Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    Не схващам какво се опитва да демонстрира човек, разхождащ се из цивилизацията запасан с голям нож ?
    Респект брат!

    Респекта си е мама...а е...ло!

    Всичко по кръстовищата се парализират в лизинговите си фордчета, нахлузени в гнусните костюмчета!

    Направо се наси...ат!

    П.С. В интерес на истината и мен ме кефи да си нося запасан ножа отзад на кръста.. Само че под ризата..
    Някак си е по-добре противника да не ти вижда големината на пишката!
    Последно редактирано от Volk; 16-05-12, 20:53.

    Коментар


    • #62
      Re: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

      Тука некви русенски полицейски вчера искаха да ми вземат изтормозеното китайско мултитулче дето е с огромна и особено опасна ножка като от нокторезачка, но то като решат да се заяждат.
      Със същото тва китайското мултитулче на кръста, един по-голям нож и една сгъваема лопатка тип сапьорска си обиколих половината Регенсбург докато ида до кораба. Покрай 3 патрула минах никой за нищо не ме закачи, та незнам какво да кажа.

      http://vbox7.com/play:638c9cf2d7

      Коментар


      • #63
        От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
        Респект брат!

        Респекта си е мама...а е...ло!
        Ако чакам респект от околните, само щото съм препасал голяма чикия на колана, значи много трябва да съм го закъсал от към самочувствие
        Последно редактирано от windwarrior; 16-05-12, 21:10. Причина: доп.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #64
          От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

          Понеже скоро ще ми се наложи да пътувам до Франция (частно пътуване) - поразрових се за особенностите на френското законодателство:

          Линк 1

          Линк 2

          От това което разбрах - няма изрични ограничения за притежаване и носене на хладно оръжие, освен на байонети, мечове и т.н., както и на ЕДЦ със заключващи се остриета (в рамките на населените места). В общи линии дали ще се обяснявате пред съдията или ще се разминете само с оревуар, зависи само от преценката на полицая, обстоятелствата (дали обръщаш кофи за боклук пиян в 2 през ноща или си режеш франзелата в парка), държанието ти, и наличието на разумно обяснение за притежанието на ножа.

          В една от темите се цитира случай, в който човек се е разминал без санкции, въпреки намерения в колата му 40 см ханджар - любезно и възпитано обяснил, че е градинар. А в същото време друг човек (свещенник при това) бил изправен пред съдия, защото си белел ябълка с опинел във влака.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • #65
            От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

            Специално за Гърция съм проучил въпроса обстойно. Имам приятели гърци мотористи. А те доста често си имат ядове с куките та знаят ) Та разрешени са сгъваеми ножове до дължина на дланта напряко - респективно 9..макс 10 сантима..

            И тука идват доста субективни моменти...Ако те проверат по нощните заведения на Атина или а някой друг голям град- може и този да ти вземат без много да се обясняват. Ако е автоматичен или видимо неставащ за нищо друго освем за ръгане - също оттича.) Ако си в зона на НЕ разрешен митинг - може и нокторезачката да ти вземат ( смятат че ще извършваш вандалски действия)

            Абсолютно са забранени всякакви сълзливи ,люти и други спрейове и електро шокови уреди...затова отиваш в районното за 24 часа. И на полицаите да ги носят били забранени. За носенето на голями ножове в кола не знам.Ще ги пиам,ама мисля че пак е субективно...ако те проверят в Атина ще береш ядове май...Аз ходя от 15 години на морета и екскурзии там ,пък полицай даже не са ме спирали))

            Коментар


            • #66
              От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

              Ето и положението в Япония http://www.jkg.jp/law.htm
              [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

              Коментар


              • #67
                От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                Ето и положението в Япония http://www.jkg.jp/law.htm
                Не съм съгласен с тази част от текста и специално с удебеления шрифт. Тва е безумие !


                 ・買ったナイフを自宅に持ち帰る、修理のためにメーカーや販売店に持っていく
                 ・釣やキャンプで使うための往路、復路など
                 ・ナイフメーカーがナイフを売るためにディラーにナイフを運ぶ
                 ・板前さんが店に自分の包丁を持っていく途中

                    ただし,携帯する場合は現場に着くまでは厳重な梱包が必要です。
                    充分な注意を払って厳重に梱包してはじめて持ち運びが可能になります。


                 正当な理由とされない例


                JKGでは、法律で明らかに規制されているラインを踏まえ、法律に抵触するのを防ぐため,更に明確にします。
                ナイフやカッターナイフ、剃刀、多徳ナイフはもちろん、
                缶きり、千枚通し、バット等、使い方次第で凶器になり得る物はたとえ小さな物でも
                理由無く携帯し、出歩くことは違法である
                とします。
                たとえば,極小さなミニチュアナイフでもそれが人を傷つける事が可能な形状で有れば,ネックレスとして,
                キーホルダーとして,携帯ストラップとして等のようにファッション・アクセサリーだと言って目的なく持ち
                歩くことも違法であるとします。
                また,たとえ正当な理由が有っても充分な梱包をせず,
                ナイフケースのままポケットに入れたりバッグに入れて持ち歩く事も違法であるとします。

                車に無造作に積んで走っていても違法であるとします。
                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                Коментар


                • #68
                  От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                  Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                  Не съм съгласен с тази част от текста и специално с удебеления шрифт. Тва е безумие !


