Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от cvetanov_ma63 Преглед на мнение
    Аз съм служил в Сливница през 1981-1983 год. Ротния на РОУП-а се казваше Тодоров.
    Цар Тодор!!!Все не можеше да стане капитан.Тоя РОУП вечно му носеше "несесери"/непълно служебно съответствие/.Ротният на школниците на 34-ките беше капитан Петров-Тигъра, а командирът на школата майор Петров-Пиер Безухов.Трябва заедно да сме служили.
    Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
    Пламен Златарев 0888 66 03 18

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      "Наточена" 72-ка/ чехкиня/ с още по "наточен" кемаф на рамите в "Домуз дере" в Бригадата през 1984 г.Лъскавата страна на медала.....Снимката е от фейса , имаме си група "Елитна 9-та бронетанкова бригада"Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10991149_964642273546478_3956240952374672962_n.jpg
Прегледи:1
Размер:79.1 КБ
ID:5652960
      Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
      Пламен Златарев 0888 66 03 18

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Помислих че че някой ме е снимал без да го видя.....
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
          "Наточена" 72-ка/ чехкиня/ [ATTACH=CONFIG]791222[/ATTACH]
          Това е някаква жена на фотосесия от 84-та ? Или е чешки танка ?

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Танкът е на БНА в състава на Девета танкова бригада, модификацията е чешка/ жаргонно ги наричаха "чехкини"/ ,имаше имаше и малко бройки полска модификация/"полякини"/.Полша и ЧЕХОСЛОВАКИЯ/тогава/ ги произвеждаха по лиценз.Имали са допълнителни глезотийки за екипажа ,но не са толкова дуракоустойчиви като първите "Уралки".Мощността на двигателя е увеличена на 840 к.с.,при 780 к.с. на "Уралката".Лично за не съм влизал в "чехкиня" ,това съм чувал от колеги , служили след мен
            Последно редактирано от Пламен Златарев; 07-04-15, 21:45.
            Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
            Пламен Златарев 0888 66 03 18

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
              Танкът е на БНА в състава на Девета танкова бригада, модификацията е чешка/ жаргонно ги наричаха "чехкини"/ ,имаше имаше и малко бройки полска модификация/"полякини"/.Полша и ЧЕХОСЛОВАКИЯ/тогава/ ги произвеждаха по лиценз.Имали са допълнителни глезотийки за екипажа ,но не са толкова дуракоустойчиви като първите "Уралки".Мощността на двигателя е увеличена на 840 к.с.,при 780 к.с. на "Уралката".Лично за не съм влизал в "чехкиня" ,това съм чувал от колеги , служили след мен
              Ясно, мерси за уточненията.

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Здравейте и да питам ,тук случайно някой да е служил 86-86 год в 26380 -Асеновград,бях инструктор-кемаф там
                Последно редактирано от derhunter; 07-04-15, 23:20.

                Коментар


                • Re: Спомени на танкистите.

                  Аз съм служил там 93 година. Ротен ни беше майор Майсторов.

                  Коментар


                  • От: Re: Спомени на танкистите.

                    По мое време беше лейтенант,образ и само секс му беше в главатание 72 ки не хвнахме,модернизирани 55 и 62 тук там имаше,а нафта се крадеше като за световно и 6-7 човека спяхне на танкодрума,долу не ни искаха,че само запои се правиха

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      То и аз съм карал школата там 83-84г

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Хаха ,Няма начин Калъпов и Баръмски да не са те действали

                        Коментар


                        • Re: Спомени на танкистите.

                          И за нас нямаше 72 ки. 72 ка карах последните 6 месеца в горна баня. Обаче нафта пак си се крадеше, всъщност не си спомням някъде където съм служил да не се е крадяла нафта. От инструкторите си спомням че машината на Лозан беше най добра за каране докато един тиквеник от нашата рота не и обърна хода на двигателя.

                          Коментар


                          • От: Re: Спомени на танкистите.

                            Е то по школите редовно се препалваха двигатели,беше си запазена марка на курсистите
                            Последно редактирано от derhunter; 07-04-15, 23:21.

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Аз кемаф не съм бил, но по повод, краденето на нафта - във военното училище имахме ГСМ. Правят му ревизия. Аз съм дежурен по щаб и ставам свидетел на следния разговор между командира на училището по тиловата част и началника на ГСМ-а: - Георгиев! Имаш една седмица, нафтата отново да не е годна за пиене! След това пред мен лично ще изпиеш 1 литър и ако не умреш, отиваш на военен съд!

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                ... ... ...
                                При нас (не съм бил танкист) беше строга дисциплина с горивото.

                                В годината след 10ти, точно когато в цивилизацията почнаха екзотиките в стил да няма гориво за линейки и полицейски коли, при нас при годишното натягане на тирантите на ГСМ-а се вадеше де що имаше камион, варел, бидон, и се пълнеше до горе понеже фатмака на ГСМ-а трябваше да си изразходва наличностите за да заяви нови. Естествено всичките машини бяха непипани от предишната година (два пъти в годината ги вадеха на плаца), и резервоарите (и де що имаше туба по тях) си бяха пълни до горе. Фатмака изпадаше в истерия, понеже ако не успееше да изпразни наличностите - следващата година щяха да решат че не му трябва толкова гориво и съответно да му дадат по-малко.

                                Та ставаха едни интересни гледки на тоз заветен ден - началник станциите мрънкат "добре бе старши, пълни са ми резервоарите къде да ги дяна сега тия 800 литра", едни ответни крясъци "не ме интересува, полага ти се - взимай го че ми пари в цистерните", и едни странни феерии с новобранци търчащи с кофи бензин по диагонал през плаца до един ров в края на поделенийцето (мъничко беше) който ров него ден замириса много странно, и до него по никакъв начин не трябваше да се пуши, докато пагоните гледаха в стратегически противоположна посока.

                                Това беше за бензина де. Нафтата ни се полагаше само за генератора, който трябваше да се гаси в четири сутринта но се гасеше когато се събуди генераторджията. А той нафта не крадеше по идеологически причини. Беше нафтов аристократ, "Бащата кара рейс, брата кара рейс, колкото искат толкова че продадат, нема яз да се вкарвам в беля". А и го мързеше.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X