Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

    Meteor Ar 1000 5,5 220m.s или Meteor Ar 1000 4,5 300 m.s.Вече взех първата но имам възможност да я разменя.Та,коя според вас е по добрия вариант.Ще ползва за кеф,кутий,кофи .буркани,може и някой плъх.Вече си накупих и пелети ,като невидял.Кои са подходящи за мойте цели и пушка.Весели празници.

    Коментар


    • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

      Първоначално публикуван от Руди Преглед на мнение
      Meteor Ar 1000 5,5 220m.s или Meteor Ar 1000 4,5 300 m.s.Вече взех първата но имам възможност да я разменя.Та,коя според вас е по добрия вариант.Ще ползва за кеф,кутий,кофи .буркани,може и някой плъх.Вече си накупих и пелети ,като невидял.Кои са подходящи за мойте цели и пушка.Весели празници.
      Ако ще стреляш само за кеф "плинкинг" май се казваше - 4.5 мм. Не знам да има спортна/състезателна пушка 5.5 мм., всичките са 4.5. Теглото на съчмите е приблизително 0.5 грама за 4.5 и 1 гр. за 5.5. По-леката съчма и по-високата начална скорост дава по-изправена траектория и по-малко пропадане на по-големи дистанции.
      5.5 и 6.35 са по-добри за стрелба по живи цели което не ти препоръчвам
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

        Airguns bg е твоя форум.
        Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

        - Ясен

        Коментар


        • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

          Първоначално публикуван от Руди Преглед на мнение
          Meteor Ar 1000 5,5 220m.s или Meteor Ar 1000 4,5 300 m.s.Вече взех първата но имам възможност да я разменя.Та,коя според вас е по добрия вариант.Ще ползва за кеф,кутий,кофи .буркани,може и някой плъх.Вече си накупих и пелети ,като невидял.Кои са подходящи за мойте цели и пушка.Весели празници.
          Всяка цев харесва различни чашки. Вземи си най добре една кутийка тест пелети,вътре са 5-6сектора x 20-30бр най различни,слагай една хартиена мишенка на 20м да видиш с кои ще групира най добре и тогава купувай. Аз стрелям с JSB 22 cal , тежки са 1,175g и съм доволен!
          jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

          Коментар


          • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

            Щом си от Варна, виж кога са сбирките на Варненската група в Airguns . bg , пиши да донесем различни чашки и ела!

            Коментар


            • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

              Здравейте!
              Съвсем случайно се закрастих по тези "играчки", но точно този вид техника ми е малко чужда.
              Изчетох доста работи, включително и тази тема, но вече започнах да се обърквам, за това имам няколко питания.
              Ще се използва за удоволствие, никакви живи цели, освен някое от бродещите в личните ни дворове бездомни кучета(за да не прозвуча грубо, в района са над 15 броя, "спонсорирани" от разни перящи организации. Нападнатите растат с интересно бързи темпове, но това е друг предмет на разговор)
              Спрях се на Хатсан 75, за сега. Цените в големите сайтове за такъв вид оръжия варират в диапазона от 140-180лв., които съм готов да дам.

              Въпросите ми са следните: 225-230м/с (4.5мм 300м/с) ми звучат някак си доста оптимистично, мога ли да вярвам на това? Ако да, предполагам ще ми свърши работа?
              Хатсан добър избор ли е? Нямам намерение след 6 месеца стрелба да ставам реставратор.
              Това със стружките, което прочетох, важи ли и за тези модели и реално погледнато нужно ли е?
              Имам голямо желание пушката ми да е руска, така че ако в този ценови клас има добра алтернатива на Хатсана, ще се радвам да ми я предложите. Благодаря!
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              08седем9010З60
              MAKE RALLY NOT WAR
              Confidence in Motion

              Коментар


              • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                В този ценови диапазон такъв Хатсан НЕ! По-добрия вариант е да потърсиш пушка втора ръка и продължаваш с почистването на стружки. За въпроса със скоростта никой производител на пружинни пушки от ниския ценови клас не дава реални стойности за дулната скорост. Ако си свалиш 30-40м/с нещата придобиват по-нормален вид. За моята BAM21 й дават 270м/с, а е реално под 240м/с. Така е при всички евтини пружинки. Руска въздухарка само ако е стара, новите бяха зле но спрях да се занимават с въздушни преди години и сега не знам дали са изкарали някакъв читав модел, което ме съмнява много.

