Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тест

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тест

    Повлиян от родното качество и един клип реших днес да спретна един тест на китайска сгъваема ножка фолдър или както там е модерно . Ползвам я за работна в работните дрехи вече поне 4 - 5 години точа я на шмиргела в резултат на което вече е значително намаляла височина . Стомана на острието строго пазена китайска държавна тайна Марка Джин нещо си . Цена между 5 и 10 лева повече клоняща към 5 Поради липсата на гумен чук подхождаме направо с истинския . Консерва не посмях да отворя щото ако ме види някой колега да отварям първия ден след нова година консерва ще почне да ми събира помощи И така подхождаме направо към суха чамова летва около 30х30 мм отсича я на третия удар с лекота . После забиваме до средата и правиме рисковото за българската ножка движение на страни и о чудо летвата се отцепи без последствия за ножа Следва медна ПСТ шина директно на стоманена подложка на втория удар е готова . Караме нататък ламарина някъде 0.8 до към милиметър пет забивания също без видими последствия за ножа и накрая намирам някаква неръждавейка около 06 и в нея ножа си се заби без проблеми . Някакви страшни поражения върху ножа няма е не можеш да се обръснеш но това е поправимо на шмиргела луфта колко си беше толкова си остана Пораженията са от горната страна от чука ама и там много пъти съм млатил . След дълъг разговор с Китай уредих при поръчка на 2 милиона бройки за форума цена от един лев с ДДС и освен логото на форума ще ни гравират и лика на другаря Мао или Ленин по избор Освен това дизайна на всяка е уникален една с една няма еднакви Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0252.jpg
Прегледи:1
Размер:135.3 КБ
ID:6039568Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0251.jpg
Прегледи:1
Размер:125.4 КБ
ID:6039567Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0254.jpg
Прегледи:1
Размер:108.6 КБ
ID:6039569Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0255.jpg
Прегледи:1
Размер:100.5 КБ
ID:6039570Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0260.jpg
Прегледи:1
Размер:173.7 КБ
ID:6039573Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0265.jpg
Прегледи:1
Размер:176.1 КБ
ID:6039574Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0256.jpg
Прегледи:1
Размер:167.1 КБ
ID:6039571Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0258.jpg
Прегледи:1
Размер:167.9 КБ
ID:6039572Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0267.jpg
Прегледи:1
Размер:160.9 КБ
ID:6039575Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0269.jpg
Прегледи:1
Размер:133.3 КБ
ID:6039576Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0270.jpg
Прегледи:1
Размер:145.6 КБ
ID:6039577
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Тест

    За мен с портрета на Владимир Ильич, ако обичате
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      От: Тест

      Е първо трябва да се съберем за двата милиона бройки
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Тест

        Оказва се идиотоустойчива значи,щракни я на твърдомера,че почна да ме гризе любопитство.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: Тест

          Мен още ме е яд че си загубих старото китайче за осем лв. Затова си купих ново - пак китайче....
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #6
            От: Тест

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Оказва се идиотоустойчива значи,щракни я на твърдомера,че почна да ме гризе любопитство.
            В интерес на истината на тая фирма си носят добре заточването значи няма как да са много меки . И това моделче е много добро .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2074.jpg
Прегледи:1
Размер:172.2 КБ
ID:5550596Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2076.jpg
Прегледи:1
Размер:223.8 КБ
ID:5550597 Това не знам колко е оригинално но един приятел ми го донесе от щатите . Нещо многофункционалните сгъваеми ножки повече ми харесват . В колата имам едни сгъваеми клещи на Мамут с много неща и в интерес на истината много пъти са ми вършили работа Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2081.jpg
Прегледи:1
Размер:185.1 КБ
ID:5550600Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2078.jpg
Прегледи:1
Размер:180.3 КБ
ID:5550599
            Последно редактирано от sek.1; 02-01-14, 12:37.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Тест

              То от китайско до китайско ножче разликата е като м/у Жигули и Fiat...Ако говорим за чисто китайски ножове най добрите са Ganzo и Enlan като някои от моделите им имат твърдост 59/61 HRC.
              Последно редактирано от goiko; 02-01-14, 13:08.

              Коментар


              • #8
                От: Тест

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Повлиян от родното качество и един клип реших днес да спретна един тест на китайска сгъваема ножка фолдър или както там е модерно . Ползвам я за работна в работните дрехи вече поне 4 - 5 години точа я на шмиргела в резултат на което вече е значително намаляла височина . Стомана на острието строго пазена китайска държавна тайна Марка Джин нещо си . Цена между 5 и 10 лева повече клоняща към 5 Поради липсата на гумен чук подхождаме направо с истинския . Консерва не посмях да отворя щото ако ме види някой колега да отварям първия ден след нова година консерва ще почне да ми събира помощи И така подхождаме направо към суха чамова летва около 30х30 мм отсича я на третия удар с лекота . После забиваме до средата и правиме рисковото за българската ножка движение на страни и о чудо летвата се отцепи без последствия за ножа Следва медна ПСТ шина директно на стоманена подложка на втория удар е готова . Караме нататък ламарина някъде 0.8 до към милиметър пет забивания също без видими последствия за ножа и накрая намирам някаква неръждавейка около 06 и в нея ножа си се заби без проблеми . Някакви страшни поражения върху ножа няма е не можеш да се обръснеш но това е поправимо на шмиргела луфта колко си беше толкова си остана Пораженията са от горната страна от чука ама и там много пъти съм млатил . След дълъг разговор с Китай уредих при поръчка на 2 милиона бройки за форума цена от един лев с ДДС и освен логото на форума ще ни гравират и лика на другаря Мао или Ленин по избор Освен това дизайна на всяка е уникален една с една няма еднакви
                Ааа, това с ножките и аз го разбрах на скоро - ми те хората били колекционери - яко се пише, обсъждат се стомани, модели, марки, кой от кой по-хубави били, естествено най-хубавите са повече париА то всичко било един добре разработен бизнес за колекционери на ножове - колекционери щото много малко от притежателите на всевъзможни ножки ги подлагат на подобни тестове или изобщо ги употребяват безмилостно по предназначение с години
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #9
                  От: Тест

                  Ако кажеш че после може и да реже ...

