Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газов пистолет-какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Газов пистолет-какъв?

    Има пистолетни патрони със сачми, но мисля че само за револвер. Не ми се вярва да са на свободна продажба, а зареждането им в газов пистолет е 100% наказуема. Ако и без това не изкърти затворния блок при първия изстрел.
    Лично мое мнение - газовия пистолет е доста глупаво средство за самоотбрана, по-глупаво от него е само газовия револвер и картечния газов пистолет. И трите стават само за стрелба с халосни по Нова година.
    Същият защитен ефект има и един добър спрей и е много по-удобен за носене.
    Относно за "респектирането" с вида му, съм на 100% съгласен с колегата по-горе дето съветва да се изпили мушката...
    По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

    Коментар


    • #47
      От: Газов пистолет-какъв?

      Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
      Има пистолетни патрони със сачми, но мисля че само за револвер. Не ми се вярва да са на свободна продажба, а зареждането им в газов пистолет е 100% наказуема. Ако и без това не изкърти затворния блок при първия изстрел.
      Лично мое мнение - газовия пистолет е доста глупаво средство за самоотбрана, по-глупаво от него е само газовия револвер и картечния газов пистолет. И трите стават само за стрелба с халосни по Нова година.
      Същият защитен ефект има и един добър спрей и е много по-удобен за носене.
      Относно за "респектирането" с вида му, съм на 100% съгласен с колегата по-горе дето съветва да се изпили мушката...
      Абсолютно!Затова още на времето си купих относително малък Волтран,май беше 9 мм.Идеята ми бе внезапно да го извадиш и да треснеш на ''врага'' в лицето му няколко ''газняка''.Да ама...всички газови боеприпаси,които съм купувал на wadie се оказаха пълен ташак.Купуваните през няколко години,боеприпаси,или се раздуваха в цевта,или не гърмяха,или просто правеха пръц.Единствените газови патрони,които при пробни стрелби действат безотказно са на umarex,ама те пък CS-те са по 1,50,а PV-товите по 2,50.
      А и другото...хем е плякалка-чикия,хем и някаква оръжейна култура трябва да имаш все пак.Единствения път миналата пролет,когато може би щеше да ми помогне ''газника'' просто не успях да реагирам.Към 2-3 часа на нощтна смяна:Тряс, изключи трансформатор.Веднага се обадихме на нашите пъдари,ама толкова бях бесен,че без да ги чакам изтърчахме с един колега към аварията.И докато търчиме ние двамата гледам как някой се изнася на бегом от полусрязания кабел.Извадих турския пищол и свтбарската го изпратих по-живо,по здраво,споменавайки на майка му детеродните органи.Изведнъж колегата осветява фигура на около два метра от мен скрита зад колона.И аз като му светнах с фенера във сурата той вместо да избяга,тръгна срещу мен.Пищоля срещу него и...цък-язък! Хвърлям джелезото демек цама и с левачката усилена с акумулаторен фенер върти!При пищол сингъл екшън и кат те тресе адреналин при спуснат курук-нъц-пръц.Та наистина съм съгласен донякъде с теб за спрея...
      Щото в анархията на 90-те си спасих Найковете,ама вече всички очила ми прилягат на носа благодарение на пластичен хирург със месингов бокс.За протокола,спрея си беше ментак,който Калин не препоръчва.Надявам се ''Сабите червени'' да остареят без да ги ползвам!
      Последно редактирано от tomisagledva4a; 29-01-14, 00:36. Причина: Изядени букви
      Тома Томов
      Вече с Kia Sportage.

      Коментар


      • #48
        От: Газов пистолет-какъв?

        Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
        Лично мое мнение - газовия пистолет е доста глупаво средство за самоотбрана, по-глупаво от него е само газовия револвер...
        Би ли обяснил защо? До колкото разбирам от темата, шанса да блокира газов пистолет и да запецне заради някой патрон клони към 100%. При това положение, логичното решение е револвер... или не???
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • #49
          От: Газов пистолет-какъв?

          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
          Би ли обяснил защо? До колкото разбирам от темата, шанса да блокира газов пистолет и да запецне заради някой патрон клони към 100%. При това положение, логичното решение е револвер... или не???
          При револвера, ако попаднеш на читав патрон, тапата му може също да блокира барабана...
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #50
            От: Газов пистолет-какъв?

            Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
            Би ли обяснил защо? До колкото разбирам от темата, шанса да блокира газов пистолет и да запецне заради някой патрон клони към 100%. При това положение, логичното решение е револвер... или не???
            Е как защо? Погледни това

            Първоначално публикуван от tomisagledva4a Преглед на мнение
            Абсолютно!Затова още на времето си купих относително малък Волтран,май беше 9 мм.Идеята ми бе внезапно да го извадиш и да треснеш на ''врага'' в лицето му няколко ''газняка''.Да ама...всички газови боеприпаси,които съм купувал на wadie се оказаха пълен ташак.Купуваните през няколко години,боеприпаси,или се раздуваха в цевта,или не гърмяха,или просто правеха пръц.Единствените газови патрони,които при пробни стрелби действат безотказно са на umarex,ама те пък CS-те са по 1,50,а PV-товите по 2,50.
            ...
            При пищол сингъл екшън и кат те тресе адреналин при спуснат курук-нъц-пръц.
            ...
            Как да става, като читавите патрони стрували пари и с пищова, пък бил той и газов, трябвало да се борави правилно за да може да произведе изстрел ...

            А, ако говорим сериозно, то може и да не става за самозащита, ако патроните са прекалено "хуманни" или са някакви ментаци, или с изтекъл срок на годност. Иначе не виждам причина да не става за определени случаи и при определени условия. Примерно, като средство срещу атакуваща глутница кучета е идеален. Проверено на практика. Даже не е задължително да е с газов патрон.
            Ако го използваш с подходящи газови патрони може да бъде полезен и като средство, което да ти осигури време да избягаш. Иначе, ако тръгнеш да го размахваш за сплашване срещу нападател (и още повече срещу нападателИ), наистина има вероятност да ти го наврат на неподходящо място, но това с пълна сила важи и за истинско КНО ...

            П.П. Досега съм имал само 1-2 случая да не изхвърли гилзата на турски халосен патрон. Други засечки не е имало. Така че твърдението, че "шанса да блокира газов пистолет и да запецне заради някой патрон клони към 100%" го намирам за доста пресилено.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #51
              От: Газов пистолет-какъв?

              Не си прав Чавдаре, аз последните 3-4 години имам изгърмени едно кило патрони, всякакви и всичките си пистолети газеняци, дори НЕ ги регистрирах в МВР, всички заминаха в реката, или от 10 патрона 2-3 няма да гръмнат, или като гръмнат 30-40% не изхвърлят, засядат и т.н.

              После пробвах с едни турски, за които ме предупредиха че били много силни, кво силни, направо блъскат като 40 калибър при тях 100% НЕ могат да презаредят и засядат.

              Лично мнение с години опит, пистолет газ сигнален, единствено и само зарди калпавите муниции в Бг НЕ става за самозащита.

              Ползвам револвер газов от над 10 години, стрелях редовно, ами НИКОГА, повтарям НИКОГА НЕ се е случвало да НЕ мога да произведа изстрел заради засечка или нещо като механична повреда в револвера, дори и да удариш куц патрон, четвърт секунда те дели от следващия, при пистолета не е хич така и знам, че има стрелци и кайбои които презареждат и освобождават засечка за половин секунда ама жена ми и майка ми не са от тях, следователно за самозащита в БГ само револвер.

              И с едно уточнение, никога не съм имал пистолет по-скъп от 80 лева, може и да зависи от тоа също

              С револверите няма празно дали от 30 лева или от 80-90 всичките пукат яко с каквото им сложиш вътре
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #52
                От: Газов пистолет-какъв?

                Интересно наистина. Все повече и у мен се затвърждава становището, че коренно противоположните резултати от личен опит, еднозначно корелират със заключението:
                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                ...трябвало да се борави правилно за да може да произведе изстрел ...
                Нямам база за сравнение относно личния си опит, имам един-единствен газов пистолет (той всъщност е на щерката). Блоу мини (същият като този от атентата срещу Доган ), за 25лв на примонция.
                Никога не съм гледал на него, като на средство за защита - единствено като на аксесоар за забавления по Нова година и под. Съответно никога не е стрелял с лютиви, сълзливи и пр. патрони - само халостни. Затова пък такива през него са минали всевъзможни - всички чишити и марки, от всякакъв произход, също така всякаквите ракетки и прочие фойерверки налични и бивали внасяни тук, през десетината години откак е вкъщи. Няма да преувелича, ако кажа, че е на няколко хиляди изстрела. Е, нито веднъж не е засякъл (и компрометирани патрони не са ми се случвали), цял целеничък си е и в прекрасна кондиция.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #53
                  От: Газов пистолет-какъв?