                   ・買ったナイフを自宅に持ち帰る、修理のためにメーカーや販売店に持っていく
                   ・釣やキャンプで使うための往路、復路など
                   ・ナイフメーカーがナイフを売るためにディラーにナイフを運ぶ
                   ・板前さんが店に自分の包丁を持っていく途中

                      ただし,携帯する場合は現場に着くまでは厳重な梱包が必要です。
                      充分な注意を払って厳重に梱包してはじめて持ち運びが可能になります。


                   正当な理由とされない例


                  JKGでは、法律で明らかに規制されているラインを踏まえ、法律に抵触するのを防ぐため,更に明確にします。
                  ナイフやカッターナイフ、剃刀、多徳ナイフはもちろん、
                  缶きり、千枚通し、バット等、使い方次第で凶器になり得る物はたとえ小さな物でも
                  理由無く携帯し、出歩くことは違法である
                  とします。
                  たとえば,極小さなミニチュアナイフでもそれが人を傷つける事が可能な形状で有れば,ネックレスとして,
                  キーホルダーとして,携帯ストラップとして等のようにファッション・アクセサリーだと言って目的なく持ち
                  歩くことも違法であるとします。
                  また,たとえ正当な理由が有っても充分な梱包をせず,
                  ナイフケースのままポケットに入れたりバッグに入れて持ち歩く事も違法であるとします。

                  車に無造作に積んで走っていても違法であるとします。

                  Коментар


                  • #69
                    От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                     ・買ったナイフを自宅に持ち帰る、修理のためにメーカーや販売店に持っていく
                     ・釣やキャンプで使うための往路、復路など
                     ・ナイフメーカーがナイフを売るためにディラーにナイフを運ぶ
                     ・板前さんが店に自分の包丁を持っていく途中

                        ただし,携帯する場合は現場に着くまでは厳重な梱包が必要です。
                        充分な注意を払って厳重に梱包してはじめて持ち運びが可能になります。


                     正当な理由とされない例


                    JKGでは、法律で明らかに規制されているラインを踏まえ、法律に抵触するのを防ぐため,更に明確にします。
                    ナイフやカッターナイフ、剃刀、多徳ナイフはもちろん、
                    缶きり、千枚通し、バット等、使い方次第で凶器になり得る物はたとえ小さな物でも
                    理由無く携帯し、出歩くことは違法である
                    とします。
                    たとえば,極小さなミニチュアナイフでもそれが人を傷つける事が可能な形状で有れば,ネックレスとして,
                    キーホルダーとして,携帯ストラップとして等のようにファッション・アクセサリーだと言って目的なく持ち
                    歩くことも違法であるとします。
                    また,たとえ正当な理由が有っても充分な梱包をせず,
                    ナイフケースのままポケットに入れたりバッグに入れて持ち歩く事も違法であるとします。

                    車に無造作に積んで走っていても違法であるとします。

                    Това не е извадка от закона, а нечие мнение.
                    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                    Коментар


                    • #70
                      От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                      В Румъния какво е разрешено и какво - не?
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #71
                        От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                        Боже,хора като прочетох как е с тия хладни оръжия,а аз пътувам от 16 година всеки месец през Сърбия,Унгария и Румъния та и в Австрия от време на време,а имам нож (щик от калашник в багажника)Отивам да го махна ! Добре,че е в кутията за инструменти,а там не са ме ровили! А в Румъния съм купувал ножове бая големи не са ми давали специален сертификат!
                        Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                          Темата е стара, но след скорошната случка с двете момчета в Гърция (осъден 4 месеца условно за притежание на джобно ножче) явно актуалността й не е намаляла. Искам да задам един глупав въпрос : Влизам в кварталния супермаркет чист, само с портмоне в джоба, отивам до рафтовете с домашни потреби, купувам си обикновен кухненски нож, каквито има поне десет вида и в момента, в който изляза от магазина вече съм престъпник, така ли?
                          Възможно ли е в законодателството на която и да е страна в Европа в 21-ви век да има такъв кретенизъм ?
                          Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                            Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                            Влизам в кварталния супермаркет чист, само с портмоне в джоба, отивам до рафтовете с домашни потреби, купувам си обикновен кухненски нож, каквито има поне десет вида и в момента, в който изляза от магазина вече съм престъпник, така ли?
                            Имаш касова бележка, че ножа си го закупил току що. Във Франция, в оръжеен магазин си купувам джобно ножче. Продавача ми го уви в хартия, и му лепна някаква лепенка, така че да не мога да го развия без да скъсам лепенката. Освен това ме предупреди да си пазя касовата бележка.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                              В Германия е още "по-просто", купувате и нямате право да си занесете ножа до в къщи, пращат Ви го с куриер... Засега са разрешени за използване по домовете ножовете, но не знам дали ще е за дълго...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #75
                                От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                                Пропуснах - във Франция са задължени да изтъпят ножа, преди да ти го продадат. Като видя жалния ми поглед, чичката се смили, даже ми го и донаточи, но ме предупреди изрично "От магазина -директно в къщи, ножа в куфара, и чак в България му късаш лепенката"
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X