Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ножовете на Д.Димитров96

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ножовете на Д.Димитров96

    Първо да кажа здравейте на всички!Това ми е първото мнение във форума и се надявам да не съм объркал раздела за тази тема.Пускам я с цел тук да показвам някои мои неща(ножове и не само).Като цяло повечето кова остриета и по-рядко правя дръжки.
    Ето и някоя и друга снимка като предварително се извинявам за лошото качество.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:032762918.jpg
Прегледи:2
Размер:84.8 КБ
ID:6067053

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:032913707.jpg
Прегледи:2
Размер:71.7 КБ
ID:6067054

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:033093474.jpg
Прегледи:2
Размер:152.4 КБ
ID:6067055

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:033543559.jpg
Прегледи:2
Размер:85.4 КБ
ID:6067056

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:033689270.jpg
Прегледи:2
Размер:59.7 КБ
ID:6067057

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:033993005.jpg
Прегледи:2
Размер:93.0 КБ
ID:6067058

  • #2
    От: Ножовете на Д.Димитров96

    Ами добре дошъл Ще намериш много фенове тук. И нещата които си показал са хубави!!!
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: Ножовете на Д.Димитров96

      Браво майсторе Много са хубави! От къде си?
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • #4
        Re: Ножовете на Д.Димитров96

        Хубавики, браво и добре дошъл.

        Коментар


        • #5
          Добре заварил!
          От Горна Оряховица съм,но с ножарството се занимавам на село,че в града няма къде.
          Острието от последната снимка вече си има и чирени.
          Промених малко и самото острие.
          Чирените са от бук,острието е от ст.У10А,а общата дължина на ножчето е 197мм.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:034007216.jpg
Прегледи:1
Размер:95.2 КБ
ID:5609849
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-09-14, 18:36.

          Коментар


          • #6
            От: Ножовете на Д.Димитров96

            Добре си дошъл!!!
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • #7
              От: Ножовете на Д.Димитров96

              Първоначално публикуван от Д.Димитров96 Преглед на мнение
              Добре заварил!
              От Горна Оряховица....
              Чирените са от бук,острието е от ст.У10А,
              А защо ползваш руска стомана ?

              Коментар


              • #8
                От: Ножовете на Д.Димитров96

                Не съм сигурен,че напълно разбирам въпроса,но тази стомана за мен е доста добра.Единственият недостатък,който откривам в нея е че ръждясва лесно понеже е въглеродна нелегирана(за някои хора това си е проблем).Кове се много добре,а термообработката и не е сложна.Здравината и е висока,също и лесно се заточва и реже добре.Другата инструментална стомана от която съм повече от доволен е т.нар. сребрянка.Тя се кове по-тегаво,но пък реже по-добре от У10 и напоследък е доста използвана.

                Коментар


                • #9
                  От: Ножовете на Д.Димитров96

                  Ами явно колегата не е могъл да се уреди с украинска..?
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ножовете на Д.Димитров96

                    Първоначално публикуван от Д.Димитров96 Преглед на мнение
                    Не съм сигурен,че напълно разбирам въпроса,но тази стомана за мен е доста добра.Единственият недостатък,който откривам в нея е че ръждясва лесно понеже е въглеродна нелегирана(за някои хора това си е проблем).Кове се много добре,а термообработката и не е сложна.Здравината и е висока,също и лесно се заточва и реже добре.Другата инструментална стомана от която съм повече от доволен е т.нар. сребрянка.Тя се кове по-тегаво,но пък реже по-добре от У10 и напоследък е доста използвана.
                    Стомана У10 - за стругарски ножове, свредели, метчици, райбери, флашки, ножовки и др.
                    За висококачествени стомани със съдържание S и P не повече от 0,03% поотделно за всеки в края на марката се поставя буквата А.

                    Това за ограмотяване.Ако използваш такава стомана трябва да си бог в закаляването.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                      Стомана У10 - за стругарски ножове, свредели, метчици, райбери, флашки, ножовки и др.
                      За висококачествени стомани със съдържание S и P не повече от 0,03% поотделно за всеки в края на марката се поставя буквата А.

                      Това за ограмотяване.Ако използваш такава стомана трябва да си бог в закаляването.
                      Иво, не знам доколко си се занимавал с тази стомана,но термообработката и не е толкова сложна. Ако има хора от форума,които са закалявали ст.У10,нека споделят и те.
                      Например една ст.Р6М5 е много по-тегава за ТО.Специално за нож У10 се закалява на малко над 800 градуса с охлаждане във вода(който го е страх от поява на пукнатини може и в масло,там твърдостта е някоя и друга единица по-ниска) и се отвръща на 200 или малко повече градуса.
                      На ок.59 единици за мен тази стомана реже най-добре.
                      Не виждам какъв сложен цикъл на ТО може да има при положение,че не е легирана.
                      Аз така знам,пък може и да бъркам.
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-09-14, 16:40.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ножовете на Д.Димитров96

                        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                        Стомана У10 - за стругарски ножове, свредели, метчици, райбери, флашки, ножовки и др.
                        За висококачествени стомани със съдържание S и P не повече от 0,03% поотделно за всеки в края на марката се поставя буквата А.

                        Това за ограмотяване.Ако използваш такава стомана трябва да си бог в закаляването.
                        Ще прощаваш, но назидателния ти изказ е най-малкото неприемлив, колегата прави и показва съвсем прилични, и надявам се, с добро качество ножове, каквито не съм видял ти да показваш! Не разбирам откъде това заключение за трудностите при закаляването на У10 - стара като Съветския Съюз карбонка, за която има изписано много - с висока твърдо - и износоустойчивост, без корозионна- такава, много майстори работят с нея!
                        П.п.Колега Д.Димитров96, добре дошъл! Поздрави за избора на Серебрянка/не е руска стомана, а търговско название/. Ще си поръчам нож от теб! Успех!
                        "Make love, not war!"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ножовете на Д.Димитров96

                          Добре си дошъл. Ножовете, които си показал ми харесват.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ножовете на Д.Димитров96

                            Добре заварил отново!
                            @dok_vd
                            Да,сребрянка е търговско наименование(както например алпака).Иначе стоманата,която имам е К510 на Бьохлер,Австрия.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ножовете на Д.Димитров96

                              Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                              Ще прощаваш, но назидателния ти изказ ...
                              Ако съм засегнал някой се извинявам. Харесвам тесни дълги остриета и приеми че питам по отдалече.Ако си поръчам нож няма да е за витрината.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X