Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алумин или Г10

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Алумин или Г10

    Питането е ясно - кое според вас е по-подходящо за ежедневна чикинджа - алумиев чирен или такъв от G10? Хубаво би било да споделите и защо така мислите.
    Аз лично съм за Алуминия т.к. ми дава по-прятно усещане в ръката, по лесно излиза от джоба и се чисти по-лесно. Предимството в теглото на Г10 не е фактор за мен.
    20
    Al
    20.00%
    4
    G10
    80.00%
    16
    42

  • #2
    От: Алумин или Г10

    G10! Не се сещам и за едно предимство на алуминия, пред G10 (освен твоите субективни). А защо не и FR-4....
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #3
      От: Алумин или Г10

      Алуминия цапа при по-продължително мотаене в ръката.
      Зимата, при ниски температури, работата с метални сечива е... неприятна.

      Коментар


      • #4
        От: Алумин или Г10

        Първоначално публикуван от Сашо Преглед на мнение
        Алуминия цапа при по-продължително мотаене в ръката.
        А ако е боядисан, елуксиран или както там се казва обработката?
        42

        Коментар


        • #5
          От: Алумин или Г10

          Въпрос на субективна преценка е, но все пак ето и моите 50 стотинки... G10 е много по-инертен от алуминият и това му е основното предимство. Не цапа, не се деформира от топлина или студ, а и лесно се сменя, ако имаш с какво. Алуминият е чудесен за нещо, което не докосваш.

          Всяка оксидация или боя пада с времето, особено при усилия върху чирените.

          Коментар


          • #6
            От: Алумин или Г10

            И аз бих предпочел G-10. Да, дръжка от алуминий е красива, особено с качествено покритие - анодизация. Но това покритие, за съжаление не е много трайно. Драска се и се протрива сравнително лесно, а после - голият метал отдолу се окислява, цапа и т.н. Ако ножчето е само за витрината да, ще е красиво, но за EDC в джоба G-10 е по-практично, освен това може и лесно да се модифицира според виждането на собственика. За зимата, както е написал адашът по-горе, също е по-комфортна за ползване дръжка от G-10.
            Поздрави!
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #7
              От: Алумин или Г10

              И аз съм за пластмасия.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #8
                От: Алумин или Г10

                G10 разбира се. Алуминия цапа, при минусоови температури не е прииятен на допир, прави много гадни съединения с другите метали (болтчета, гайки), по-трудно се обработва, ако решиш да го правиш ножка в домашни условия.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • #9
                  От: Алумин или Г10

                  Не знам как се казва , но това черното ми харесва , има и накатка та не се пързаля. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2430.jpg
Прегледи:3
Размер:114.7 КБ
ID:5592860
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • #10
                    От: Алумин или Г10

                    Без изобщо да разбирам за какво става дума ще споделя малко личен опит, макар и не съвсем по темата. На предната ми кола някой някога беше сменил топката на скоростния лост с алуминиева. Няма толкова гадно нещо. Лятото като се качиш и тръгнеш е страшно гореща, не можеш да я пипнеш. Зимата е ледено студена, ако си с мокри ръце от събарянето на снега отначало направо залепва. Алуминия е силно топлопроводим. Така и не се наканих да я сменя...
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Алумин или Г10

                      Въпрос на вкус-рекло кучето и си облизало...Иначе титан стои много добре на чирени и не само.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Алумин или Г10

                        Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                        Питането е ясно - кое според вас е по-подходящо за ежедневна чикинджа - алумиев чирен или такъв от G10? Хубаво би било да споделите и защо така мислите.
                        Аз лично съм за Алуминия т.к. ми дава по-прятно усещане в ръката, по лесно излиза от джоба и се чисти по-лесно. Предимството в теглото на Г10 не е фактор за мен.
                        Колега slaf4u ще загубите борбата с този алумин
                        Диско 300TDI
                        Scott Purgatory
                        0889 84 6161

                        Коментар


                        • #13
                          От: Алумин или Г10

                          Въпроса не е дали ще спечеля или изгубя борбата. Идеята ми е да разбера на къде да се насоча на база факти и мнения изложени от колеги имащи достатъчно опит и с двата м'тряла. Допускам, че ако науча нещо ново, което да наклони везните в полза на г10 може да го избера за сметка на алуминия. На две съм за това кой от двата варианта за чирени да избера за една чикия, та за това.
                          А иначе съм си бил винаги фен на метала пред пластмасата.
                          42

                          Коментар


                          • #14
                            От: Алумин или Г10

                            Абе да ти кажа незнам защо си фен ама като се сетя за един нож с алуминиева дръжка с глава на орел накрая - е много грозно стоеше.И без главата пак си стоеше грозно.Така че аз не съм за Al.
                            Диско 300TDI
                            Scott Purgatory
                            0889 84 6161

                            Коментар


                            • #15
                              От: Алумин или Г10

                              А иначе съм си бил винаги фен на метала пред пластмасата.
                              Да отлеем чирените от чугун?
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X