Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

    Не се майтапите, нали ? Че отковено казано не е за вярване...
    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

    Коментар


    • #77
      От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

      Аз лично - не се майтапя, и на мен ми беше много странно. Описаната от мен случка е от Декември 2012.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #78
        От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Аз лично - не се майтапя, и на мен ми беше много странно. Описаната от мен случка е от Декември 2012.
        От лятото на 2013 г. - от 15 000 ъухрО (EUR де) гльобА до 1 годинА затвохрр за носене на чикийкА във ФранкофоньЯ.
        Дефинирани са като "бяло оръжие" (неогнестрелно) на общо основание, независимо от размера.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #79
          От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          В Германия е още "по-просто", купувате и нямате право да си занесете ножа до в къщи, пращат Ви го с куриер... Засега са разрешени за използване по домовете ножовете, но не знам дали ще е за дълго...
          Всъщност са забранени за носене ножове с несгъваемо острие над 12 см, такива с острие напряко на дръжката, автоматични сгъваеми, тип "пеперуда" , ножове, които са приспособени за отваряне с една ръка, с фиксатор при отворено острие...абе ...вярно много видове станаха май...
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • #80
            От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            От лятото на 2013 г. - от 15 000 ъухрО (EUR де) гльобА до 1 годинА затвохрр за носене на чикийкА във ФранкофоньЯ.
            Дефинирани са като "бяло оръжие" (неогнестрелно) на общо основание, независимо от размера.
            Неведоми са дълбините на чиновническата простотия....
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • #81
              От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              Неведоми са дълбините на чиновническата простотия....
              Много арабел - много нож. НекоЙ от тях са наЙстина много дОбри с ножа и само на него разчитат за уреждане на всякакви "неразбирателства".
              Ей такава чикийка, заточена обикновено и от горната страна преди чупката, я отварят и затварят с една ръка по-бързо от автоматичен или пеперудка:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:60953_477669838941619_307221535_n.jpg
Прегледи:1
Размер:185.8 КБ
ID:5605727

              Размахват я яко и гледат да ти бръкнат в окото с нея или да ти нарежат лицето, щото "като му замирише на белия на собствената му кръв и усети вкуса й в устата си - по-бързо се скапва"
              Сигурно им напомня на мини-ятаган, затова я предпочитат
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #82
                От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                За да се върнем на темата - какъв е бил конкретния мотив за новото законодателство - искане на НПО, увеличен брой престъпления с хладно оръжие, друго ?

                Не вдявам френски, а гугъл преводача направи такъв мармалад, че съвсем нищо не разбрах.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #83
                  От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                  Новото законодателство не се е отнасяло специфично за хладното оръжие, а просто е прекатегоризирало различните видове оръжие.

                  В блога от линка всъщност не се коментира нищо съществено, а основно се плацика информацията че при промяната на закона министъра на земетресенията не се съобразил с някакво друго законодателство, от което се получила ситуацията че едно и също нарушение можело да се разглежда като две различни издънки със съвсем различни наказания. Което наложило спешната промяна на въпросния нов закон броени дни след прокарването му. И като цяло - обяснява се колко ужасноглупаво и половина е правителството и прочее верни неща.

                  А във Франция съдейки по различното прочетено ситуацията е че просто проверяващия те има пълната власт да прецени дали ножа който носиш го носиш за добро или за зло, по силата на точката "носене разрешено в оправдан контекст". Демек - ако прецени че го носиш в някакъв "оправдан контекст" - примерно си рибар или ловджия тръгнал на лов или риболов и си носиш съответна ножка, или си примерно занаятчия, турист на излет или подобни - носенето е законно и оправдано.

                  А ако носиш джобна ножка в дискотека - не е. Което оставя гореспоменатите арабели с невинните им ножлета на произвола на злите, расистки власти които вместо да се занимават със стригане на данъци за да може с помощите да се купят и наточат още ножки, взели да проверяват по физиономия и по външни белези невинните младежи понесли наточените чекийки но забравили съответния салам.

