Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
    Жалко,наистина!В днешните размирни времена,дано не се налага да си спомнямае по-често за това което имахме.Не знам,виновните за упадъка на нацията,как заспиват нощно време?

    поздрави
    Вярвай ми спят като къпани бебета . Каквото и да стане с държавата в близко и далечно бъдеще те и техните наследници просто няма да са тук .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Поздрав за танкистите: http://www.youtube.com/watch?v=FFdTULt2Pmc
      Един танк , който все още се среща у нас.
      Оператор на италиански реактивен жребец

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Не се среща. 62-ките ги нарязахме първи!
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Колко ги имахте изобщо? Че се пише в БНА било е 220 бройки от тях...

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            На мен доколкото ми е известно получаваме около 200 броя върти ми се 82-ра година. Доколкото помня машините са втора ръка от съветските войски в ГДР. Решение да се свалят от въоръжение е взето още преди 90г., вероятно тъй като са вече морално остарели, малко като брой и използват 115мм снаряди. Лятото на 89-та са правени опити с изготвяне на дот от корпус на Т-34 и купол от Т-62 за границата с Турция, но демокрацията идва и нещата отмират. Някъде в началото на 90-те голяма част от танковете са продадени по спомен на Йемен. Известно количество са преработени в танкови влекачи. До преди няколко години в Сливен е имало 10-тина броя и по други места трябва да има. 2008-ма с тях вадиха ЩУГ-овете и Т-4 от границата с Турция. Тук вероятно е Т-62, но не съм сигурен:http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=175672. Със сигурност 2008 още имаме машини в движение. Един Т-62 с купол съм виждал запазен на снимка от Враца.
            Оператор на италиански реактивен жребец

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              T-62 е имало само в Казнлъшката ТАНКОВА БРИГАДА,ама защо 200 ,като състава на една бригада е три батальона по 31 машини.Ако бройката е 200 би трябвало и Карловската да са били с такива или 100 да са били МНЗ.Със сигурност са били преди 1981 , защото като школник-кемаф ни разказваха за Т-62 , които са били само в Казанлък.Версията която ни се представяше тогава/1981-1982/ бе,че евреите били пленили цял ешалон с 62-ки със заводските пломби при поредния конфликт,защото чалмите се надупили на килимчетата в часа за молитва.....Та затова минаваме направо на 72-ки.За свалянето им от въоръжение причината е било ДОВСЕ ,при което е трябвало да съкратим една оръдейна система/ калибър/.Изборът е паднал върху 115 милиметровата 62-ка.Известна част са преоборудвани в танкови влекачи , други са продадени в арабските страни.Външно се различават от 55-ците освен по ресивера на оръдието и диаметъра/ на 62-ката е в средата и оръдието е по "дебело"/, и по опорните ролки.При Т-55 голямото разстояние е между първа и втора опорни ролки, а при 62-ката е между трета и четвърта.
              Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
              Пламен Златарев 0888 66 03 18

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                И по малък люк в задната част на купола.

                Коментар


                • Re: Спомени на танкистите.

                  Карал съм 62 ка влекач без купол. По двигател и трансмисия не съм забелязал да има разлика с 55ца.

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
                    T-62 е имало само в Казнлъшката ТАНКОВА БРИГАДА,ама защо 200 ,като състава на една бригада е три батальона по 31 машини.Ако бройката е 200 би трябвало и Карловската да са били с такива или 100 да са били МНЗ.Със сигурност са били преди 1981 , защото като школник-кемаф ни разказваха за Т-62 , които са били само в Казанлък.Версията която ни се представяше тогава/1981-1982/ бе,че евреите били пленили цял ешалон с 62-ки със заводските пломби при поредния конфликт,защото чалмите се надупили на килимчетата в часа за молитва.....Та затова минаваме направо на 72-ки.За свалянето им от въоръжение причината е било ДОВСЕ ,при което е трябвало да съкратим една оръдейна система/ калибър/.Изборът е паднал върху 115 милиметровата 62-ка.Известна част са преоборудвани в танкови влекачи , други са продадени в арабските страни.Външно се различават от 55-ците освен по ресивера на оръдието и диаметъра/ на 62-ката е в средата и оръдието е по "дебело"/, и по опорните ролки.При Т-55 голямото разстояние е между първа и втора опорни ролки, а при 62-ката е между трета и четвърта.
                    Да сте чували нещо, че имаше Т - 62 в МНЗ базата на ВВОУ "В. Левски", която се намираше в гр. Севлиево.
                    Май това ви дойде като гръм от ясно небе а?

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Инструктор на кемафи

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Накратко, дядо на видеата е 88-годишен ветеран Измаил Галиулин от Войната. Преди Деня на Победата са го качили в танка, щото той това много искал, и ветеран не подвел!





                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          След петнайсетина години така ще изглеждат кадърните български танкисти...

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Още един пример за това че наученото в армията остава за цял живот .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Поредното доказателство , че има хора които не "стават" и не "престават да бъдат" , а се раждат и умират такива каквито са...Точно те са най-добрите и най-ценните.
                              ПП.Ама дядото как беше "цъфнал" като го извадиха от танка , а ? Чак на мен ми стана кеф.
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                То Т 72 е като S класа в сравнение с Т 34 с тия подредени скорости
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X