Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От нищо нещо...

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: От нищо нещо...

    Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
    Абе, големи хълме! За къде си тръгнал с този суджук? Как не те е срам да снимаш една подкова? Че това за дегустация ли е?
    Не беее, това е само за фото сесията
    Истината е под сатърчето!
    Ferrum dum ignis candet cudendum est.

    Коментар


    • До: От нищо нещо...

      Първоначално публикуван от Ковача Преглед на мнение
      Един поздрав за Пепи!
      Бръмна ми една мушица в главата и ме засърбяха ръчичките....
      Та, ковнах си няколко остриенца, спретнах им дръжчици и ето какво се получи:
      Ееее, защо не ти бръмчат по-често такива мухи в главата ?
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • До: От нищо нещо...

        Темата някакси върви и се върти около ножовете.
        Все пак, заглавието е: "От нищо нещо...", и много нещо видяхме!

        Ето някои неща и от мен. Кутии за цигулки. С много малки изключения, като материал са използвани остатъци и "фири" от паркет, изрезки и рециклиран обков.

        На първите четири снимки пълнежа на дъното и капака е от хартисал "обикновен" дъбов паркет, страниците са от изрезки от орех /не корен/ и череша, тапицерията е остатък от пердетата вкъщи, вътрешното разпределение е от липа. Обкова е нов /купен за случая/, малката кутийка вътре /която е от круша/ не е от изрезки.

        Кутията на следващите пет снимки също е от паркет, само че по-специален, с дължина на паркетините до метър и двайсет и ширина девет сантиметра. Обкова е рециклиран от амбалаж за спецпродукция. Тази кутия не е довършена, вътрешните стойки ще се правят като завърши реставрацията на цигулката.

        Последната кутия е от череша, в нея "отпадък" е само тапицерията - изрезки от шумоизолационна мушама. В нея седи една съвременна въздушна цигулка "Славия".
        Прикачени файлове
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • До: От нищо нещо...

          Някой ще може ли да ми помогне.Как да полирам нож от ресйор.Мисля,че съм качил снимки в темата.Защо от самосебе си стоманата започва да ръждавее?
          По малко, ама с хляб!

          Коментар


          • До: От нищо нещо...

            Първоначално публикуван от IcOMencheV Преглед на мнение
            Някой ще може ли да ми помогне.Как да полирам нож от ресйор.Мисля,че съм качил снимки в темата.Защо от самосебе си стоманата започва да ръждавее?

            Значи, полиране и антикорозионна обработка са две различни неща. Ти за какво говориш?
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • До: От нищо нещо...

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Значи, полиране и антикорозионна обработка са две различни неща. Ти за какво говориш?
              Явно за антикорозионната. Ама нещо не виждам какво може да се направи върху нож, освен например хромиране, или подобно. То пък след първото острене ще замине...
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • До: От нищо нещо...

                Още малко:

                Това на първите четири снимки изглежда като кутийка за бижута, но не е и тя е за цигулка. Остатъци от бамбуков паркет. Невероятен материал, по същество представлява шперплат, със присъщите му механични характеристики. Всеки има понятие за еластичността на тази дървесина, но на практика тя се оказва и доста по-твърда от дъб например. Обкова е "втора употреба". Отдолу е подлепено със изрезки от стар колан, за да няма проблеми при нареждането една върху друга.

                На следващите четири снимки също имаме бамбук. Тази е от малкото напълно завършени. "Гнездото" вътре е оформено от пет сантиметра твърд пенополиуретан, подлепен с един сантиметър шумоизолационна мушама. Отдолу също има кожени "стъпки"

                Следва една от дъб, обкова за нея вече е готов /възстановен/, остава само да мина още десет-дванайсет ръце лак, със шкурка 300-500 между тях.

                Кутията от последните три снимки е още съвсем "сурова". Току-що е свалена от стегите. Още не съм я разрязал на дъно и капак, дори седят моливите от разчертаването. Материалът е махагон, не е остатък от нищо, но той сам по себеси преди трийсет години се продаваше като отпадък от производството на фурнир.



                .
                Прикачени файлове
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • До: От нищо нещо...