                  Отделно май има някакви съдебни решения от преди десетилетия които отсекли че Лагиол с блокировка не е хладно оръжие, нищо че отговаря на дефиницията, което допълнително размътва нещата.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #84
                    От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                    Аз пък си мислех, че законите, третиращи тази материя са просто стари и непроменени. И най-вече необмислени, присъщи на страни с по-малко опит в демократичното законодателство. Изненадва ме факта, че подобни абсурди има в страни като Германия и Франция, но явно дебилизма и там се шири. Подобни рестрикции не предпазват от нищо, просто създават излишни занимания на правосъдната система. Едната страна ще чете точките от идиотския закон, а другата ще доказва какво може и какво не може даден нож и колко му е дълго острието. С други думе ще "кипи безсмислен труд".
                    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      А във Франция съдейки по различното прочетено ситуацията е че просто проверяващия те има пълната власт да прецени дали ножа който носиш го носиш за добро или за зло, по силата на точката "носене разрешено в оправдан контекст". Демек - ако прецени че го носиш в някакъв "оправдан контекст" - примерно си рибар или ловджия тръгнал на лов или риболов и си носиш съответна ножка, или си примерно занаятчия, турист на излет или подобни - носенето е законно и оправдано.
                      Т.е. горе-долу се потвърждават линковете от моя пост №64 ?

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Отделно май има някакви съдебни решения от преди десетилетия които отсекли че Лагиол с блокировка не е хладно оръжие, нищо че отговаря на дефиницията, което допълнително размътва нещата.
                      Провокиран от снимката на Окапитата постната от Боголюб, точно си бях изровил Лагиол-а, обект на въпросната покупка за да го огледам по-внимателно (предполагам него е имал предвид, щото е близък по форма с Окапито). И да - има си съвсем солидно заключване на острието. Апропо - Опинела тоже. Е не е точно лайнер, фрейм или аксис-лок, ама си е заключване.
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                        Масово в белите държави носенето на остриета е криминализирано, НО, има едно голямо НО.

                        Острието ако е над 71мм
                        Ако острието е носено на публично място
                        Ако острието е носено БЕЗ основателна причина.

                        Ако си градинар и оправяш ливадата пред кметството и си на центъра на града, може да носиш и мачете 3 броя всичките дълги по един метър; ако си градинар и носиш мачете ама е 21:15 вечерта гориш геройски защото в тъмното НЕ се работи като градинар.

                        Ако носиш острие докато си на риболов или къмпинг в гората си ОК, ама с отвертка дълга 20 см откъм металната част и си в кафенето и пиеш кафе с кроасани, гориш, защото е носене на острие на публично място БЕЗ основание за носене.

                        А защо точно 7 см, много просто, защото някой умни глави са преценили, че хората не си режат масово гръкляните и сънните артерии ами се боцкат и ръгат с ножове в торса, и понеже смятат масово, че под 7 см острие дори забито в сърдечната област няма да убие човек ето как и от къде идват и 7те см.

                        Та в резюме и логика си има, и условия за носене и употреба си има и всичко е наред, аз лично смятам, че ножовете които са забранени за носене и притежание са разумно ограничени и подържам забраната, с две ръце., казвам го като ножар от как се помня притежаваш десетки ножове от 3 см до сигурно около метър дълги остриета
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                          Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                          ... че подобни абсурди има в страни като Германия и Франция, но явно дебилизма и там се шири. Подобни рестрикции не предпазват от нищо...
                          Тези абсурди са продиктувани от опит... вероятно с турските и арабски "малцинства", клонящи към мнозинства, които често прибягват до употребата им. Правило ли ви е вЧеПетление по "тубата" - "разборки на дорогах", "russian road rage" и т.н. как в Русия бухалката се носи в багажника на колата и спешно се вади оттам при "конфликт" ? Явно ако те хванат с такава в купето рискуваш неприятности - както с нож в купето в Гърция. В средностатистическия БГ-автомобил, обикновено тези на стойност от 1000 до 3000 лв., както и във всички таксита, под и около шофьорската седалка и в кората на предната лява врата "напълно законно" има: 1) Бухалка, 2) Мачете или "самурайски" меч, 3) Пистолет - газов, не рядко преправен на боен, 4) Бокс, 5) Нож-пеперудка, 6) Спрей ш т.н. Това, разбира се, е в реда на нещата, а не някакви евроГейски дебилизми.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #88
                            От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            Масово в белите държави носенето на остриета е криминализирано, НО, има едно голямо НО.