                Коментар


                • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                  Първоначално публикуван от simeon40 Преглед на мнение
                  В този ценови диапазон такъв Хатсан НЕ! По-добрия вариант е да потърсиш пушка втора ръка и продължаваш с почистването на стружки. За въпроса със скоростта никой производител на пружинни пушки от ниския ценови клас не дава реални стойности за дулната скорост. Ако си свалиш 30-40м/с нещата придобиват по-нормален вид. За моята BAM21 й дават 270м/с, а е реално под 240м/с. Така е при всички евтини пружинки. Руска въздухарка само ако е стара, новите бяха зле но спрях да се занимават с въздушни преди години и сега не знам дали са изкарали някакъв читав модел, което ме съмнява много.
                  Хатсан 125 втора употреба? За нещо такова ли говориш?
                  Няма голям избор на втора ръка пушки или не знам къде да търся...
                  Предложете някой друг свестен модел до към 180-200 мааксимум 250лв втора употреба?
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  08седем9010З60
                  MAKE RALLY NOT WAR
                  Confidence in Motion

                  Коментар


                  • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                    Здравей колега. Мисля, че ще намериш всички отговори на въпросите си в Айргънс форума. Успех и помисли добре преди покупката.

                    Коментар


                    • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                      http://forum.airguns.bg За да видиш раздела купува-продава, трябва да си регистриран.
                      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                      Коментар


                      • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                        Хатсан-Страйкър,чисто нова май беше сега към 150 лв. и е доста добра,дупчи точно и яко,справя се перфектно и с оптика ,но за 20-50метра не си струва!Виж в някой каталог, все пак новото си е ново.Руско скоро не съм срещал,но предлагат чисто нови Славия,но на цена са по-дебели,ако държиш на нещо такова си струва,чехите ги правеха супер въздухарки ,мисля че сега са на ниво.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                          Първоначално публикуван от simeon40 Преглед на мнение
                          За въпроса със скоростта никой производител на пружинни пушки от ниския ценови клас не дава реални стойности за дулната скорост. Ако си свалиш 30-40м/с нещата придобиват по-нормален вид. За моята BAM21 й дават 270м/с, а е реално под 240м/с. Така е при всички евтини пружинки. .
                          Скоростите които дава производителя в каталога са мерени с по-леки съчми и имат рекламна цел. Реалната скорост със съчмите които се използват и ги има в търговската мрежа е както казва колегата по-ниска.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                            Някой скоро ,чел тук и ме потърси ,но не знам кой от колегите е,....та въпроса беше за 12 литрова 300 бара бутилка ,нека ме потърси на лично

                            Коментар


                            • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                              Преславе, не разбирам от въздушни пушки, но преди време ми препоръчаха китайчетата от ВАМ - 19 или 21 с думите, че и след 100 години стрелба ще са със същите тт данни като от магазина.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                                Първоначално публикуван от PreslavPeychev Преглед на мнение
                                ...Ще се използва за удоволствие, никакви живи цели, освен някое от бродещите в личните ни дворове бездомни кучета....

                                Принципно, в заданието има два критерия, които са почти диаметрално противоположни.
                                За удоволствие (стрелба по мишени на малки разстояния) бих препоръчал малък калибър.
                                1. По- евтини са.
                                2. По- малко ритат. Рано или късно, ще ти се прииска да пробваш и оптика и тогава ще влезнеш в едни други филми, за които подробно бях писал някъде тук.
                                3. По- малко усилие при зареждане. Ще го оцениш след 38-мото презареждане,примерно , в рамките на половин час.
                                4. Уплътнения и механизми издържат повече време.
                                Всичко това е условно казано, но е вярно при "равни други условия"!

                                За стрелба по кучета ти трябва поразяващ ефект. Дори да предположим, че не искаш да го убиеш, а само да му подпалиш гъзъ, ще ти трябва нещо по- яко, ако кучето е над кило и половина. С 6,5 и 200 м/сек. би могъл да нараниш сериозно дори едър екземпляр, но тук започваме да говорим за други неща. Като правило, калибърът и началната скорост са разходящи величини. Тръгнеш ли да "затваряш ножицата", набъбва сериозно цената. От един момент нататък, сменяш и концепцията. Класическият пружинно-бутален механизъм има разумна граница доооооо, да речем... 5,5 мм. с 310 м.сек. Оттам-нататък, преминаваш към други системи. Сменя се и режимът на придобиване от уведомителен към разрешителен.
                                Умишлено не предлагам марки и модели. Става дума за принципни съображения при избора на пушкало. Добре е да си избистриш желанията, а това става със стреляне. Тогава ще си дадеш най- точна сметка какво искаш. Намери някой приятел с НЯКАКВА, каквато и да е въздушна пушка, излезте да постреляте за два часа и ще знаеш в пъти повече за изискванията си, отколкото преди това. Ако не намериш такъв приятел, при следващото си идване по вашия край ще ти донеса една моя въздухарка, да постреляш десетина дни с нея и да решиш.
                                Последно редактирано от Тропчо; 13-11-15, 19:50. Причина: уточнение "равни други условия"
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X