Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От нищо нещо...

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От нищо нещо...

    Върху режещата част на ножа не ти трябва оксидация.Въпрос обаче на вкус,оксидиран изцяло е по-тактикъл... На мен ми харесва и във двата варианта.
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • От: От нищо нещо...

      Така обаче ножът си е с антикорозионно покритие навсякъде, а и ми харесва повече. Ако приемем, че съм смъкнал оксидирането на острието при заточка - в неблагоприятни условия там първо ще ръждяса и съответно ще загуби и острота (едно зло никога не идва само...).

      Ето и малко идеи в тон с темата: Ако някой реши да си прави нож, но има проблеми с намирането на корава стомана и не му е проблем да е ръждаема - ето няколко идеи за сериозно и евтино решение:
      стара пила за метал, ресор, гаечен ключ/лула (може и счупен), HSS стомана от свредло и външна черупка от лагер.

      Коментар


      • От: От нищо нещо...

        Първоначално публикуван от stan73 Преглед на мнение
        Така обаче ножът си е с антикорозионно покритие навсякъде, а и ми харесва повече. Ако приемем, че съм смъкнал оксидирането на острието при заточка - в неблагоприятни условия там първо ще ръждяса и съответно ще загуби и острота (едно зло никога не идва само...).

        Ето и малко идеи в тон с темата: Ако някой реши да си прави нож, но има проблеми с намирането на корава стомана и не му е проблем да е ръждаема - ето няколко идеи за сериозно и евтино решение:
        стара пила за метал, ресор, гаечен ключ/лула (може и счупен), HSS стомана от свредло и външна черупка от лагер.
        Имаше едни хитрини с оцет например. Точно подходящо за възстановяване на покритието по режещата част на острието. И няма да се притесняваш да го заточваш.
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • От: От нищо нещо...

          Чел съм за обработката с оцета, или за отгазирана кола или даже за третиране с ферихлорид, но засега не съм го пробвал. Ако реша - ще опитам първо с някое различно желязо и и тогава с този нож, или имам и един Хултафорш Гров Наиф който си плаче за подобна обработка, но още не му е дошъл реда...

          Коментар


          • От: От нищо нещо...

            Колата прави каквото прави заради фосфорната киселина вътре. МОже да си купите фосфорна киселина и да си я разредите със спирт + ацетон. То е - ръждопреобразувател, а на голите повърхности прави лек фосфатен слой, до колкото съм чувал. Мнооого леко пази от корозия, но наистина много леко - просто ще ръждясва с една идея по-трудно от гол метал. Стои сиво.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: От нищо нещо...

              Аз не мога да разбера защо са тези мъки. Това на всеки лазер или водно рязане ще го изрежат за десет минути, ако толкова трябва да имаме нож от някое парче от Москвич.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • От: От нищо нещо...

                Друго си е да си го направиш сам. Плюс това рязането не беше най-тежката част от цялата операция (освен това нито знам къде има такива услуги във Варна, нито как стои въпроса с цената (питам от любопитство де, вероятно пак щях да предпочета да го направя лично...)).

                Коментар


                • От: От нищо нещо...

                  И аз не съм съгласен, че с рязанито свършва работата. Скоса е бавна и пипкава работа, а от него зависи всичко.
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар


                  • От: От нищо нещо...

                    Дидоооо, работата потръгна с острието, гарда е отлят.
                    Благодаря на Тихомир Милошевски за отливането, експериментална работа, отливка и дизайн!

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22.jpg
Прегледи:1
Размер:254.8 КБ
ID:5522061

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24.jpg
Прегледи:1
Размер:179.1 КБ
ID:5522062
                    Land Rover Discovery:
                    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                    Коментар


                    • От: От нищо нещо...

                      Калъфче за новата сгъвайка.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:67.JPG
Прегледи:2
Размер:339.0 КБ
ID:5522063

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:68.JPG
Прегледи:2
Размер:304.4 КБ
ID:5522064

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:69.JPG
Прегледи:2
Размер:296.1 КБ
ID:5522065

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:71.jpg
Прегледи:1
Размер:246.9 КБ
ID:5522066

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:72.jpg
Прегледи:1
Размер:257.2 КБ
ID:5522067

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:73.jpg
Прегледи:1
Размер:249.6 КБ
ID:5522068

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:74.jpg
Прегледи:1
Размер:245.2 КБ
ID:5522069
                      Land Rover Discovery:
                      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                      Коментар


                      • От: От нищо нещо...

                        Приказката за "краставите магарета", че се намирали сами.
                        Интер Експо Център вчера, хванати в кадър в кроене на пъклени проекти.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130927_115003.jpg
Прегледи:1
Размер:255.1 КБ
ID:5522093

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130927_115017.jpg
Прегледи:1
Размер:200.4 КБ
ID:5522094

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130927_115031.jpg
Прегледи:1
Размер:203.3 КБ
ID:5522095
                        Land Rover Discovery:
                        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                        Коментар


                        • От: От нищо нещо...

                          Петре поздрави и от мен, днес и аз с още един колега минахми от там и видях наживо кооперацията между теб и Антон. Бях ти фен сега съм ти роб.
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • От: От нищо нещо...

                            Бравос момци, вярвам, че нещо добро ще измъдрите.Но тая фанта, нещо ме притеснява...

                            Коментар


                            • От: От нищо нещо...

                              така значи, дойде в София и не се обади, а и аз бях там в петък преди обяд. Нищо, аз ще дойда в Белово да ям пасти и няма да ти звънна
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • И кои са магаретата от IEC?
                                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                                така значи, дойде в София и не се обади, а и аз бях там в петък преди обяд. Нищо, аз ще дойда в Белово да ям пасти и няма да ти звънна
                                И аз имам нужда от тоалетна хартия и кърпички за нос , може да комбинираме пътуването до Белово.
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 30-09-13, 13:26.
                                Диско 300TDI
                                Scott Purgatory
                                0889 84 6161

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X