Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
    http://http://rockstead.jp/collection/

    Или е много дълго, или аз не мога ...
    Ако и този път не иска , като ти предложи да го издири през Гугъл, пробвай - на мен ми излезе на 4-то място.



    Този път става, но пак пита - трябва да го потвърдиш.
    И сега не се отваря.

    Коментар


    • От: Моят нож

      Един чисто практичен въпрос: какво че правите с острие с такава твърдост, ще гравирате други ножове ли? И не на последно място, как се заточва такова нещо?
      "Make love, not war!"

      Коментар


      • От: Моят нож

        Не знам 65-65 как се чупи, ама мен в ръцете ми като е мора ме е страх да я напъна повече да не изфърчи някой шрапенл, какво остава за по-нагоре.Дроба правилно каза гледай да не изтърваш .
        По малко, ама с хляб!

        Коментар


        • От: Моят нож

          Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
          http://http://rockstead.jp/collection/

          Или е много дълго, или аз не мога ...
          Ако и този път не иска , като ти предложи да го издири през Гугъл, пробвай - на мен ми излезе на 4-то място.

          Този път става, но пак пита - трябва да го потвърдиш.
          http://rockstead.jp/collection/detail.html?id=70

          ето работещ линк към сайта

          Коментар


          • От: Моят нож

            Наистина говоря за такава твърдост и си е съвсем реално CPM 3V е стомана която е много по износоустойчива от RWL 34! С нож от Ясен, направен от РВЛ 34, пробивахме една метална кофа. Ножа е закален на 62 единици. Стоил си мери ножовете при Менли, ако не му вярвате на него, обадете се на Манли, те ще ви кажат, че е истина!!

            Ето какво е написал Стоил в другите форуми:

            Устойчивостта на удар при тази твърдост е 25-30 джаула, което е 3 пъти повече от S30V на 59 HRC и 3 пъти повече от D-2 на 60 HRC. A-2 на 60 HRC е 50 джаула. Така че мисля, че няма да има проблем- пробвах как сече твърда дървесина и нямаше проблем, а ако има ще му направя друг нож.

            Enzo-то е според окомера ми около 20 градуса. Нека се види как ще се държи ножа при тази твърдост-все пак на мен най-много кеф ми прави да експериментирам. Иначе ако правя други ще ги оставя около 59-60 HRC, защото при тази твърдост и точенето на диамант е отчайващо занимание. Само ще кажа, че за да се достигне остротата му, която има в момента паднаха около 2 часа на гриндера със шкурка 60(керамика)-чисто нова, без въобще да смятам шкурките нагоре до 400 едрина.
            Последно редактирано от belfi4o96; 03-02-11, 19:25.

            Коментар


            • От: Моят нож

              ....чудя се накъде е тръгнал света....никога не бих "пробивал метална кофа" с мой нож! И кво се доказва с тва действие ми е още по чудно!????Ако целта е да вземеш някакъв инструмент и да го тероризираш докато го потрошиш........ееее грехота е!!!

              Коментар


              • От: Моят нож

                Ами нищо, човека пробва от ракията която прави дядо ми и след 30 мин започна да тества ножовете. Нож от Ясен и нож от Стоил. Ножа от Ясен беше на 62 единици, а ножа от Стоил на 58 единици от стомана ЦПМ3В. Нямаше никакви наранявания по острието!

                Коментар


                • От: Моят нож

                  ..като е нищо що го правите бре младежиза мен тва са извращения пиянски или комплексарски!Няма създаден инструмент който да издържи на човешката Глупост- и няма и да има

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Айде пак я подхванахме по нашенски. Единия не би си трошил ножа, другия пък не влизал в гората да си не строши джипа, третия не пиел щото било вредно. Ами недейте бре хора, кой ви пречи? Оставете ни и ние да правим каквото си искаме дорде не вредим на вас. Комплексарщина било и извращения. На вас къде точно ви бърка тая работа, кой как си ползва нещата, купувани от собствения му джоб и кой е комплексар и извратеняк в крайна сметка ?

                    Първоначално публикуван от misho60 Преглед на мнение
                    ....чудя се накъде е тръгнал света...
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Ето отговора на Стоил, по въпроса за гореснимания нож:
                      "Ножът съм го премерил при Manly на техния твърдомер. Ножа въобще не е като стъкло- ножове от cpm M4 имат твърдост 65-66 има и японски ножове от ZDP-189 на 68-69HRC и от Cowry X с твърдост 66-67 HRC. Ножът със сигурност е по-крехък от такъв с твърдост 58 HRC, но и износоустойчивостта е много по-висока. Твърдомера на Manly е проверен и мери точно- едно фабрично Бьокерче беше 52 рокуела, а един Бенчмаде беше 61 рокуела. Така че проверен е, че е с тази твърдост, а това как ще се държи ще се види, като Жоро си го пробва, със сигурност обаче не е като стъкло."
                      Човека каза че ако се счупи "като вафла" както казват някои, ще направи нов веднага без пари.
                      Аз не съм специалист, другите да кажат.
                      Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Това е отговор, сега който не вярва ще се увери, че е истина. Всеки който си разбира от работата ще може да закали нож на 66 единици! Когато тази стомана не се отпусне е на около 70 единици по рокВел!

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Не е въпроса кой може а дали е нужно.
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                            Не е въпроса кой може а дали е нужно.
                            Прав си по принцип, но майстора го е направил по поръчка на клиент. След като клиента и го иска така и няма проблем за него значи ....
                            Дискусията тръгна от снимката на въпросния нож, която аз пуснах като пример за майсторлъка на човека
                            За мен silverman (даже не знаех че се казва Стоил) е младеж със златни ръце с много голям потенциал.
                            Да е жив и здрав и много творческо дълголетие му желая.

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Аз също му харесвам работата. Изпипва всеки детайл.
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Аз, имам японски нож с твърдост около 66. Ами около една година оправя твърди тикви, а то там доста се усуква острието. Може би не се е строшил досега щот е около 1 см. дебел, ама . . . нямам идея. Както и да е, пак оспамихме темата яко.
                                Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X