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Не си прав Чавдаре
                  ...
                  И с едно уточнение, никога не съм имал пистолет по-скъп от 80 лева, може и да зависи от тоа също
                  ...
                  На един му били скъпи читавите патрони, на друг му били скъпи по-качествените газеняци, обаче Чавдар не бил прав. Да бе да ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Газов пистолет-какъв?

                    То това нещо като хем душата в рая хем ...нали това до края. А пък 100% процентовата засечка направо кърти.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #55
                      От: Газов пистолет-какъв?

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      То това нещо като хем душата в рая хем ...нали това до края. А пък 100% процентовата засечка направо кърти.
                      Кърти чисти извозва, това е мое мнение заради лош опит, купих 30 турски халосни това лято за да гърмим на вилата, гърмя 1ви път, после половин минутка се мъча да извадя смачканата гилза заседнала в пистолета, и пак гърмя и пак захапва зверски, пистолета е на баща ми някакъв евтинджак турски, прилича на Макарена

                      Не ми стигнаха нервите да гръмна и половината патрони, всичко замина в реката, според мен по звука и отката, са поне 2-3 пъти по-силни от масовите халосни патрони в 9мм за пистолет, и те така.

                      Може много мека китка да имам, та за това да ми засичат или да не изхвърлят добре патроните, и на изпита ми с Макарената се случи, и на тренировките с Макарена, и наскоро и с пушка ми се случваше поне 1 на 5 да НЕ успее да изхвърли, я каръщина я нещо друго

                      Виж с револвери НЕ ми се случва/ло никога, за това и ще хваля револверите, който се чуства бърз и яростен да си разчита на газ сигнални пистолетчета, аз не бих.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Газов пистолет-какъв?

                        Оръжие се вади за да се стреля - на месо.Иначе по добре не го вади.Преди 30 мин съпругата ми е била свидетел окато разхожда немската овчарка,как един с маска е хвърлил тухла по стъклото на едно паркирано такси на централна улица в Габрово - бул Столетов.Нападателят я е видял и тръгнал да бяга към нея.Тя поради липса на опит се е заковала на място и единствено едрата немска овчрака която се е изправила права я е отървала от тежки последствия.Нападателят е избягал.Бесен съм и ме е яд че съм на хиляди километри от дома.Утре първата и работа е да купи 2 спрея от най-силните които се продават и единият да го изпръска за проба.Вторият влиз като неразделна част от облеклото и.Бесен съм!
                        BMW X6

                        Коментар


                        • #57
                          От: Газов пистолет-какъв?

                          Преди два дни си купих турски "Ekol P.29". Днес го прострелях с 7 халосни патрона, но засече на всичките изстрели. Не изхвърля гилзите. Трябва "да го изтръскваш" преди всеки изстрел. Патроните не са от най-евтините, около 50ст. бройката са. Одеве бях до магазина от който го купих (пистолета е с 3 месечна гаранция). Ще го вземат за ремонт, но първо трябва да го регистрирам в МВР-то за да не мине двуседмичният срок. Ако се стигне до замяна на пистолета с нов- ще трябва да ходя пак до районното...

                          ПС: Работното време (за регистрация) на Второ Районно в Пловдив е от 09ч. до 12ч. от понеделник до четвъртък.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Газов пистолет-какъв?

                            Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
                            Преди два дни си купих турски "Ekol P.29". Днес го прострелях с 7 халосни патрона, но засече на всичките изстрели. Не изхвърля гилзите. Трябва "да го изтръскваш" преди всеки изстрел. Патроните не са от най-евтините, около 50ст. бройката са. Одеве бях до магазина от който го купих (пистолета е с 3 месечна гаранция). Ще го вземат за ремонт, но първо трябва да го регистрирам в МВР-то за да не мине двуседмичният срок. Ако се стигне до замяна на пистолета с нов- ще трябва да ходя пак до районното...

                            ПС: Работното време (за регистрация) на Второ Районно в Пловдив е от 09ч. до 12ч. от понеделник до четвъртък.
                            Патроните турски ли бяха?

                            Аз бих взел 3-4 различни вида халосни по 5 бройки примерно за да потвърдя, че НЕ е от калпави муниции, според мен шанса да е от муниции е поне 50%
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Газов пистолет-какъв?

                              Ако не и по-голям.. Мене в магазина ме съветваха да си взема турски макар, че са по-евтини.. С немските засичаше постоянно..

                              Коментар


                              • #60
                                От: Газов пистолет-какъв?

                                Газеняците също толкова опасни и за собствениците си......защо ли
                                driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X