Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Enzo Trapper 95 mm- ревю

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Enzo Trapper 95 mm- ревю

    Здравейте, днес ще направя ревю на този нож, след време като придобия още впечатления ще ги напиша в темата. Ето го и ножа:



    Предистория: Решихме с един съфорумец да направим размяна, споразумяхме се и се сдобих с това ножче


    ТТ данни:
    Острие:
    -Дължина: 9.5 см.
    -Ширина: 2.5 см.
    -Дебелина: 3 мм.
    -Материал: Стоманата е D2, по каталог я дават с твърдост 60-61 единици, лесно се точи с диамант и керамика и пасти.


    Дръжка:
    -Дължина: 11 см.
    -Ширина: 2.5 см.
    -Дебелина: 1.5 см.
    -Материал: Черна микарта, червен фибър и месингови нитове. Добре изработена и много удобна.





    Кания:
    Попринцип канията е фабрична от магазина на Ясо, но в момента използвам една майсторска, с такава ми го пратиха. 3 мм дебела кожа, ръчно шита и много здрава. Ножът влиза дълбоко в канията и не може да изпадне лесно, трудно се вади. Това е добре, тъй като ножът ще го изгубя трудно.




    За дръжката:
    Направена от Микарта, добре изработена, сглобката е фул танг. Много удобна, усигорява здрав хват както и да я хванеш. Дръжката все едно, че е правена за моята ръка, но за хора с по-големи ръце няма да е удобна ИМХО. Точката на баланс е точно при първият нит. Ако изшкуря дръжката с шкурка 800 мисля, че няма да се пързаля при мокра ръка, но сега си се пързаля. Има дупка за въженце, като мисля да сложа едно. Понякога помага




    За острието:
    Масивно и здраво изглеждащо острие, като изключим заточването на 0 става и за бушкрафт дейности. Направих малък вторичен режещ ръб и сега ми изглежда здраво. Стоманата е износоустойчива(или поне тази фирма я закалява добре и за това е така), скосяването е сканди, малко ме дразни финишът, защото е на шкурка 800, или така нареченият сатен. Гърба на ножа също е доста грубо изшлайфан, но това е поправимо и мисля да си го оставя така. Равномерно сведен скос, добре се впива в дърво и реже добре хранителни продукти. Ножът е ползван за дране на прасе и доколкото знам се е справил отлично.




    Лични впечатления:
    За сега съм доволен, за дялане на дърво, рязане на хранителни продукти и хартия е перфектен. Скоро може и аз да го пробвам на прасе, риба и тем подобни. Предстоят тестове, ще ги направя и ще ги добавя в темата.


    Заключение:
    Добър нож, става за еднодневни, дори едноседмични излети в комбинация със сгъваем трион или брадва и точило. За нуждите на един обикновен ловец или рибар ще върши работа, можеш да си нарежеш храната и да оправиш прасе или риба с този нож. За цената си е перфектен.
    Последно редактирано от belfi4o96; 27-10-11, 21:44.

  • #2
    От: Enzo Trapper 95 mm- ревю

    А кой е споменатия Ивеца?
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      От: Enzo Trapper 95 mm- ревю

      Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
      А кой е споменатия Ивеца?
      Един човек известен по ножарските форуми, но тук не пише. Поправих го, за да не стават обърквания

      Коментар


      • #4
        От: Enzo Trapper 95 mm- ревю

        Първоначално публикуван от belfi4o96 Преглед на мнение
        Един човек известен по ножарските форуми, но тук не пише. Поправих го, за да не стават обърквания
        Всъщност аз знам кой е....... Продто подсетих те
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          От: Enzo Trapper 95 mm- ревю

          Хубаво ноже.Със здраве да си го ползваш.
          Доста ножове събра вече.Бравос!

          П.П. Поздрави за правописа!При хора на твоята възраст почти не се среща.
          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

          Коментар


          • #6
            От: Enzo Trapper 95 mm- ревю

            Честито, добро ножленце.
            В Metal Blade форума имаше едно ревю/тест и Д2 е доста твърда, добре закалена, та е по-подходяща за обработка на отстреляно или заклано , но пък лесно може да се отчупи/нарани острието, ако не внимаваш с кокаляците. Та O1 сякаш е по-подходяща за всякакъв тип дейности, пък и е по-евтино.

            Не, че нещо го подценявам, просто е за малко по-строго определени дейности.

            Поздрави
            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

            Коментар


            • #7
              От: Enzo Trapper 95 mm- ревю

              Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
              Честито, добро ножленце.
              В Metal Blade форума имаше едно ревю/тест и Д2 е доста твърда, добре закалена, та е по-подходяща за обработка на отстреляно или заклано , но пък лесно може да се отчупи/нарани острието, ако не внимаваш с кокаляците. Та O1 сякаш е по-подходяща за всякакъв тип дейности, пък и е по-евтино.

              Не, че нещо го подценявам, просто е за малко по-строго определени дейности.

              Поздрави
              Знам го това ревю, значи на моят нож му е направен вторичен режещ ръб, това дава по-голяма здравина на режещият ръб. Днес цепих дръвца с него, ако искате мога да кача клипче по късно. Този вторичен режещ ръб му го направих аз, за да е по-здраво, защото винаги си тествам ножовете

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X