Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.


    В Айтос практиката беше следната сдуханите учебни машини ги закарахме в Карлово за разглобяване или за превръщането им във влекачи
    Най смазаната от бойния парк я правят учебна ,а от горният район попълват бройката/там поделението не беше окомплектовано или нещо такова/ да се свали нещо от бойният парк на практика беше невъзможно
    Последно редактирано от derhunter; 12-05-14, 22:17.

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      При нас сдалата багажа стара техника отиваше на летище Чешнигирово в дълговременна консервация . На едно летище повечето техника се използваше ежедневно та няма начин да свалиш части от един камион за друг . То и не ни липсваше нищо в склада си имахме почти всичко . От строевия парк който излизаше само по тревога също нямаше начин да свалиш нещо защото ако си го свалил и ни вдигнат по тревога и машината не излезе после отиваш на задушевен разговор на тема подриване бойната готовност на поделението с ВКРто . Изхода от този разговор можеше да е и едно поделение 34 000 (тридесет и четири хиляди усмивки) в района на Плевен та никой не си и помисляше да прави такива работи . Ако нещо е аварирало сериозно и нямаме части за ремонт си седеше в двора на ремонтния парк докато дойдат частите .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • Re: Спомени на танкистите.

        Не виждам никакъв шанс да вземеш нещо от бойната машина и да го закараш на учебната, освен някой шлемофон или призмичка.

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Може би след 94-95г. нещата са се разкапали тотално.
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • Re: Спомени на танкистите.

            Може, аз поне докато служех нямаше такава възможност, парковете се запечатваха с печат на ротата, часовия няма нищо общо, дори да те пусне на другия ден не може да сдаде наряда със счупения печат.
            Последно редактирано от derhunter; 14-05-14, 20:29.

            Коментар


            • От: Re: Спомени на танкистите.

              Докато сме на тази вълна две снимки и от мен. Първата снимка по време на любимото почистване в полосата на ДОТ-а, аз съм с кафявата блуза.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kazarma.jpg
Прегледи:1
Размер:141.2 КБ
ID:5587754Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kazarma 1.jpg
Прегледи:1
Размер:132.9 КБ
ID:5587758
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • Re: Спомени на танкистите.

                Къде е това поделение, ДОТ нямаше ли по турската граница, поне аз само там съм виждал.

                Коментар


                • От: Re: Спомени на танкистите.

                  Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                  Къде е това поделение, ДОТ нямаше ли по турската граница, поне аз само там съм виждал.
                  Факия, по спомени беше ТОТ - танкова огнева точка.
                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • Re: Спомени на танкистите.

                    Аз бях около 9 месеца в Мамарчево, да ТОТ са тези ръждясали железа.

                    Коментар


                    • От: Re: Спомени на танкистите.

                      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                      Аз бях около 9 месеца в Мамарчево, да ТОТ са тези ръждясали железа.
                      1995 март влязох, 45 дни до клетвата и след това едно лято на школа в Ямбол, от там пак във Факия до септември 1996г. Последния набор година и половина, тогава въведоха и новобранските центрове.
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • Re: Спомени на танкистите.

                        И аз бях малко в Ямбол, въпреки школата преди това. Явно всички служещи по границата минават през Ямбол :-) със сигурност познаваш готините гъсенци падащи отвсякъде и супер готините обриви които правеха по кожата:-)

                        Коментар


                        • От: Re: Спомени на танкистите.

                          Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                          1995 март влязох, 45 дни до клетвата и след това едно лято на школа в Ямбол, от там пак във Факия до септември 1996г. Последния набор година и половина, тогава въведоха и новобранските центрове.
                          Малка поправка: последния набор който е служил година и половина влезе в редовете на казармата през юли 1996 г. и се уволни януари 1998 г.

                          Коментар


                          • От: Re: Спомени на танкистите.

                            Първоначално публикуван от ivonta Преглед на мнение
                            Малка поправка: последния набор който е служил година и половина влезе в редовете на казармата през юли 1996 г. и се уволни януари 1998 г.
                            Възможно, помня само че заради новобранските центрове нямахме новобранци 9 месеца и сами си палехме печките
                            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                            Skype: pach_bs

                            Коментар


                            • От: Re: Спомени на танкистите.

                              Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                              Възможно, помня само че заради новобранските центрове нямахме новобранци 9 месеца и сами си палехме печките
                              Лошо, без новобранци службата е тежка!
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Сещам се за едно занятие на кашишки полк,някъде от гарнизоните на юг,гара Пирин ли беше, Симитли ли беше, не помня/на АУЦ “Сливница” занятия провеждаха войскови части от цялата Първа армия/.Техните си занятия предвиждаха някакво окопаване с пълно бойно санаряжение ,а пък кашик с пълно бойно снаряжение ставаше доста обемист.Окопите се копаеха на края на занятието и останали без сили ,кашиците копваха едно плитко окопче и залягаха.Техния командир беснееше и в един момент реши да се обърне към нас да им направим “облазване’ с танковете/Това е минаване с танк над окопал се кашик/ Когато командирът им заповяда да не мърдат от “окопите” и даде “за бой” , ние се притеснихме сериозно ,щото имаше опасност дъното на танка да закачи някой ,обаче дивия кашишки командир беше непреклонен....След първата вълна на преминаване на танковете , следващата “порция” кашици се окопа така дълбоко, че можеше да положиш два сандъка танкови снаряди...
                                Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                                Пламен Златарев 0888 66 03 18

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X