Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Еделвайс - един проект, който си търси майстор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Еделвайс - един проект, който си търси майстор

    Това е един много сантиментален нож за баща ми и, понеже, неговия рожден ден наближва, съм решил да му спретна един тематичен подарък.
    Идеята е да му подаря нож, който да му напомня на този от снимките долу, но да отговаря на малко по- различни характеристики.
    Той обича леки ножове, резачи и не особено дълги.
    Не съм го виждал да ползва нож в гората за нещо по- различно от това да си нареже храната и, може би, да издялка някоя клечка..
    Та, моята идея мина през острие на Fallkniven S1, мина през F1, Линдер СЕ 1, а и през фолдър на Енцо... В момента нямам идея какво трябва да се получи, затова се обръщам към тук пишещите майстори и ентусиасти за съвет и оферта.
    Единственото сигурно, е че дръжката на това, което се спра трябва да има достатъчна "препратка" към този от снимките долу, за да му напомня. Най- вероятно с оглед лекота няма да има метал в двата края на дръжката, а просто светъл материал, но еделвайсчето е задължително
    Още едно условие е да бъде от качествена неръждаема стомана, примерно RWL, Elmax дори, ако ще се прави изцяло тук, или готовото острие, от което ще се започне да е неръждаемо.
    Разчитам на съветите и идеите ви, за да реализирам този проект в най- скоро време.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Sofia-20130208-00063.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:6002113

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Sofia-20130208-00059.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:6002114
    Зима иде

  • #2
    От: Еделвайс - един проект, който си търси майстор

    Ехее, спрете да пишете, че не мога да го изчета всичкото

    Явно е, че тази тема е парадокс, но не вярвам майсторите въобще да не се интригувате. Пишете тук или на лични, че времето тече.

    Все имате пред вид някое хубаво острие, което може да влезне в употреба за това проектче.
    Зима иде

    Коментар


    • #3
      От: Еделвайс - един проект, който си търси майстор

      Според мен е по добре да си избереш майстор и да му дадеш поръчка да го изработи, иначе ако чакаш някой да се освободи има да си чакаш
      www.graviranebg.com

      Коментар


      • #4
        От: Еделвайс - един проект, който си търси майстор

        http://marica.bg/show.php?id=94935
        ако не намериш връзка през нета ми звънни да поровя за телефона.
        Имам негови ножове супер са.
        ПП.Бялата Тойота още върви.
        TOYOTA LJ70 3D Common Rail
        TOYOTA BJ40 3.5D
        Венци 0887551059

        Коментар


        • #5
          От: Еделвайс - един проект, който си търси майстор

          Това,което виждам на снимката си е много хубав нож по моите разбирания.Поне на мен ми харесва.Имам един комшия,който знам че се занимава и прави и си е термист по професия.С него когато съм говорил ми казва,че докато не намериш правилния материал по-добре да не се започва нов нож.В този смисъл искам да ти кажа - когато работих в една фирма на газорезни машини идваха хора и поръчваха от един шведски и един австрийски листов материал профили за селскостопански плугове с много високоустойчиви на износване качества.Тогава пресмятахме че са 4-5 пъти по добри от руските материали в фирмата.Провери за материала в каталога за листов материал на фирма "Ангел Стоилов 96".Дано съм ти помогнал.

          Коментар


          • #6
            От: Еделвайс - един проект, който си търси майстор

            Първоначално публикуван от anmarinov Преглед на мнение
            ...
            Предположих, че е такава ситуацията, ама като не съм запознат с процедурата - първо питам тук

            Първоначално публикуван от venci67 Преглед на мнение
            ...
            Благодаря за линка, ще поразгледам.
            А за тойотата - масло, антифриз и нафта, ако има - няма как да не върви

            Първоначално публикуван от lazarelli Преглед на мнение
            ...
            Ножът си е хубав, но тежък и сантиментален и по тази причина не го носи. Цялото захабяване по ножа е от моето разнасяне по горите в тинейджърските ми години. Причината за липсата на върха съм пак аз...
            Та както казвам по- горе работата е да направя лек, режещ нож, чиято дръжка да загатва връзката с този от снимките
            За изборът на стомана - май не съм толкова в час с нещата, че да започна от лист, та ще разчитам на майсторите или на това, което вече имам.
            Зима иде

            Коментар


            • #7
              От: Еделвайс - един проект, който си търси майстор

              Има ножари във форума. Просто преименувай темата. Например: търся майстор за нож.

              Коментар


              • #8
                От: Еделвайс - един проект, който си търси майстор

                Разрових се из моите ножове и ето кои са остриетата, които могат да послужат за "преработката"

                Linder Super Edge 1 и 2 - за тях няма да ме е яд въобще да им се премахнат оригиналните дръжки



                Boker Terra Africa - на този със сигурност ще трябва да не гледам, ако му се маха дръжката



                И едно Enzo Trapper, чиято дръжка е също много красива, но за мен лично - много тъничка

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EnZo_Trapper_95__4f4a60e678ff8.jpg
Прегледи:1
Размер:24.9 КБ
ID:5453305
                Зима иде

                Коментар


                • #9
                  От: Еделвайс - един проект, който си търси майстор

                  А може би има и готово острие, което наподобява (в общи линии):



                  или да оголим един СЕ 3

                  Зима иде

                  Коментар


                  • #10
                    От: Еделвайс - един проект, който си търси майстор

                    Първоначално публикуван от venci67 Преглед на мнение
                    http://marica.bg/show.php?id=94935
                    ако не намериш връзка през нета ми звънни да поровя за телефона.
                    Имам негови ножове супер са.
                    ПП.Бялата Тойота още върви.
                    +1, страхотен майстор.
                    Газ 69 2.4i
                    Густо майна, пътят свърши !!!
                    GSM: О895 7О6О59

                    Коментар


                    • #11
                      От: Еделвайс - един проект, който си търси майстор

                      Привет, и успех с проекта! Позволявам си съвет - не съсипвай Линдерите, това, което е в дръжките, не е "фул танг", и няма да ти свърши работа/според мен/!
                      "Make love, not war!"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Еделвайс - един проект, който си търси майстор

                        Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                        Привет, и успех с проекта! Позволявам си съвет - не съсипвай Линдерите, това, което е в дръжките, не е "фул танг", и няма да ти свърши работа/според мен/!
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:649410_zoom.jpg
Прегледи:1
Размер:45.5 КБ
ID:5453431

                        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Еделвайс - един проект, който си търси майстор

                          Да споделя развитието на нещата, че чак сега си стигам до компютъра.

                          За да се поддържа напрежението няма да давам особено много детайли, но ще кажа, че едно острие пътува към Петър Петракиев в момента и се надявам скоро той сам да качи снимки
                          Зима иде

                          Коментар


                          • #14
                            От: Еделвайс - един проект, който си търси майстор

                            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Еделвайс - един проект, който си търси майстор

                              Благодаря за поправката, научих нещо ново!
                              "Make love, not war!"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X