Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От нищо нещо...

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От нищо нещо...

    Наскоро ми подариха това Puukko. Яд ме е да го гледам. Држката се клати, канията и тя май е свършила курса. Дали ще мога да корумпирам Петьо да се заеме с него? Острието и то има каверни и не знам колко шлаифане ще трябва докато излязат. Лоша работа.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00098.jpg
Прегледи:1
Размер:152.0 КБ
ID:5245819Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00099.jpg
Прегледи:1
Размер:178.1 КБ
ID:5245820Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00100.jpg
Прегледи:1
Размер:161.2 КБ
ID:5245821Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00101.jpg
Прегледи:1
Размер:162.3 КБ
ID:5245822Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00102.jpg
Прегледи:1
Размер:147.9 КБ
ID:5245823
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • От: От нищо нещо...

      Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
      Тук липсва един гард. Според моето скромно мнение...
      Това танто е направено точно по канона. Стандартно "айкучи", те са без гард. С гард има някои танто но много рядко. Да не се бъркате с Вакизаши - там гарда както и на катаната е задължителен.
      Пускам няколко снимки на танто от периода Масамуне
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-01-11, 12:22.
      Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

      Коментар


      • От: От нищо нещо...

        Като казвам извън канона, имах впредвид еленовия рог. Самия майстор каза, че по принцип такъв материал не се използва, затова и тантото е още по-рядко като изработка.
        Последно редактирано от derhunter; 23-01-11, 09:26.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • От: От нищо нещо...

          Имах предвид изказването на "blackfirefly" относно гарда.
          Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

          Коментар


          • От: От нищо нещо...

            Браво, красива работа, а с какво масло обработи дървениите?
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • От: От нищо нещо...

              Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
              Имах предвид изказването на "blackfirefly" относно гарда.
              Не сме се разбрали. Но аз чух за едно друго танто с острие от същия майстор, дали като е готово можем да го видим?
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • От: От нищо нещо...

                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                Не сме се разбрали. Но аз чух за едно друго танто с острие от същия майстор, дали като е готово можем да го видим?
                Злати с най голямо удоволствие ще го покажа. По думите на дядо Благо ще е готово "другия месец", предполагам февруари. Острието беше зашеметяващо - 1000 - 1200 слоя, със страхотен хамон и свирепа линия. Дръжата ще е цялата от абанос и мед. Не нека стане ще го видим и аз съм одста нетърпелив вече. Но по добре да стане бавно и хубаво отколкото да стане прибързано и претупано. Въпреки че дядото едва ли ще претупа нещо, но като ти дават зор . . . . нали знаеш.
                Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                Коментар


                • От: От нищо нещо...

                  Ще чакам с нетърпение. Само един въпрос за абаноса. Много е важно кога е внесен в Европа и колко е сух. Аз си донесох от Мозамбик един нож с абаносова дръжка и след една година се напука заради промяна на влажността в дървесината. Та е важно качеството на дървото и престоя му в Европа, дано да е поне 2-3 години седял тука.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • От: От нищо нещо...

                    Ще оспамим темата, но Петракиев си е модератор - ще трие ако прецени. То и темата си е негова. Абаноса - едно цяло трупче с размери 15/15 на 50 ми го донесоха от Гърция. Това е изрезка от една греда - 4 метра.
                    Изрязали са го защото в единя край беше като оръфано от куче или изгнило. В същото време не ми приличаше на изгнило. Дървото беше доста добре обработено и цялото покрито с восък, освен изръфаната (изгнилата) част. Петракиев го е разбичил и той може да ти каже повече.
                    Относно напукването, има един нож с абоносова дръжка. Той е топен три пъти в някакви масла и дръжката стои чак като гумена. надявам се да нямам проблеми след изработката.

                    Относно острието, по добре го е обяснил Дядото, аз пък съм сбъркял слоевете, били са повече:
                    "композита сложен,ма по-ясно от тва - сърцевина ст3,обвивка 1600слоя у8а,режещ ръб шх15 не знам как да го обясня.всичко тва води до много сложен хамон - един основен от обвивката и вторичен от режещата част.острието е почти 30см - 270мм и дръжчицата 10см "

                    И некоя снимка:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:picture1099s[1].jpg
Прегледи:1
Размер:61.7 КБ
ID:5246677

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:picture1093o[1].jpg
Прегледи:1
Размер:62.2 КБ
ID:5246676
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 24-01-11, 21:15.
                    Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                    Коментар


                    • От: От нищо нещо...

                      Абаноса е коварен материал - красив, тежък, трудно податлив на обработка и своенравен. Края на гредата сигурно са я отрязали, защото не влиза в контейнер или нечие ремарке. Аз така добарах малко умбила и венге миналата година от един приятел, не влизали в контейнера и им отрязали краищата и ги нахвърляли отгоре. Пък той, щото няма какво да ги прави и в камината..., добре че спасих част от тях за по възвишени дела. Но връщайки се на абаноса дали прекомерното покритие няма от една страна да ти развали благородното докосване на красивото дърво, от друга страна да пречи на дървото да диша. Все пак едно е лененото масло и шел лака, друго както казваш нещо като гума. Абе не знам, нека дядото свърши, тогава ще се дзвериме, но острието е направо ....
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • От: От нищо нещо...

                        Абе, при мене го бяха отрязали защото е ръфан и клиента който е купил гредата не е искал това парче. Пък то не знам дали знаеш ама абаноса на килограм го продават. Та гръка е купил другото, а това парче го подмятали една година в склада и аз го докопах. То от него правят мебели, ама точно от това оръфано парче явно не става нищо, но пък на мен ми вършеше работа. Та късмет ми излезе и си взех и една талпа венге - три метра дълга, 30 / 10. Ама много твърдо това - няма рязане, пушат ми всички машини с които се опитам да режа. Иначе е страшно красиво като мотериал.
                        Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                        Коментар


                        • От: От нищо нещо...

                          Виж по нагоре в темата, има няколко творения на Пепи от мозамбиканско венге, страшен материал е. Твърд като камък и и красив с топли цветове. За рязането си прав, диска пуши в него, гори, не реже. Аз го предпочитам пред абаноса.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • От: От нищо нещо...

                            От Mora 110 Hunter ламинат.
                            Прикачени файлове
                            Land Rover Discovery:
                            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                            Коментар


                            • От: От нищо нещо...

                              И това е мое съкровище, днес си го получих. И всеки път като получа нож от Пепи, си мисля, че по-добре и красиво няма накъде и всеки следващ ме опровергава и дига границата още и още. Този и с дръжка само от рог - състарен еленов и черен биволски в двата края и с един тънък месингов пръстен с гравюрки за разкош. За още повече подробности довечара вижте тук - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=80397
                              Последно редактирано от zzlatev; 27-01-11, 13:29.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • От: От нищо нещо...

                                Ехааа, каква хубава дръжка, имам същото острие, ама не се справих сам с дръжката

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X