                  Аз не съм колекционер и нямам много ножчета, ама пък малкото дето имам си ги ползвам без да им придавам разни вълшебни свойства.
                  Ей на оня ден нарязах ... грубо 600 (по-малко със сигурност не са) среза луканка и пастърма с викториноксчето, ами след това трудно режеше касова бележка, но си режеше. Днес с по двайсе движения от едната и от другата страна първо на 1000 едрина после на 6000 и пак е в джаза. Като знам разни твърди стомани дето им се чудят и обсъждат как да ги наточат , предпочитам да е лесно за поддръжка ... е не някоя мекица, отколкото да избягвам да го ползвам, че после 3 дена и 3 нощи да го точиш.
                  Ползвам си го почти ежедневно, къде кабелчета, винтчета, дъсчици, консерви не съм отварял, че то така или иначе си има отварачка за тая цел, ама със сигурност няма да му се опре или да му се счупи нещо.

                  Общо взето не подкрепям, че ножа трябва да сече метали, но разни капачки, консервни кутии и там подобни ламаринени не би трябвало да са проблемни за каквото и да е ножче.
                  Най-подходящи ми се струват тестове върху работа с разни животни, месо, риба, мезета, салатки, работа с дърво. Да седнеш да дялкаш картон/въжета цял ден ми се види хамалогия пък и нищо полезно не отава като продукт
                  Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                  И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                  вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тест

                    Направих теста щото в една друга тема се изказват мнения че едва ли не хубавата и скъпа ножка трябва да и се радваш само върху дунапренена подложка и проблема става истински ако трябва да нарежеш кремвиш с нея
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тест

                      Най-истинското "ревю" на нож в този форум.

                      П.П. Липсва развиване на нещо клеясало и кръстато, т.е. изпитване на усукване.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тест

                        Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
                        Най-истинското "ревю" на нож в този форум.

                        П.П. Липсва развиване на нещо клеясало и кръстато, т.е. изпитване на усукване.
                        Издържа и на това . Редовно си отварям с него таблата на машините имало е случаи като ме мързи да ходя за отвертка и разни винтчета да притягам/развивам . И след това издевателство което спретнах днес ножа реже съвсем прилично без да съм го минал на шмиргела . Извода който сам се натрапва родните производители има още доста хляб да изядат докато стигнат качеството на китайците Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2085.jpg
Прегледи:1
Размер:247.6 КБ
ID:5550629
                        Последно редактирано от sek.1; 02-01-14, 18:16.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тест

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Направих теста щото в една друга тема се изказват мнения че едва ли не хубавата и скъпа ножка трябва да и се радваш само върху дунапренена подложка и проблема става истински ако трябва да нарежеш кремвиш с нея
                          Отлично ревю!!
                          Метафората с кренвирша ме развесели много ха хахах!!В един друг форум бяха писали - За какво ми е нож дето незнам си колко време държал заточване при условие, че става само за рязане на салам и то само "Камчия" ха хахахах
                          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тест

                            На времето в стария завод идваше един ден в седмицата един стар ковач от Железница . Ковеше ни куките с които се хващат трупите като се вадят от пропарните ями и се окачат на машините и всичко останало което ни трябваше . Тогава много силно се бях запалил по коването на металите и обикновено му помагах основно да блъскам с големия чук Човека видя че от мене може да стане нещо и ми изкова три остриета две от счупен ресор на уазка стомана 65 Г и един къс нож за дране от руски лагер вероятно ШХ 15 или У 10 . Изкова ми и един голям секач от голям лагер с който до ден днешен блъскам . На два от трите ножа съм им сложил дръжки тоя от лагера като го наточа не го пипам повече с години дере каквото и да било с лекота . Другия ми е основен ловен нож сеча кокали дърва и всичко каквото ти дойде до ъкъла без да го мисля . И за да продължим в стила на клипа ножката разглобена . Както и да гледам някакви фрапиращи поражения няма . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2091.jpg
Прегледи:1
Размер:110.2 КБ
ID:5550895
                            Последно редактирано от sek.1; 04-01-14, 13:46.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Тест

                              Ей тва е то ТЕСТ! Мен винаги ми е било весело с думата някой като каже дуамата "тактикъл"-еди какво си... Скоро гледах някъде и тактически фотоапарат. За снимане на особено страшни типове без да му се напука оптиката...
                              Като почнат да говорят хората излиза, че си ползват ножовете само за сеч на камъни и маломерни борчета, пък като дойде време да си отворим консерва-сакън ша го нащърбя!
                              Аз за "евридейка" на кораба ползва едно "бако" с оранжева кания (мисля, че символизира братски китай) купено от рибарския за магазин за космическата сума от 12 лева.
                              То е нарязало сума въженца, парчета гума, отваряло е консерви, че и салам и 'ляб реже даже.
                              Заточва се с пилата дет точа веригата на хускварната (не, че нямам друга пила, ама тя има най-тарикатска дръжка) и едно парче шкурка.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X