ESEE-5. Харесвам повече ESEE-6, но пък какво...кажи това ли е комплектовката /нож+кания/ като от снимката и какви пари му търсиш. Ножът е нов и не е ползван, нали? Къде емвентуално може да се види на живо? Пиши на ЛС.
                          Only after the last tree has been cut down,
                          Only after the last river has been poisoned,
                          Only after the last fish has been caught,
                          Only then will you find that money cannot be eaten.

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                            В едновремешните заводи можеха да се правят много неща покрай основното им производство! А качеството на тези ножове е много над някои "легендарни" световно известни марки дето се правят на конвейр! Ето го и моя от ВМЗ:

                            [ATTACH=CONFIG]445271[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]445272[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]445273[/ATTACH]
                            Тоя нож съм го подлагал на супер издевателства и е издържал - копал съм с него в лед и в земя, ползвал съм го за мачете когато разчиствахме джунглата по границата, драл съм животни, отварял съм консерви и въобще съм го ползвал за всичко дето може да се ползва един прежален нож, и той оцеля. Сега си го пазя като скъп спомен от онова време пък издевателствам над разни евтини китайчета.
                            А това е ножа на баща ми, правен е в МЗ Хан Тервел:

                            [ATTACH=CONFIG]445274[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]445275[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]445276[/ATTACH]

                            П.П. Е не можах да направя снимките да излезнат в нормалния си размер, даму се не види!
                            Прав си, Слави. Не знам дали е в тази тема, има военен нож мисля от Сопотските заводи, изцяло метален(имам предвид дръжката, с топка отзад).
                            Анализът показа 1,12 % въглерод и 14 % хром. Горе-долу това е съставът и на ножовете на руските командоси.
                            Наточи ли се както трябва, може да кара години без презаточка. Проблемът е само, че е сравнително голям на размер, но това е оръжие, а не нож за луканка.
                            Аз отдавна търся такъв, но да е комплект с канията(червеникава телешка кожа).
                            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                            имат право да гласуват на избори.

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                              Прав си, Слави. Не знам дали е в тази тема, има военен нож мисля от Сопотските заводи, изцяло метален(имам предвид дръжката, с топка отзад).
                              Анализът показа 1,12 % въглерод и 14 % хром. Горе-долу това е съставът и на ножовете на руските командоси.
                              Наточи ли се както трябва, може да кара години без презаточка. Проблемът е само, че е сравнително голям на размер, но това е оръжие, а не нож за луканка.
                              Аз отдавна търся такъв, но да е комплект с канията(червеникава телешка кожа).

                              Търсите вие разни екзотики... Аз не мога да си намеря един нормален "нож на дневалния"! Имам два, единият, някъде във времето някой го е точил на шмиргел и сега не мога да го оправя, другият го дадох за оксидиране, и те го сложили с чирените - приличат на пихтия.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                                Прав си, Слави. Не знам дали е в тази тема, има военен нож мисля от Сопотските заводи, изцяло метален(имам предвид дръжката, с топка отзад).
                                Анализът показа 1,12 % въглерод и 14 % хром. Горе-долу това е съставът и на ножовете на руските командоси.
                                Наточи ли се както трябва, може да кара години без презаточка. Проблемът е само, че е сравнително голям на размер, но това е оръжие, а не нож за луканка.
                                Аз отдавна търся такъв, но да е комплект с канията(червеникава телешка кожа).
                                Този нож който имаш трябва да е Арсенал Командо...ако не се лъжа...
                                Only after the last tree has been cut down,
                                Only after the last river has been poisoned,
                                Only after the last fish has been caught,
                                Only then will you find that money cannot be eaten.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X