Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дамаска стомана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Дамаска стомана

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    Със сигурност е различна но според тук там информация като параметри е близка до 440C... което всъщност няма значение защото много по-важно е как е закалена отколкото каква точно е стоманата...
    +1. Механичните свойства зависят от хим състава, но в много по-голяма степен зависят от термичната обработка. BTW, закаляването е само една от операциите.

    Коментар


    • #62
      До: Дамаска стомана

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      И последен въпрос. Как е като гъвкавост острието...? Пробвали ли сте го зимата на студено дали сече?

      Дебел е 8 мм и идея си нямам колко е гъвкав.Живея на Канарите а зимата тук е доста абстрактно понятие
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар


      • #63
        До: Дамаска стомана

        Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
        +1. Механичните свойства зависят от хим състава, но в много по-голяма степен зависят от термичната обработка. BTW, закаляването е само една от операциите.
        Всъщност правилното е било да напиша термична обработка... това включва целият процес...

        Прави ми впечатление че термистите които наистина могат, са по-малко от фирмите произвеждащи ножове... Има много случаи когато един термист работи с няколко фирми...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #64
          До: Дамаска стомана

          Стига и ти бе,наща голяма зима.Иглу ли ще правим?

          Коментар


          • #65
            До: Дамаска стомана

            дядо благо молим за помощ,понеже не моем да ти пишем лично моля пиши ми на става въпрос за булата gen4o_dimitrov@abv.bg

            Коментар


            • #66
              От: До: Дамаска стомана

              Булат е това, което индийците са изнасяли към град Дамаск. Отляти в едно разнородни стомани с различен химически състав. Шарката при булата е хаотична, няма повторяемост. По-късно, в опит да имитират "дамаската стомана" ковачите, които не са знаели начина на отливане, са се опитали да постигнат шарката чрез коване. Получило се нещо доста по-различно като качества, но също добро за направа на мечове и ножове. Чрез коване обаче не може да се постигне тази хаотичност на шарката, каквато има при "булат"-а. Вутц са се наричали отливките (кръгли, леко вдлъбнати в средата) от булат, които индийците са продавали на майсторите от град Дамаск.
              Тези майстори изчезват благодарение на Тимурлан - той завладява града и ги отвежда като роби на североизток.

              Коментар


              • #67
                Re: Дамаска стомана

                Първо се извинявам, че пиша тук, но нямам права за ЛС.

                Един познат спомена, че си търси пърчета дамаска стомана( като за нож ). Скоро се бях натъкнал на тази част от форума и му предложих да питам как стоят нещата.

                Ако някой може да направи/намери моля да пише тук или на stf_markov@abv.bg
                Благодаря предварително.

                Коментар


                • #68
                  От: Дамаска стомана

                  Ами можеше та опишеш по-конкретно какво ти трябва.Щото т`ва със парчетата е много не определено.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Дамаска стомана

                    Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
                    Ами можеше та опишеш по-конкретно какво ти трябва.Щото т`ва със парчетата е много не определено.
                    Дидко,бре..зЕми му кОвни една шиничка на човеко, бре - "за нож" си е писал..не му требе за остъкляване на тераса - ти барем ги можеш ковашките заварки - виждал съм те!
                    п.п.Колега Stf.Markov - Дидо7 е човека, дето ще свърши работата!

                    Коментар


                    • #70
                      Re: Дамаска стомана

                      dido7, след като вече си обявен за "човека" ще съм много благодарен да драснеш някой мейл с телефон или скайп, разбира се ако ти се занимава. От там нататък преговорите ще продължават с моя познат.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Дамаска стомана

                        Мейла ми е dianianev@abv.bg , а телефона 0898442021

                        Коментар


                        • #72
                          Re: Дамаска стомана

                          Нещо не сте се разбрали с моя човек, но все пак благодаря за вниманието.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Re: Дамаска стомана

                            Първоначално публикуван от Stf.Markov Преглед на мнение
                            Нещо не сте се разбрали с моя човек, но все пак благодаря за вниманието.
                            Не е , че не сме се разбрали, просто нямахме много време да говорим.Пък и не разбрах точно какво иска, само разбрах, че иска ножа да бъде фултанг, но защо и как?И аз му обясних, че това , което иска ще му дойде по-скъпо от, ако ножа бъде направен със низана дръжка.И така, но винаги съм насреща за коментари и тем подобни.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Дамаска стомана

                              Два филма за направата на кован дамаск,дано да ви е интересно като на мен.И начините за направа на ''шарките'' по западен и източен стил.http://www.youtube.com/watch?v=BvN7F...ure=plpp_video http://www.youtube.com/watch?v=nEvdL...feature=relmfu

                              Коментар


                              • #75
                                От: Дамаска стомана

                                На живо е още по-добре, но ако знаеш и колко псувни има.......направо не е истина.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X