Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Моят нож

    Първоначално публикуван от СТОЯН ВАСИЛЕВ( lilia_prim) Преглед на мнение
    Най-после и азнамерих време да снимам основната част от "колекцията". Има още 5-6 които се мотаят из колите и раниците или по джобовете на дрехите но те не представляват интерес.
    Браво.Доста дамаск виждам.За петия Cold Steel Finn Bear (мисля че е)имаш ли наблюдения като ряз,държане на такъв.(Щот много,много ми е непознат)

    Коментар


    • До: Моят нож

      Първоначално публикуван от Немезис Преглед на мнение
      За петия Cold Steel Finn Bear (мисля че е)имаш ли наблюдения като ряз,държане на такъв.(Щот много,много ми е непознат)
      Не съм особено очарован, по скоро става за работа с меките тъкани при дрането, допирас твърдата свинска четина не му се отразява добре

      Коментар


      • До: Моят нож

        Дааа, и мен ми останаха очите в дамаска. Поздравления!
        пп. А онова странното, мултифункционално- стаинлеса, как е- че ми предизвика интереса/
        Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
        ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

        Коментар


        • До: Моят нож

          Първоначално публикуван от СТОЯН ВАСИЛЕВ( lilia_prim) Преглед на мнение
          Най-после и азнамерих време да снимам основната част от "колекцията". Има още 5-6 които се мотаят из колите и раниците или по джобовете на дрехите но те не представляват интерес.
          Можеш ли да кажеш нещо повече за този първия?
          Ползваш ли го за нещо или ти е само сувенирен?
          Последно редактирано от petrof; 11-02-10, 22:35.

          Коментар


          • До: Моят нож

            Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
            Можеш ли да кажеш нещо повече за този първия?
            Ползваш ли го за нещо или ти е само сувенирен?
            Ната може би?
            Със тъзи първия лятото ми дойде на гости. Със него много хубаво се реже сухо мезе.

            Коментар


            • До: Моят нож

              Първоначално публикуван от rumbata_1 Преглед на мнение
              Здравейте! Нов съм във вашият форум и искам да Ви покажа един нож, който имам от дядо ми. Острието е дълго 12,5 см и на него пише Rostfrel. Дръжката е от краче на сърна и е около 13,5 см. Поддържам ножа остър, не ми се налага да го точа често, но не го и ползвам много, защото за мен има и сантиментална стойност и повечето време си го държа във витрина, а ето и снимки на въпросният нож:
              Koлега и аз имам същия нож и на мен ми е от дядо ми само ,че компаса му го няма , за осрене не се налага често защото е от твърда стомана на мен много ми харесва...да си го ползваш много години.
              Поздрави
              [B][COLOR=Red][SIZE=4]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/SIZE][/COLOR][/B]

              Коментар


              • До: Моят нож

                Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
                Можеш ли да кажеш нещо повече за този първия?
                Ползваш ли го за нещо или ти е само сувенирен?
                Това се води кухненски нож, поръчал съм си го от Brisa.fi а дръжката е правена тук от един приятел. много е злобен и ако не си свикнал може да ти отиде маникюра. както каза Вальо перфектен е за сухи ( и не толкова сухи) мезета. Съжалявам, че ми изчезна още един много ценен за мен нож, правен по моя идея .
                Наскоро ми попаднаха едни много интересни файлове във формат .dwg където има стотици модели ножове .Готиното е , че са дадени размери и т.н и който му се занимава , ще може да си направи шаблон и да си направи острието. Ако някой проявява интерес мога да му ги пратя на мейл.

                Коментар


                • До: Моят нож

                  Ако не те затруднява би ли ми ги пуснал на jb11@abv.bg
                  ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                  LZ1YBB

                  Коментар


                  • До: Моят нож

                    Преди няколко дни бях писал за някои от моите ножове, но сега не намерих поста... Както и да е - пускам няколко снимки тука:
                    1. Този е служил на много поколения ловци в рода ми. В началото на миналия век е сменяна дръжката. Дължина=316 мм/острие=185 мм.
                    2. Това е моят ловен нож. Мисля, че е Солинген. Подарък от тъста ми. Д=216/д=120 мм.
                    3. Окапи (от Африка)
                    4. Неизвестен произход, но става за декорация над камината (416/300 мм).
                    Прикачени файлове
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • До: Моят нож

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Преди няколко дни бях писал за някои от моите ножове, но сега не намерих поста... Както и да е - пускам няколко снимки тука:
                      1. Този е служил на много поколения ловци в рода ми. В началото на миналия век е сменяна дръжката. Дължина=316 мм/острие=185 мм.
                      2. Това е моят ловен нож. Мисля, че е Солинген. Подарък от тъста ми. Д=216/д=120 мм.
                      3. Окапи (от Африка)
                      4. Неизвестен произход, но става за декорация над камината (416/300 мм).
                      Много хубави ножлета. Но много лошо поддържани и заточвани.

                      Коментар


                      • До: Моят нож

                        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                        Това е моят ловен нож. Мисля, че е Солинген....
                        99 % е правен в Солинген и все пак между тия остриета дамаск няма .
                        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                        Коментар


                        • До: Моят нож

                          Дойдоха ми на гости тез двама братя- красавци…И останаха за постоянно. Ей тъй, докато ги хвана в ръка и ми проговориха някък… Прекрасни ножове! Остриетата ковани преди 50-тина години от майстор от….а чирените слагани сега от сина му, дето е хванал занаята…Евала на майсторлъка мога само да кажа!
                          Прикачени файлове
                          Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
                          ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

                          Коментар


                          • До: Моят нож

                            Първоначално публикуван от razkazwacha Преглед на мнение
                            Дойдоха ми на гости тез двама братя- красавци…И останаха за постоянно. Ей тъй, докато ги хвана в ръка и ми проговориха някък… Прекрасни ножове! Остриетата ковани преди 50-тина години от майстор от….а чирените слагани сега от сина му, дето е хванал занаята…Евала на майсторлъка мога само да кажа!
                            Много са хубави, а този майстор да не се казва евгени от Разград, и на задната страна на острието има таралеж.

                            Коментар


                            • До: Моят нож

                              Първоначално публикуван от belfi4o96 Преглед на мнение
                              Много са хубави, а този майстор да не се казва евгени от Разград, и на задната страна на острието има таралеж.
                              Taралеж няма, а доколкото разбрах, майсторите са някъде от варненско...
                              Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
                              ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

                              Коментар


                              • До: Моят нож

                                Е ок, дано ги ползваш много.

                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X