Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сгъваем тактически нож BUCK 850 Танто

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сгъваем тактически нож BUCK 850 Танто

    Винаги съм предпочитал големите тактически ножове с тяло на ножа което минава и през дръжката която е от два чирена хванати през него... Но хубостта хубост, въпросът е че дойде ли до реално носене на колана или в джоба най-големите ножове са супер непрактични... Може ли да имаме нещо което да е близко като възможности но същевременно когато не ни трябва да не го забелязваме... Може както се оказва... Легендарната фирма БЪГ която и до ден днешен се оглавява по стара традиция от поредният БЪГ в семейството има решение. И то решение уникално като възможности, тегло и най-вече надеждност. Още в първият момент като го видях този нож забелязах неговото съвършенство... Но да почнем със сухите данни:

    Спецификации:
    • Обща дължина - 12,7 cm (5")
    • Дължина на острието - 8,9 cm (3,5")
    • Стомана - 154СМ
    • Ръкохватка - G10
    • Тегло - 184,3 g (6,5 oz)

    Здрав и изключително издържлив сгъваем нож, с едностранно заточено острие и възможност за отваряне с една ръка. Острието е гъвкаво и висока плътност. Ръкохватката е с накатена повърхност, което осигурява и стабилен захват.


    Това са написали за него от ISD-България... А това което пък аз намерих по специализираните форуми в голямата си част бяха хвалби. Ножът е със специална форма която е откритие на канадски оръжеен майстор доколкото знам. Уникален от гледна точка на здравина защото почти до върха на острието имаме запазване на пълната дебелина на материала.



    Стомана CM154, и най-важното клеймото на г-н. БОС, един от водещите термисти в САЩ. Възрастен човек който владее уникални секрети и умее да извлича най-доброто от всяка стомана.


    Ето го ножа:








    Усещане за солидност и здравина е уникално. Звукът при отваряне е едно кристално "клап", без луфтове, без усещане за сгъваем нож... Дръжката е от любимият G10...
    VPetrov.photography

  • #2
    До: Сгъваем тактически нож BUCK 850 Танто

    Венци, ей така, на "прима виста", ми идват само два въпроса: от къде? и колко?
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #3
      До: Сгъваем тактически нож BUCK 850 Танто

      230 лв. му е цената и официалният вносител на BUCK за България е фирма ISD. Скоро те ще могат да представят продукцията си и в нашият електронен магазин надявам се... поне аз съм и вече както се казва "фен" макар че не ми харесва термина...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        До: Сгъваем тактически нож BUCK 850 Танто

        Заключването от пластината във вдлъбнатината за показалеца ли е(лайнърлок)?

        Допада ми много, че в края на дръжката има дупка, за която да го закачиш за нещо при нужда. Много рядко ги слагат, а за мен е много важно нещо за сгъваем нож!
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #5
          До: Сгъваем тактически нож BUCK 850 Танто

          Да, такова е заключването разбира се много добросъвестно направено като заключващата пружинна пластина е отделна от пластината която е носеща... Освен това ги има и малките топчета които пречат ножа при скачане и тръскане да се само отвори... и прочие малки но съществени елементи...
          А колкото до дупката за закачане то тя е задължителна за всеки истински нож... Няма ли такава въобще не може да става дума за сериозен нож... даже напоследък в пълно размерните тактически дупките са и отпред на гарда на дръжката защото така е доста по удачно при евентуално изпускане

          Но държа да предупредя че този нож не е удобен за използване за всекидневни нужди... просто си е правен изключително за тактически боен нож...
          VPetrov.photography

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X