Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Ще поговорим по въпроса за остротата им Аз лично не си ги представям по-остри, но моя опит е много беден.
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

    Коментар


    • От: Моят нож

      И от мен една класика!Невероятно острие!Ножа е много стар-1942 г.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9-3.jpg
Прегледи:1
Размер:54.6 КБ
ID:5583200Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9-4.jpg
Прегледи:1
Размер:60.9 КБ
ID:5583201
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • От: Моят нож

        Брей откъде го "изкопа" туй старо нещо? Много е хубав!
        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
        0882 52 00 52 - Жоро

        Коментар


        • От: Моят нож

          Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
          Брей откъде го "изкопа" туй старо нещо? Много е хубав!
          Вече за жалост рядко излизат истински "финки"
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • От: Моят нож

            Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
            Вече за жалост рядко излизат истински "финки"
            От къде излизат? Да ти донеса 2-3 чувала ...
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • От: Моят нож

              Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
              От къде излизат? Да ти донеса 2-3 чувала ...
              От глобалното затопляне се разтапят ледниците и това явление много помага......никнат като гъби!Затова давай газ повечко на жипа че да ускорим процеса.....
              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

              Коментар


              • От: Моят нож

                Пак не разбрах от къде требе да излизат ама нейсе.
                ... щото по норвежко друг тип ножове рядко се срещат
                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                  Пак не разбрах от къде требе да излизат ама нейсе.
                  ... щото по норвежко друг тип ножове рядко се срещат
                  Норвежките и Финландските имат разлика но ти си по голям спец та ще кажеш.....аз съм на огнестрелно, ножовете са само за работа не ги събирам
                  driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Нито съм спец, нито имам претенции да съм. Финки се произвеждат повече от когато и да било та кът не са. Норвежките и финландските нямат разлика, докато говорим за финки. Ралика има при останалите
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Гробаря - хайде малко по- нормално да се държим, можем ли?!
                      Финки е нашенски лаф за сканди, а личните нападки препоръчвам да ги избягваме.
                      Зима иде

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                        Гробаря - хайде малко по- нормално да се държим, можем ли?!
                        Финки е нашенски лаф за сканди, а личните нападки препоръчвам да ги избягваме.
                        Ни най малко съм имал такава идея!!Да се заяждам или пък нападки точно към Дроба.....аз съм си купувал нож и то точно Норвежки от него и съм изключително доволен!!.
                        Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                        Нито съм спец, нито имам претенции да съм. Финки се произвеждат повече от когато и да било та кът не са. Норвежките и финландските нямат разлика, докато говорим за финки. Ралика има при останалите
                        ....научих нещо полезно!Както казах темата ми е друга!Жив и здрав!
                        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                          ...Финки е нашенски лаф за сканди...
                          Интересна гледна точка. А защо не „сканди“ да е вносен лаф за финка? (То и финка не е баш българско понятие, а е русизъм, ма определено битува тук поне едно 100 години преди сканди)
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Защото, колега, и трите скатдинавски нации използват този израз, включително Финландците (поне, когото говорят на английски). Проверено лично на място.
                            Но, ако някой ме ограмоти за разликата между Финландските, Шведските и Норвежките остриета, ще съм изключително признателен
                            Зима иде

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Последния подарък

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01883.jpg
Прегледи:1
Размер:46.7 КБ
ID:5584660

                              Има си и канийка.Дълго, дали има и 10см, точно колкото кибритена кутия.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01884.jpg
Прегледи:2
Размер:53.0 КБ
ID:5584664
                              Прикачени файлове
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Ей на един модифициран горски





                                Май бях първия чалнат да си смени острието, е имало и други мераклии, ама за сега само умували .

                                Определено има разлика в поведението, въпреки, че клина и скоса са си същите, ама се усеща че влиза по-леко в материалите. Е все още нямам много впечатления, като за два дена толко .... , но пък е ползван при дялкане и се усеща.
                                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X