Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

    Първоначално публикуван от misho60 Преглед на мнение
    [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Stela/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.png[/IMG] нашенско
    Ей това изглежда много добро. От каква стомана е? Нещо повече?

    ПП С риск да ме нахокат спецовете тук, ще кажа че циганските стомани са рядко добри /говоря за тези от преди поне 15-20г./. Всичко друго, освен финките е ташак работа. Разни Муели, Мигел Нието... То верно всичко се прави в Китай, а там цигани няма.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #47
      От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

      Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
      Bulit 2000, Пловдив.
      http://www.bulit2000.com/?type=2&cat=149 - 4 отгоре надолу.
      Благодаря, скоро гледах сайта им, но нямаха нищо! Поздрави!

      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
      Оръжеен магазин "Сафари" гледам и във Видин имат представител - ВМК-2006 ЕООД

      Този техен представител е май "само на книга", нищо не зарежда. Смятам да си поръчам от Пловдив! Поздрави!
      "Make love, not war!"

      Коментар


      • #48
        От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

        Днес и на мен ми пристигна пратката от Пловдив, трамонтината , муфа и топчета и допълних с дребни неща да мина 40 лв. за безплатна доставка. Големият нож е добър, хареса ми.
        FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

        Коментар


        • #49
          От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          но не ми пречи, за храната имам нож.

          То и за храна става бе:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC310058 (Medium).JPG
Прегледи:2
Размер:84.3 КБ
ID:5367452

          Майтап... Снимката е правена за бъзик, мачетето беше точено с ъглошлайф, та рязането на салам на тънко е почти невъзможно. Е, може и да се заточи по-фино, и при повече старание ще може да се нареше мезе, ама силата му не е там, в трънкалаците е...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #50
            От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

            Вземи си с "прав гръб" върши същата работа като извитото,ама по-лесно му се прави калъф.
            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

            Коментар


            • #51
              От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

              За 100 лв. - Трамонтина и Кукри.
              Мачетето съм пробвал на върби 3-4 см в диаметър - около 50 бр. На по-дебелите, ако не е сигурен удара криви малко, и трябва да се повтаря. Дръжката трябва да е удобна, ако ще се ползав за по-дълго еднократно време. Една сиджимка през дръжката (за около китката) също е полезна - при силен замах да не го търсиш в храсталака ...
              Кукрито - откакто ги сложих в колата не се сещам за брадвата. В колата е на заточение, щото като ряза агнешки кокали по Великден сцЕпи и дъската. Иначе в несръчната ми ръка точи колове (5 см дебели от есента) като молив. Стомана 440С. Тефлоново покритие, което не трябва да се жали (не е тиган все пак)
              Вносител http://isd-bg.com/product/id/122

              Коментар


              • #52
                От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                Не е нещо което се купува всеки месец или година, ама не е и нещо което се използва всекидневно. Затова мисля, че не е оправдано да се дават много пари, при положение, че и евтините вършат същата работа. Трамонтина е супер откъм съотношение цена-качество. А за който харесва кукри може да погледне това копие на Cold Steel Мачете Кукри Cold Style
                За парите си е супер. Има и калъф.

                Коментар


                • #53
                  От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                  Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                  Bulit 2000, Пловдив.
                  http://www.bulit2000.com/?type=2&cat=149 - 4 отгоре надолу.
                  Сдобих се с такова -добър инструмент е за места където не е нито за коса, нито за брадва,нито за резачка.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #54
                    От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                    Вече имам наблюдение над Трамонтината (тази с телта на дръжката) аз съм си я точил , клони до около 5-6см диаметър с един замах ги реже, не се захабява бързо (заострях колчета разни които имаха засъхнала пръст по тях) и агнешки кокали реже добре, много е удобна и не изморява ръката. Моето мнение - за 25лв по добро от това няма.
                    само дето още чакам снимка на калъфа от колегата
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • #55
                      От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                      А по поддръжката на Трамонтина, дали само подсушване и почистване е достатъчно?
                      Забелязани някакви неприятни визуални промени като: ръжди, петна или други и то само в следствие на седене в багажник примерно?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                        Първоначално публикуван от Georgi_G Преглед на мнение
                        А по поддръжката на Трамонтина, дали само подсушване и почистване е достатъчно?
                        Забелязани някакви неприятни визуални промени като: ръжди, петна или други и то само в следствие на седене в багажник примерно?
                        Като седи само в багажника е така. А и какво от това, че се появяват ръжди и петна. Искаш да те надживее ли?
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                          ...циганските стомани са рядко добри /говоря за тези от преди поне 15-20г./. Всичко друго, освен финките е ташак работа.
                          Това последното как да го разбираме ?
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                            Това последното как да го разбираме ?
                            Говоря за скандинавските остриета. Бъзикаш ли се, че не си ме разбрал?
                            Не се сещам за нещо по-добро, съвместено с "нашеГо времени". Но аз съм лаик. Интересуват ме само работни ноШки.

                            ПП Поправям се - 20-25 години.
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                              Първоначално публикуван от Georgi_G Преглед на мнение
                              А по поддръжката на Трамонтина, дали само подсушване и почистване е достатъчно?
                              Забелязани някакви неприятни визуални промени като: ръжди, петна или други и то само в следствие на седене в багажник примерно?
                              Разгледай тази тема Проблем с ръжда по острието

                              Избери си някакъв метод и го "патинирай" така ще го предпазиш.
                              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                                Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                                Разгледай тази тема Проблем с ръжда по острието
                                Избери си някакъв метод и го "патинирай" така ще го предпазиш.
                                Благодаря колега,
                                А на въпроса по-горе, не искам да ме надживее, просто си търся причина да пенсионирам един подобен, правен през "ония" години от ресор някакъв мисля.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X