Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся да закупя евтино Skeletool CX

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся да закупя евтино Skeletool CX

    Да, знам, че е стара тема и е изтъркана, но идеята да платя около 200 лева за нещо, което в щатите е 66 долара ме дразни страхотно. Ако някой може да ми препоръча някакво човешко решение ще бъда благодарен. По въпроса защо точно CX - харесвам читаво острие. От инструмента ползвам основно отвертката и ножа. Точно заради това искам тези две неща да са окей, а това е и модела, който може да се разглобява - аз лично харесвам това. Като цяло това е функционалността, която ми трябва.

  • #2
    От: Търся да закупя евтино Skeletool CX

    130 лева достатъчно евтино ли ти се струва ??
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #3
      От: Търся да закупя евтино Skeletool CX

      Да, цената си става - така или иначе пак толкова ще дам.

      Коментар


      • #4
        От: Търся да закупя евтино Skeletool CX

        След малко мотане по една или друга причина вече имам съответният Skeletool CX. Благодарение на колегата Иван Недокланов и StillOpussum вече мога да си човъркам на спокойствие със съответният MUT. Първото, което ми направи впечатление е колко стегнат е инструмента. Пристигна толкова стегнат, че си трябва усилие за да го отвориш. Предполагам с малко употреба ще се отваря по-лесно, а и мога просто да си го отхлабя леко. Като оставим това на страна - инструмента е удобен за ползване. Клещите вече ги пробвах за това, което мисля, че най-много ще ми трябват - да отворя няколко болта от разни PC-та. Имам и чифт отвертки. Също си стават, но са доста къси за някакви по-странни места. Основно могат да разглобяват шасито отвън и да развъртат болтове по PCI слотовете - на мен това ми е достатъчно. Ножа е plain edge - право острие, без серетация - аз лично предпочитам такива. Нямах с какво да го тествам точно днес, но има време. CX-овете са с острие от 154CM стомана, която е една идея по-добра от 420HC - поне на думи... Сега ще видим
        Последно редактирано от господин никой; 02-03-13, 08:25. Причина: typo

        Коментар


        • #5
          От: Търся да закупя евтино Skeletool CX

          Честито не се обади да се видим поне със здраве да го ползваш и внимавай при отваряне на ножа с една ръка
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #6
            От: Търся да закупя евтино Skeletool CX

            Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
            CX-овете са с острие от 154CM стомана, която е една идея по-добра от 420HC - поне на думи... Сега ще видим
            Всъщност 154CM e с доста идеи по-добра от 420HC
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • #7
              От: Търся да закупя евтино Skeletool CX

              Не се обадих, защото всичко стана много на бързо и не исках да притеснявам - вечер в Неделя да се занимаваш с моя милост няма голям смисъл. Все ще се намери повод - няма драма

              Като написах, че 154CM е една идея по-добра - по-скоро имах предвид в моят тип работа - все ще режат PVC монтажни опашки... дали ще срежа 150 или 400 - накрая все ще трябва да го заточа Иначе изрично предпочетох CX модела точно заради това. Май по-горе писах, ако не - предпочитам острието да е по-адекватно. Не го ползвам, чак толкова много, но искам, когато ми се наложи да не го мисля. Всъщност избрах точно Skeletool заради това, че се почиства и сервизира по-лесно (ако си намериш частите разбира се) и заради версията на острието с 154CM. Реално в MT-то има само най-основното, но пък е това, което ползвам...

              Коментар


              • #8
                От: Търся да закупя евтино Skeletool CX

                Е аз като безработен .. не оценявах високо неделните вечери .. ама свърши то ... ( дано да е задълго ) сега съм пак в южна България
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #9
                  От: Търся да закупя евтино Skeletool CX

                  Познато усещане

                  Естествено няма и два дни и загубих някъде допълнителният бит за отвертката и съответно ще се огледам за други. Може и bit extender-а да си купя - изглежда добра идея, а и в калъфа си има място и за него...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся да закупя евтино Skeletool CX

                    Изглежда по-нежен от Wave, но е възможно видът му да лъже.
                    Някой притежавал ли е двата модела, и ако да, може ли да направи някаква съпоставка като здравина и функционалност?
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся да закупя евтино Skeletool CX

                      Във никакъв случай не бих нарекъл Skeletool-а нежен (определено не е за праскане, но си е стабилен MT)... За съжаление нямам как да направя съпоставка, но ако ми остане време мога да спретна едно видео на две, на три...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся да закупя евтино Skeletool CX

                        И аз изгубих битчето на втория ден ...за късмет се оказа в джоба , от тогава го слагам внимателно докато щракне и няма грижи
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся да закупя евтино Skeletool CX

                          Имам тула от 5-6 месеца (зарибих се от ревюто на iassen). Взех и пълния комплект битове, но без удължителя за тях, засега не ми е потрябвал. Накратко: Скелетул е лек, много качествен и компактен (дори с допълнителните битове) и като такъв е особено подходящ за дейности на открито, които изискват да го имаш под ръка:катерене, туризъм, планинско колоездене и т.н. Ниското тегло обаче има и минуси-имаш базовите нож и отверка (и отварачка за бира-карабинка), но липсват всички други екстри, които в определени моменти са полезни, т.е. не е достатъчно функционален в градска среда и не става да го оставиш за бекъп в жабката.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся да закупя евтино Skeletool CX

                            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                            И аз изгубих битчето на втория ден ...за късмет се оказа в джоба , от тогава го слагам внимателно докато щракне и няма грижи
                            Оказа се, че е паднало на пода Явно трябва да се внимава наистина как се поставя в жлеба...

                            Подкрепям ревюто по-горе - не смятам Skeletool за подходящ за къмпинг. Ползвам го, като инструмент. Често отивам при клиент и мятам раницата някъде да я пази някой и тръгвам да оглеждам компютрите - тогава ми е много полезен. В раницата разбира се си имам отвертка, клещи и каквото друго ми потрябва в пълен размер, но тежат, дрънчат и пречат да се наведеш под бюрото. Така нулирам проблема до голяма степен. Освен всичко на тази цена можеш да си вземеш два от по-евтините им модели и да имаш среден и малък MT, което при къмпинг е доста добре, когато все пак нещо се счупи, защото забелязал съм и най-доброто острие може да се счупи - имаш още едно. Не е като да нямаш нищо. Освен това ножицата според мен е важен инструмент за къмпинг, а Skeletool я няма!
                            Последно редактирано от господин никой; 10-03-13, 06:18. Причина: typo

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся да закупя евтино Skeletool CX

                              Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                              Всъщност 154CM e с доста идеи по-добра от 420HC
                              Признавам, че явно подцених разликата... Вчера ми се наложи да правя нещо много несвойствено за мен - трябваше да издялкам няколко дървени нита за сглобка. Не съм дърводелец и не е силната ми страна, а и в повечето компютри подобни сглобки няма, но хайде - като трябва, трябва... Та направих един с Gerber Remix-а (420HC) и спрях. Не, че му имаше нещо на гербера, но да тестваме и Skeletool-а. Реже доста по-добре! И е е доста по-удобен. Реже доста стабилно и след като нарязах самите нитове, минах внимателно ръбовете за да премахна всякакво съпротивление при сглобката и да стане по лесно. Общо взето окръглих ръбовете за да се влагат по-лесно и минах предната част, за да бъде гладка и да влезе по-чисто нита. Стана много добре... като за някой, който бъкел не разбира от дърво. Жалко, че нямаше как да снимам резултата - трябваше да се използва веднага.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X