Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Колега, това е т.н. "декоративен дамаск". Като нож не очаквайте нищо особено от него. Спада към категорията подаръчни ножове, красиви, но без особени практически качества. Пазете си го в колекцията, не го предвиждайте за никаква сериозна работа. Освен това, при точенето внимавайте, защото лесно можете да загубите и външният му вид..., който после трудно ще възстановите...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • Определено им се кефя много, даже сега си търся други ръчна изработка, но аз си падам по нестъндартните изработки.
      Добре колеги понеже аз не разбирам много от ножове така че съм отворен за всякъкви предложения за ножове които мога да си купя(откъде).
      Поздрави. Само да подчертая да са ръчна изработка.....
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-01-11, 11:29.

      Коментар


      • От: Моят нож

        Първоначално публикуван от 3301
        Добре колеги понеже аз не разбирам много от ножове така че съм отворен за всякъкви предложения за ножове които мога да си купя(откъде).Поздрави. Само да подчертая да са ръчна изработка.....
        Първо реши за какво са ти тези ножове!
        За хляб, за салам, за убиване, за доубиване, за дялкане на клечки или просто искаш да си направиш колекция която е само за гледане.
        Във Варна има доста магазини за хладно оръжие, разглеждаш питаш, в повечето магазини продавачите са доста добронамерени(някои не) и ще ти обяснят накои неща.Но цените и качеството на ножовете навсякъде е различно така че винаги с едно наум.
        Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
        Dacia Duster 4WD

        Коментар


        • От: Моят нож

          Първоначално публикуван от 3301
          Добре колеги понеже аз не разбирам много от ножове така че съм отворен за всякъкви предложения за ножове които мога да си купя(откъде).Поздрави. Само да подчертая да са ръчна изработка.....
          Аз не съм много "в час" със текущата конюнктура: Модни течения относно типовете ножове, "фърст фешън" стомани и актуални майстори. Съответно нямам някакви лични пристрастия извън обективното възприемане на ножовете като такива - специализиран инструмент. От такава изходна гледна точка, правя и предложението си:
          Тук,в този форум има един участник Сачмо ("ника" му е на латиница) не знам истинското му име, нито дали е известна фигура в бранша, но явно се занимава с изработка на ножове. Той е публикувал няколко теми с отделни свои творби - разгледай ги.


          Да задам и аз един въпрос - конкретно към belfi4o96: Има ли някой, някъде из Костенец, който все още да изработва едни много популярни преди 20-25 години ножчета? Така и бяха известни - "Костенски ножчета" Джобни, сгъваеми, като силует повтарят общо-взето чертите на "костурка", със седефени чирени. Дано описанието ми е разбираемо - нямам такова ножче, за да го снимам. Мисля че у брат ми все още има едно, ако е така ще пусна и снимка.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Моят нож

            Има, цената им е по 10 лв, обаче чирените незнам дали са седефени!

            Коментар


            • От: Моят нож

              А за да си купя такова, непременно ли трябва да дойда в Костенец, нямат ли някакъв пласмент в София?
              От какво са им чирените?
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Моят нож

                Ако искаш ще ти взема една и ще ти я пратя по Еконт с наложен платеж? Пиши ми на скайп belfi4o96, там е по удобно!

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  Колега, това е т.н. "декоративен дамаск". Като нож не очаквайте нищо особено от него. Спада към категорията подаръчни ножове, красиви, но без особени практически качества. Пазете си го в колекцията, не го предвиждайте за никаква сериозна работа. Освен това, при точенето внимавайте, защото лесно можете да загубите и външният му вид..., който после трудно ще възстановите...
                  Това от личен опит ли го знаете колега , защото това ножле ми го подариха с 2 листа някакви регистрации и гаранции , ама са на руски и не знам какво точно пише на тях. Ножа изглежда много стабиле, страхотно лежи в ръката , балансиран е
                  Намерих много клипчета със същия модел, разни военни се гаврят с него .
                  Ако наистина е декоративен , какви са признаците по които се различава истинския нож от подаръчния?
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Не е декоративен според мен, просто е от неръждаем дамаск. Сигурно е направен от стомана която не може да се закали хубаво. Нямаш ли с какво да си го заточиш сам. Пробвай с този камък без да натискаш, само леко ще търкаш режещият ръб за да ме се надраска целият нож!

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Първоначално публикуван от RUDECANCEL Преглед на мнение
                      Това от личен опит ли го знаете колега , защото това ножле ми го подариха с 2 листа някакви регистрации и гаранции , ама са на руски и не знам какво точно пише на тях. Ножа изглежда много стабиле, страхотно лежи в ръката , балансиран е
                      Намерих много клипчета със същия модел, разни военни се гаврят с него .
                      Ако наистина е декоративен , какви са признаците по които се различава истинския нож от подаръчния?
                      Не, личен опит с точно този нож нямам. Това не ми пречи да имам мнение за него, без значение какви филмчета има в нета, даже нямам намерение да ги гледам... На вас, а и на колегата писал след вас, препоръчвам да прочетете една тема тук, за т.н. "Дамаска стомана"... Каквото може да се напише там е написано, освен това в нея са писали наистина едни от най-компетентните хора по въпроса... Ще ви е достатъчно, за да можете и вие самите да нямате нужда от експертно мнение, за да разпознаете един декоративен нож, от такъв с който може да се върши работа...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Аз съм чувал, че тези ножове които са декоративни са Индийски или Пакистански и не са заточени! Ще прочета цялата тема за дамаската стомана!

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          За мен декоративен е, всеки нож, при производството на който в името на дизайна и външният вид, са направени сериозни компромиси с основните му качества, най-важното сред които е качеството на режещият ръб. Оттук насетне е субективно, за кой какъв нож е декоративен или не...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Според теб този декоративен ли е?

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Да!
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Не е. Финландски нож от дамаска стомана, кован от Юка Ханкала, цената му е малко висока, така едни 700 евро, та като се замислиш за колко си го купил май ще си го ползваш като декоративен Иначе е много хубав, виждал съм го на живо и се изкефих много!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X