Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вариация на тема"селски плет"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вариация на тема"селски плет"

    ..не знам кой подред е тоз - 3-ти ли,4-ти ли, в който си играя да плета..ама си го хареса модела клиента(впрочем - клиентката..това ми е трети клиент от нежния пол).Ха да видим ще излязат ли снимките:
    ..тъй,стоманата е RWL 34,размери(по памет,щот замина бързо-бързо) 135х36(38?)х5 мм,гард и пета бронз с месингови "яки",дръвцето е клен,под него-кожени шайби, и мрежичка от медна и месингова тел.Тестове - как реже не съм правил, само един - на лявата ми ръка(на последната снимка).Канията е от много дебела (5!!мм) кожа, фабрично импрегнирана, затова и много трудно се формова.Ами това е, със здраве!
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Вариация на тема"селски плет"

    Първоначално публикуван от sa4mo Преглед на мнение
    .Ха да видим ще излязат ли снимките:
    ...
    Ако не дадеш поне един пример за неизлезли снимки, ще си помисля че нарочно ни гъбаркаш с цел.
    Никога не съм хвалил нещата ти, щото от моята и уста и с моите познания няма да е достатъчно за видяното, но лоши неща и лоши снимки... къде ги, бре?

    Коментар


    • #3
      От: Вариация на тема"селски плет"

      А бе..ся, кат се замисля(и то не много дълбоко) - напоследък компиря ми(явно - с остаряването взехме да си пасваме), взе да ме слуша повече..а може и аз да съм му привикнал на мурафетите..Ама преди две години съм стигал до 4(!!!) пъти писане и брисане на тема - само заради качването на снимки.Та сигур по инерция пиша тъй, със здраве!

      Коментар


      • #4
        От: Вариация на тема"селски плет"

        С Петракиев сте най ужасните личности във форума!Всеки път като чета ваши теми резултата е широко оцъклени очи,странно ръчкане м/у ребрата,конвулсивно преглъщане на сухо и сериозно обезводняване(изтекоха ми лигите).Много Съм възмУтен.
        "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
        Mark Twain
        СтоЕнчA

        Коментар


        • #5
          От: Вариация на тема"селски плет"

          Браво бай Сачмо.
          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
          0882 52 00 52 - Жоро

          Коментар


          • #6
            От: Вариация на тема"селски плет"

            Браво, за пореден път Майсторе! Как си успял само да вградиш даже и мрежичка от медна и месингова тел, ум не ми го побира!
            И тая вечер времето утече в разглеждане /за пореден път/ на твоята тема и на нещата, които си правил. Невероятни са!
            Поздравления!
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #7
              От: Вариация на тема"селски плет"

              Е,а кажи са като как си постигнал таз мрежа да бъде в една общност е дървето на дръжката?!Чини ми се,като да си употреблявал не твърде чисти сили!
              И стига си ни превеждал в несвястно състояние с твоите рукоделия!
              Рукоплескания!
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар


              • #8
                От: Вариация на тема"селски плет"

                Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                С Петракиев сте най ужасните личности във форума!Всеки път като чета ваши теми резултата е широко оцъклени очи,странно ръчкане м/у ребрата,конвулсивно преглъщане на сухо и сериозно обезводняване(изтекоха ми лигите).Много Съм възмУтен.
                И аз съм възмутен от тях двамата - ненаиграхъ съ!
                То бива, бива, ама ............
                Сачмо, спри са, бе, не тъ е срам!
                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                Само DIESEL !!!

                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                Коментар


                • #9
                  От: Вариация на тема"селски плет"

                  Първоначално публикуван от Тодоров009 Преглед на мнение
                  Е,а кажи са като как си постигнал таз мрежа да бъде в една общност е дървето на дръжката?!Чини ми се,като да си употреблявал не твърде чисти сили!
                  ..аха,аха - хич не са чисти силите - не видиш ли кви са ми мръсни ръКичките по снимките..а инак цялата работа е твърде обикновена - след "изтъкаването", припоявам краищата на чергичката със сребърен припой-да не се разбрИда.На дръвцето изпилявам легло за нея, сгъвам я и я начуквам, да легне добре.Запоените краища подгъвам навътре под прав ъгъл,и ги набивам в дървото-в предварително изкопан канал,който пък попада под яката - така че тя да "заключи" мрежата..и лепя.А в епоксидното лепило слагам ситни стърготини за пълнеж и цвят.Като стегне, се почва чистенето на излишното лепило - със всякакви шабъри, чертилки, малки ножчета, игли и пр., и пр..и с много"мамата".Е, и накрая полирам на кечана или парцалена шайба.Ама да знаеш - основния метод е: гръмко хукане от рода на "да са е@а в главата конска-а-а-а!"При мен поне върши работа...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вариация на тема"селски плет"

                    Първоначално публикуван от sa4mo Преглед на мнение
                    ..аха,аха - хич не са чисти силите - не видиш ли кви са ми мръсни ръКичките по снимките..а инак цялата работа е твърде обикновена - след "изтъкаването", припоявам краищата на чергичката със сребърен припой-да не се разбрИда.На дръвцето изпилявам легло за нея, сгъвам я и я начуквам, да легне добре.Запоените краища подгъвам навътре под прав ъгъл,и ги набивам в дървото-в предварително изкопан канал,който пък попада под яката - така че тя да "заключи" мрежата..и лепя.А в епоксидното лепило слагам ситни стърготини за пълнеж и цвят.Като стегне, се почва чистенето на излишното лепило - със всякакви шабъри, чертилки, малки ножчета, игли и пр., и пр..и с много"мамата".Е, и накрая полирам на кечана или парцалена шайба.Ама да знаеш - основния метод е: гръмко хукане от рода на "да са е@а в главата конска-а-а-а!"При мен поне върши работа...
                    Изчерпателно и твърде подробно обяснение!
                    Благодарско значи!
                    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Вариация на тема"селски плет"

                      Перфектен както винаги!
                      На вас двамата с 5-ракиев винаги ви се изумявам на "творчеството" и с всеки следващ нож стават все по-красиви! Евала!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вариация на тема"селски плет"

                        Много уважавам хора, които създават нещо красиво с ръцете и труда си.
                        Като гледах плетката се сетих, че в едно чекмедже в къщи, се търкаля едно ролце със сребърна тел, която вероятно може да се използва за нещо подобно.
                        Аз нямам приложение за нея, така че, приятелю Сам4о, ако би ти свършила работа, дай някакви координати, да я пратя подарък за Коледа.
                        Life is too short to drive dull cars!

                        Fight global warming !
                        ... turn on your A/С !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вариация на тема"селски плет"

                          Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                          ..Аз нямам приложение за нея, така че, приятелю Сам4о, ако би ти свършила работа, дай някакви координати, да я пратя подарък за Коледа.
                          Координати - на ЛС, но тук искам ДА БЛАГОДАРЯ! Наистина много ще ме улесни - тегленето на тел(щото аз тегля на ръка), е много пипкава и уморителна работа..

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X