Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    аха,подарък ми е от сестра ми,донесе го от Пакистан,твърди ,че са и го продали като некакъв вид боен нож...фиксаторите са бая хлабави,но ако е на години е обяснимо...хвата е кост и дърво,но изработката е джаста праста, трябва да наснимам един от чукотка с кания и хват от моржов зъб,на него поне има некви рисунки..... ;-)
    Последно редактирано от Antoniy; 09-07-11, 20:23.

    Коментар


    • От: Моят нож

      Тва ножче отзад и "ушички" ли си има?

      А за тоя нож от чукотка снимай да видим, че ми е много интересно .
      По малко, ама с хляб!

      Коментар


      • От: Моят нож

        Благодаря ти,един приятел иска да се сдобие със същият и ...

        Коментар


        • От: Моят нож

          Първоначално публикуван от Antoniy Преглед на мнение
          аха,подарък ми е от сестра ми,донесе го от Пакистан,твърди ,че са и го продали като некакъв вид боен нож...фиксаторите са бая хлабави,но ако е на години е обяснимо...хвата е кост и дърво,но изработката е джаста праста, трябва да наснимам един от чукотка с кания и хват от моржов зъб,на него поне има некви рисунки..... ;-)
          Прилича ми на вариация на "кусаригама" : http://www.google.bg/search?q=kusari...w=1440&bih=809

          Коментар


          • От: Моят нож

            Поредните 2 нови придобивки
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00082.jpg
Прегледи:1
Размер:102.8 КБ
ID:5291875
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00081.jpg
Прегледи:1
Размер:144.3 КБ
ID:5291874
            Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
            Dacia Duster 4WD

            Коментар


            • От: Моят нож

              Представям ви моите ножове,бях ги сложил в един шкаф и малко съм занемарил състоянието им.
              Камата е ново производство,правена е във ВМЗ-Сопот.

              Този е от Турски Маузер,на острието има надпис на арабски,и полумесец със звезда.



              Този е от Втората Световна Война,дядо ми е участвал във нея и от там е донесен,незнам точно какъв е,на острието има инициали W.K.C..

              Този също е доста стар,дръжката е от кокал,овчарски нож,бил е на мой пра,пра дядо.

              Коментар


              • От: До: Моят нож

                Здравейте колеги,днес ми пристигна от Германия едно страхотно ножче (поне на мен ми харесва ) та реших да се похваля,а и междо другото бих искал мението на разбирачи в тази област! Благодаря!

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:659569ZUK20012.jpg
Прегледи:1
Размер:34.4 КБ
ID:5294403 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:180913ZUK20014.jpg
Прегледи:1
Размер:32.1 КБ
ID:5294402 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:600721ZUK2001.jpg
Прегледи:1
Размер:47.1 КБ
ID:5294400 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:215350ZUK20011.jpg
Прегледи:1
Размер:38.8 КБ
ID:5294399 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:496139ZUK20015.jpg
Прегледи:1
Размер:104.7 КБ
ID:5294401

                Коментар


                • От: До: Моят нож

                  Първоначално публикуван от Георги Хаджийски Преглед на мнение
                  Здравейте колеги,днес ми пристигна от Германия едно страхотно ножче (поне на мен ми харесва ) та реших да се похваля,а и междо другото бих искал мението на разбирачи в тази област! Благодаря!
                  Без да имам претенций да съм разбирач,ще си кажа мнението-красива изработка,но това ме кара да мисля,че ще е по-скоро сувенир отколкото нож...
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-08-11, 11:06.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Да! Така е! Исках да знам дали е качествен!

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Здравейте, ето това е новият ми нож, който получих днес, след като го ползвам малко ще му напиша и ревю! За сега съм доволен и мисля да го използвам доста. Живи и здрави, утре ако стана и ако има слука ще го пробваме и на дране
                      ТТ данни:
                      Острие:
                      -Дължина: 9.5 см.
                      -Ширина: 2 см.
                      -Дебелина: 3 мм.
                      -Материал: Въглеродна стомана, предполагам, че е като на карбоновите Лаурита! Режещият ръб е закален на 63 единици, гърбът на 53. Според мен е добре закалено, защото дялах дърво половин час и острието не се захаби въобще, а ръката ме заболя!



                      Дръжка:
                      -Дължина: 11.5 см.
                      -Ширина: 3.5 см при болстера!
                      -Дебелина: 2.5 см при болстера!
                      -Материал: Никелсилвър, фибър, рог и акация. Направена е от Косача и е много удобна!



                      Кания: Естествена кожа, вътре има пластмасова вложка против прорязване на кожата. Стои на колана удобно и не пречи когато седнеш. Ножът влиза сигурно в канията и не може да изпадне лесно! Купена е от knivesworld и за ширпотребна кания си е много добра!

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Последното ми ножче - EnZo Taiga.


                        https://picasaweb.google.com/ulfrhead/EnZoTaiga

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Първоначално публикуван от Black Wolf Преглед на мнение
                          Последното ми ножче - EnZo Taiga.


                          https://picasaweb.google.com/ulfrhead/EnZoTaiga
                          Машшала! Кой е дръжкаря, наш Петракиев ли я пипна така арно или чужденец някой си, че да го наплюем
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Първоначално публикуван от Black Wolf Преглед на мнение
                            Последното ми ножче - EnZo Taiga.
                            Нямаш спирачки, ей Нали се беше отказал от нови ножки засега, или това е по-ранна придобивка ?
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Имам го от 2 месеца.
                              И верно съм се отказал, ама първо трябва да се сложат дръжки на един Хеле Викинг, на един Канкаампаа, а и на мястото на този на Силвърмена, дето го продавам да му поръчам друг.

                              @Дроба, кой е този Петракиев?!... В ножарските форуми с какъв ник е? А ти къде изчезна от тях, междувпрочем?

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Първоначално публикуван от Black Wolf Преглед на мнение
                                Имам го от 2 месеца.
                                И верно съм се отказал, ама първо трябва да се сложат дръжки на един Хеле Викинг, на един Канкаампаа, а и на мястото на този на Силвърмена, дето го продавам да му поръчам друг.

                                @Дроба, кой е този Петракиев?!... В ножарските форуми с какъв ник е? А ти къде изчезна от тях, междувпрочем?
                                Ей ти го на гУс'ин Пепи Петракиев http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=24942

                                Много арно Enzo-то
                                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X