Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съхранение на PCP

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съхранение на PCP

    Да попитам проблем ли е съхранение на пушката на максималното налягане?
    Имам предвид за по-продължително време.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2690.JPG
Прегледи:375
Размер:130.4 КБ
ID:6587846

    Чета, че за "технологогията" било препоръчително да се държи с "някакво" налягане.
    В книжката на пушката пише почти същото и се чудя дали не е по-разумно да е на 1/2 например.
    Не е проблем да изпусна ни си мислех, че нормално да изпуска по малко и затова я оставих така.
    От 1 седмица обачеси стои на колкото я оставих.

    Прикачени файлове
    Враг усраине

  • #2
    Преди няколко дни реших пак да поразхвърлям малко олово в двора с тази пушка.
    Налягането не беше мръднало от предният пост.
    След стрелбата я оставих на около 1000psi.
    Струва ми се, че с по-малко налягане е за предпочитане.

    Пушката се оказа прецизна, много приятна но и прекалено мощна за целта ми!
    За съжаление поредната ненужна вещ.
    Не че в предната тема не бях предупреден.

    В последствие, след няколко попадения и резултати, каквито не търсех отидох и си купих един Хасан.
    Super Tact mod.25 пружунен пистолет с приклад.
    Груб, недодялан чеп сравнен с ПЦП-то но точността е разкошна до около 30м, което ме устройва напълно!
    До сега 3-та кутиика приключвам с него (към 1500) без какъвто и да било проблем.
    Освен мишени и изкуствени цели по които си правя кефа през периода на принудителен хомо-офис си изчистих и двора от чужда стока.
    И благодарение на феса по хуманен начин.
    Не убива!
    Враг усраине

    Коментар


    • #3
      Моята я държа на границата зелено/червено - около 200 бара т.е. ей тука:
      https://i0.wp.com/hatsanairgunsusa.c...8%2C2048&ssl=1

      Няма индикации за изпускане на налягане а си дреме така доста време. Има обаче още нещо - когато я помпя пръскам малко силиконов спрей в порта за зареждане, то си влиза в цилиндъра и пази О-пръстените. За чуждата стока в двора не е лош вариант и еърсофт пушкало - до 30 метра има прилична точност а гадовете със сигурност се разминават само с уплах и леко пощипване.
      42

      Коментар


      • #4
        Не знам как е с пушките, но в описанието на моя пистолет пише да не се оставя под налягане. Не виждам разлика между пистолет и пушка.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • trapper
          trapper коментира
          Редактиране на коментар
          Разликата е малка, но съществена. Пистолетите, които се зареждат с бутилки СО2 - ако останат по-дълго, те смачкват уплътнението около иглата и газът излиза. Затова препоръката е заредената бутилка да се изпука за 1-2 дни.

      • #5
        Хухълясвах по темата и на повечето места мненията са, че за уплътненията не било добре да стои съвсем без налягане.
        Пък и в моят тефтер същото пише:

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:mstore.JPG Прегледи:0 Размер:72.6 КБ ID:6600360

        Относно еърсофт мисля, че вече е малко късно - нямам нужда от още една система.
        Поне за конкретната цел, де.
        Както казах пружинният хасан вече реши проблемът.

        Наистина: Преди 2 дни бях забравил случайно парче сушено месо в беседката.
        Намерих си го на следващата сутрин. Недокоснато.
        Преди това беше малко вероятно да ме изчакат да вляза в къщата.
        Та боят си градивен и винаги е бил!
        Прикачени файлове
        Враг усраине

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X