Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    През 91 ва юни на полигона в Банево нашата 2ра рота имаше най много инциденти при щатни стрелби Разпраха се от проверки болтове от София вкр и кви ли още не
    Като кемаф на 55ца при една от щатните стрелби се случи следното Пълнача беше мартенец и го раздаваше тежко не беше прибрал гилзите от подона и при излизане от огневия рубеж и завой на дясно гилзата захваща крака му и момчето крещеше така че го чувах през шлемофона и шума на двигателя След това писахме обяснения няколко дни Цецко се уволни без да стъпи повече в поделението
    Като кемаф съм навъртял доста километри В Асеновград съм билшколник от септември 90 до март 91 След това в Айтос в 26250 в бригадата долния район до автогарата

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Спомени нA един танкист от Казанлъшката БРИГАДА от 1974-1976 .Множко ми виждат изстреляните щатни снаряди , ама в тези години може и така да е било,или пък журналистът не го разбрал........http://pressadaily.bg/publication/33...80%D0%B8%D0%BD
      Последно редактирано от Пламен Златарев; 28-01-14, 21:10.
      Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
      Пламен Златарев 0888 66 03 18

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        И а намерих доста несъответствия, ама може и така да е било. Все пак служил е 13 години преди мен. Учудва ме, че са им разрешили да се снимат до танка. При нас беше "абселютно" - както казва Баш Майстора - забранено.
        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Първоначално публикуван от optisprint teteven/Пламен/ Преглед на мнение
          Спомени нA един танкист от Казанлъшката БРИГАДА от 1974-1976 .Множко ми виждат изстреляните щатни снаряди , ама в тези години може и така да е било,или пък журналистът не го разбрал........http://pressadaily.bg/publication/33702-%D0%A2%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D1%85%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%82-%D0%B4%D0%BE-%D0%9E%D0%B4%D1%80%D0%B8
          %D0%BD
          Статията не е лоша, но това не е вярно: "Разглобяват се и веригите, като всеки трак се бие с 20-килограмов чук, за да излязат шпилките." Само, който е сменял 50% от траковете на верига знае за, какво иде реч. Аз до сега имам проблеми с кръста от това упражнение.....
          Иначе миналата събота на "Изгубени в Лудогорието" разбрах смисъла на "нафтирането". През деня валя дъжд и суграшица, които така обледениха барабана на механичната лебедка(тя е извън купето), че в неделя в екстремите едвам успях да развия въжето! Ако се бяхме сетили предварително да полеем барабана с нафта щеше да е песен.... Руската школа си е ценна!
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Тука ще споделя първото ми самостоятелно управление на Т55 от Банево до бригадата в Айтос Не си спомням защо ги сваляхме некво техническо обслужване беше абе чанч Гонзо/ротният на 2ра рота ст лт Милев/ вика секи водач на неговата машина Ама аз немам опит Моооля За бой!!!!!!!
            Някъде след Садиево включвам 5а Куфар ми беше един фазан от Шумен и само крещеше ГАААААААААААЗЗЗЗЗЗЗЗЗ Скоростта не е била голяма все пак машината е учебна и издухана обаче аз не мога да я удържам и на спускането лееееко у лево срещу една борова група дръвчета Куфара кат виде накъде вървят нещата взе позиция за бой . В това време се резнах в един бор не много дебел се оказа в последствие около педя и малко но танка леко се повдигна мина през боранад него и угасна и тове е .... После ме положиха с Г ключа по шлемофона и крещяха на ниво стршина взводен и ротен Оттам нататък има ли кормуване си бях първа писта и те тва си беш

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              http://pressadaily.bg/publication/50...BD-2251%D0%BC/
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                То арно, ама тоз писател да беше попрочел едно - друго, та да лепне правилно кадро към текста!
                Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Ето една статия, която случайно открих и останах впечатлен.
                  http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=3451
                  Въпреки, че повечето от нещата написани там ги има тук, разхвърляни из темата ми беше супер интересно да ги прочета отново.Снимките също ме накараха да зяпна от учудване, особено една, на която беше смачкан ствола на оръдието на 55ца.
                  Много ми е мъчно, че не успях да се докосна до тези чудесни машини, въпреки че като малък съм бил в близост до тях.Но можех ли да предположа, че всичко това ще свърши и всичките тези поделения и полигони ще останат като един паметник на тогавашния строй?Може и да ми се смеете, но много исках да бъда шофьор танкист(тук разбрах, че му се вика "кемаф", механик-водач) , въпреки, че ръста ми е (може би) доста над допустимото за такъв.Започнаха да ни привикват на комисиите и се зарадвах, че и аз ще мога някога като вас да разказвам и да си спомням хубавите и лоши моменти от казармата, но не би.Прее*аха всичко, разпродадоха и подариха хубавата техника и си останах само с надеждите.Тъпо, ама това е положението.Много се радвам като чета вашите спомени, за мен те са начина да усетя, да вникна доколкото мога в мечтата си.Пишете още, попивам всичко, а и не само аз...

                  Коментар


                  • Re: Спомени на танкистите.

                    Не го мисли за ръста аз съм 1,80 и бях 3 та редица в строя - демек имаше много по високи от мен Сетих се как един шофер на камион доста пълничък се навря на мястото на кемафа и едвам го извадихме през люка, съблича се вътре и малко по малко го измъкнахме с помоща на смазка, ей много се бях притеснил как ще режем джагата

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Аз съм 1,70 и за 72-ката си бях таман.По-висок вече трябва да сгъва ,особено при каране на "бойно"/при затворен люк/.Мерачите можеше и да са по- високи ,горе в куполата имаше повече място.Кемафите на 34-ките бяха с една глава над нас или доста по-яки,там имаше доста място и трябваше доста физическа сила.А иначе при ремонт на веригата еднакво тежък беше бойният чук, но траковете на 34 -ката бяха като че ли по- леки,но пък задният брониран лист,който се явява и капак на двигателния отсек беше абсурд да се отвори сам.
                      Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                      Пламен Златарев 0888 66 03 18

                      Коментар


                      • Re: Спомени на танкистите.

                        Ами нормално да са яки, на 34 ката скоростите се включват с крак (може да помага и радиста) и си е доста широко Аз съм карал и 72 ка и не съм имал проблем с карането бойно, а за походно няма значение колко си висок.

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Ей страшни гадняри сте вие двамата! Сега момъка още повече ще го е яд...
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Не е изпуснал много простотията беше с пъти повече от хубавите неща .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • Re: Спомени на танкистите.

                              Вярно е, простотиите бяха много. Но на мен винаги ми е било приятно да се занимавам с машините, било ремонти или каране в калта.

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Ремонтите бяха повече
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X