Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газов или въздушен пистолет.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газов или въздушен пистолет.

    Здравейте , замислил съм се към покупката на един от двата типа . По принцип имам въздушна пушка (стара без марка ) та сега ми се ще пистолет. Целта ще е стреляне по мишени , ще кажете как с газовия . Ами просто видях че има варианти за модифициране на куршума и добавяне на съчма 4,5 или директно в дулото уплътнено с хартия. Глупаво звучи ясно ми е , но с тези варианти пораженията по мишените бяха впечатляващи и разстоянието от което се стреля не е както при въздушния 5-10м . А и газовия ще може да се ползва за нова година и при събирания . Бюджета е около 200лв . А въздушен в този бюджет с добри характеристика не видях много много .

  • #2
    Хич не е добра идея да завираш разни неща по цевта на газов пистолет. Сплавите са слаби и шанса да ти се сцепи в ръцете е съвсем реален.

    Коментар


    • #3
      Съчмалийка вече си имаш. С газов може да пускаш ракети - т.е. ще имаш нови "способнсти"
      Модификациите са опасни и незаконни, но с ракетника може да се стреля с гумени топчета ...
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • Жеков
        Жеков коментира
        Редактиране на коментар
        Не може да се гърми с газовия ей така за кеф , още повече и най вече със съчми по мишени , даже и на село . Все някой ще звънне на районния и дотам.
        Топчетата фърчат навсякъде другаде ( има отделна дюза за топчета , ракетната не става ) , но не и към евентуалната мишена . За пуцане по Нова година е ОК . За мишени - въздушен пистолет , и аз се бях замислил за такъв , ама .... кат' порасна...

      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        Със сина ползваме пистолетен арбалет за мишени.
        А по какво се различава това за топчетата от ракетника? На вид са същите ...

      • Жеков
        Жеков коментира
        Редактиране на коментар
        Ракетната има 2 отвора в задната част за газовете след запалването на ракетката

    • #4
      Тая тема ,,,, или е провокация , или някакъв бъзик...
      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
        Тая тема ,,,, или е провокация , или някакъв бъзик...
        Напълно споделям това мнение.
        Тази земя, по която тъпча сега,
        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
        тази земя – не е моя земя,
        тази земя, простете, е чужда.

        Коментар


        • #6
          На времето модераторите набързо приключваха съществуването на такива теми. Ама сега може да са под карантина и да не могат да вземат отношение.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            На времето.......сега май малко по-друго,всеки има мозък да си го ползва,няма как да се пресява всичко та видиш ли някой непоръбен да не залитне да тъпче джепане в газяк.

            Все пак уж големи хора сме вече,акъл,пищови,пиене..........

        • #7
          Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
          Тая тема ,,,, или е провокация , или някакъв бъзик...
          Видиш ли, и аз така си помислих, когато беше пуснал една тема за търсене на едни специфични хилти патрони

          Много хора чисто и просто не знаят, че последиците от завирането на всякакви предмети в цевта на газов пистолет са описани в Чл.ЗЗ9(1) от НК. От две до осем.
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • #8
            Първоначално публикуван от ludiq_selqk Преглед на мнение
            ... А и газовия ще може да се ползва за нова година и при събирания ..
            И за какво се ползва един газов пистолет при събирания и по нова година?
            Чувал съм че по такива случаи се ползва шампанско, мръвка, музика... Някои ползват и фойерверки. Ма на един местен бизнесмен му бяха последното, дето ползва.

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение

              Видиш ли, и аз така си помислих, когато беше пуснал една тема за търсене на едни специфични хилти патрони.
              Няма никакви прилики между това , и онова.

              Аз питах за нещо , което е в напълно свободен режим - каквито са монтажните и халостни патрони във всички калибри.. ,

              А ти с твойта "мнителност" реши че имам намерения да преправям въздухарки ли , що беше...

              Докато тука директно се пише за газеняци в които да се тъпчат проектили (сачми и пр.)



              Има лека разлика.... мислим аз......
              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

              Коментар


              • #10
                За да няма проблеми предлагам да се изтрие темата или да я заключат. А иначе за това при събирания за какво ще се ползва , просто ходим на отдалечени вили из балкана и за вместо пиротехники . Ясно ми е че е незаконно такъв тип модификации , просто видях че не съм открил топлата вода и ми стана интересно . Понеже ми се струва за въздушния пистолет няма да ми е толкова интересен .

                п.п. не знаех за съществуването на тези муфи и топчета сега ги видях . В такъв случай нуждата от преправяне отпада .
                А поначало за стрелба по мишени не съм се и замисляли да е в населено място , само гори и поля.
                Последно редактирано от ludiq_selqk; 16-12-20, 19:19.

                Коментар


                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Е нали кликнахме едно време,че сме нормални и над дадена възраст / за това последното не помня вече /,за чий пак да ни пасе някой,да ни трие и заключва теми все едно за 2 ст. акъл нямаме?

                  Проблеми.......миниум и бронз,9 годишните тия дни са по-добри с Гугъла от нас,няма какво да им скрием.

              • #11
                И гората не е безопасна , има ловци , които може да решат , че си бракониер дето им взема "тяхното".

                Коментар


                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Може ма може да са му бра’чеди и да не се плашат от газяка.

                  Стана ясно кое е законно и кое не е,после всеки за себе си ако ме питате мене

              • #12
                Пъхането на какви да е глупости в цевта на газеняк която най-вероятно е и от цам, освен че е наказуемо по закон е и краткият път към наградите Дарвин
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X