                            Острието ако е над 71мм
                            Ако острието е носено на публично място
                            Ако острието е носено БЕЗ основателна причина.

                            Ако си градинар и оправяш ливадата пред кметството и си на центъра на града, може да носиш и мачете 3 броя всичките дълги по един метър; ако си градинар и носиш мачете ама е 21:15 вечерта гориш геройски защото в тъмното НЕ се работи като градинар.

                            Ако носиш острие докато си на риболов или къмпинг в гората си ОК, ама с отвертка дълга 20 см откъм металната част и си в кафенето и пиеш кафе с кроасани, гориш, защото е носене на острие на публично място БЕЗ основание за носене.

                            А защо точно 7 см, много просто, защото някой умни глави са преценили, че хората не си режат масово гръкляните и сънните артерии ами се боцкат и ръгат с ножове в торса, и понеже смятат масово, че под 7 см острие дори забито в сърдечната област няма да убие човек ето как и от къде идват и 7те см.

                            Та в резюме и логика си има, и условия за носене и употреба си има и всичко е наред, аз лично смятам, че ножовете които са забранени за носене и притежание са разумно ограничени и подържам забраната, с две ръце., казвам го като ножар от как се помня притежаваш десетки ножове от 3 см до сигурно около метър дълги остриета
                            Всичко, което си написал звучи съвсем логично. Въпросът е значи ли това, че ако имам обикновен туристически нож в сандъчето с инструменти в багажника (където имам и отвертки 20 см) при проверка в Гърция съм ОК ? Или зависи от интерпретацията на проверяващия ?
                            Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              Провокиран от снимката на Окапитата постната от Боголюб, точно си бях изровил Лагиол-а, обект на въпросната покупка за да го огледам по-внимателно (предполагам него е имал предвид, щото е близък по форма с Окапито). И да - има си съвсем солидно заключване на острието. Апропо - Опинела тоже. Е не е точно лайнер, фрейм или аксис-лок, ама си е заключване.
                              "Лагиол", за да го отвориш с една ръка, требва да боравиш с два пръста и така държейки го да махнеш силно с него, за да излезне острието => трудна работа. Окапи-макапи, едва ли, просто избрах подобна снимка, става дума за алжирски или марокански чИкиЙ с ятаганообразна форма и халка на блокажа - мушкат си пръста в халката, дърпат и същевременно махват и така го отварят. Май и не си вадят пръста от халката при "боравене", за да не им избият лесно ножа от ръката. Опитвали са да ми дават уроци, ама аз нищо не схванах Но пък имам такъв подарен нож някъде, ползвах го за чистене на риба в полеви условия.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #90
                                От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                                Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                                Всичко, което си написал звучи съвсем логично. Въпросът е значи ли това, че ако имам обикновен туристически нож в сандъчето с инструменти в багажника (където имам и отвертки 20 см) при проверка в Гърция съм ОК ? Или зависи от интерпретацията на проверяващия ?
                                Ами не си прочел. Сандъче с инструменти в багажника е оправдана употреба в контекст. Същото в ръчичка на входа на ресторант или дискотека ще ти създаде проблеми.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X