Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ножът като оръжие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ножът като оръжие

    Не е съвсем по темата, но е интересно.
    http://martialarts.hit.bg/articles/19%20knifes.htm

  • #2
    До: Ножът като оръжие

    Много добре е написано...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      До: Ножът като оръжие

      Перфектно,никога не съм чел нещо по-близо до реалния живот.Имам някакъв малък и мижав опит натрупан по край работата ми и мисля че за първи път чета нещо което да се покрива с действителноста.Очарован съм и изпълнен с респект към автора.Благодаря на колегата за превода.

      Коментар


      • #4
        До: Ножът като оръжие

        Авторът е международно име в облстта на самоотбраната. Явно накарая някой се захвана да превежда сайта му, линк към който между другото е даван тук преди години. Другите раздели по темата как да се избягват белите са също настолно четиво.

        Коментар


        • #5
          До: Ножът като оръжие

          Много приятно четиво!
          Ferrum dum ignis candet cudendum est.

          Коментар


          • #6
            До: Ножът като оръжие

            Не чета от толкова отдавна форума,и не знаех тези линкове,но това не намалява респекта ми към автора.Случвало ми се е да се изправя срещу човек с нож,и макар че съм сигурен че униформата е психологическо предимство/човек се замисля преди да наръга полицай/и едва ли са смятали сериозно да ме наранят,по-скоро да ни респектират,в този момент ти се изпарява всичко научено по-разни школи ,курсове и др.места и караш на инстинкт.А когато се сборите по земята ,и става напечено,се кръстиш да има повече колеги с теб щото само по филмите ножовете се взимат с един удар./или може би някой други хора го можат но ние не сме от тях./

            Коментар


            • #7
              До: Ножът като оръжие

              Пак не е по темата, но ето още една статия на същия автор.
              http://martialarts.hit.bg/articles/analisethat.htm

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X