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Значи, полиране и антикорозионна обработка са две различни неща. Ти за какво говориш?
                  На пръв поглед - да, обаче полирането може да се разглежда като елемент от първоначалната антикорозионна обработка или при липса на последваща, по-добре с него, отколкото без. Това се дължи на два фактора: електрохимичната корозия е повърхностен процес, а полирането намалява реагентната площ, за сметка на микрограпавините; микрограпавините подпомагат адхезията на атмосферната влага, която е основен катализатор на процеса при нормални условия. Ако пък се появи и потенциална разлика за галванична корозия - съвсем.

                  Това е лесноустановимо и от практиката. Зарязан на произвола детайл, примерно вал ръждясва доста по-бързо и дълбоко в неполираните си части, за сметка на полираните - примерно шийките на лагеруване. Това, че областите на полиране предварително са повърхностно закалени не е основното в случая.

                  Коментар


                  • До: От нищо нещо...

                    Това не е ли темата на Пепи за ножове, или нещо бъркам?
                    Що не си отворите тема за разни други ръкотворни харности? Нищо против, ама така се размиват нещата.
                    Моля, ако модераторите преценят, нека да преместят мненията в отделна тема!
                    Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                    Коментар


                    • До: От нищо нещо...

                      Темата е: "От нищо нещо..."!!!

                      Верно, че се върти главно около ножове, така че ако моите кутии се приемат за "спам" - нека бъдат изтрити. Понеже аз ги имам точно за - "От нищо нещо", смятам за неуместно да са в друга тема, но както казах, ако тук пречат - нека бъдат махнати.


                      П. П. Половината "мнения" тук всъщност са: "О-у-у" и "А-а-у". Не че показаното не си заслужава аплаузите, но на този фон, питането на човека /само примерно/ относно полиране на нож, е много съдържателно дори...
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • До: От нищо нещо...

                        Скоро ще пусна тема.
                        Кутий за нож или оръжие.
                        Ще правя и ще ги бартеросвам със вас Майсторите. За което евала.
                        Ако е спам извинявамсе.

                        Коментар


                        • До: От нищо нещо...

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Темата е: "От нищо нещо..."!!!

                          Верно, че се върти главно около ножове, така че ако моите кутии се приемат за "спам" - нека бъдат изтрити. Понеже аз ги имам точно за - "От нищо нещо", смятам за неуместно да са в друга тема, но както казах, ако тук пречат - нека бъдат махнати.


                          П. П. Половината "мнения" тук всъщност са: "О-у-у" и "А-а-у". Не че показаното не си заслужава аплаузите, но на този фон, питането на човека /само примерно/ относно полиране на нож, е много съдържателно дори...
                          Хвала ти майсторлъка, ама нека оставим тази тема на Пепи и ножовете!
                          Отвори си тема за каквото искаш, кръсти я както ти е кеф, не позволявай да ти възклицават на майсторлъка, ма не и тука...моля те, ще повлечеш болюк коментатори и ще затриеш "убавата темишкъ"
                          Поздрави!
                          Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                          Коментар


                          • До: От нищо нещо...

                            Това вписва ли се в темата?

                            ...Само че, нищо в този нож не е "втора употреба"; или пък приспособено; или пък, с друго основно предназначение!
                            Всичко съм изработил специално за случая. И съответно не е "от нищо" - нещо!



                            П. П. Дотук вече, един участник потвърди мнението си относно моите публикации като - "спам". Остава модератор да ги изтрие, ако смята това за целесъобразно.



                            .
                            Прикачени файлове
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • До: От нищо нещо...

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Това вписва ли се в темата?...
                              П. П. Дотук вече, един участник потвърди мнението си относно моите публикации като - "спам". Остава модератор да ги изтрие, ако смята това за целесъобразно.
                              .
                              ..НИКАКВО ТРИЕНЕ, М О Л Я !!! Съвсем си е в духа на темата! И костурката е просто бонбон излязъл от работилницата на възрожденски майстор! Продължавай да публикуваш!

                              Коментар


                              • До: От нищо нещо...

                                Кутиите са си баш за тази тема.
                                Никога не ми е идвало на ум, че от паркет могат да се получат такива красоти.Поздравления за майсторлъка!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X