Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    То това е основния проблем с нашите стройни телеса ни отесняха люковете Другата основна разлика между двете концепции е тази руснаците свалят до колкото е възможно профила на машината което я прави по трудно забележима и съответно по малка мишена .
    Като войник бех 60 кила , на сегашните 97 , ама цигарите са виновни че ги спрех. А Т-90 май наистина е с най-нисък силует и трудно различим .
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
      Като войник бех 60 кила , на сегашните 97 , ама цигарите са виновни че ги спрех. А Т-90 май наистина е с най-нисък силует и трудно различим .
      Е аз бях между 75 и 80 сега трайно съм се закотвил около стоте В Нижни тагил трябва да правят машини за запасняци с люкове поне колкото капак на кръгла улична шахта
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Добро утро ! Викаш да идеме запас та да си спомним как се кара танк. С удоволствие , може би защото никога не съм викан запас.
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • Re: Спомени на танкистите.

          И мен не са ме викали запас Ама като си спомня, че нямаше гориво да карат наборниците та тичхме в групички по 3 ма ...
          Иначе с удоволствие бих покарал някоя "джага" каквато и да е

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
            Добро утро ! Викаш да идеме запас та да си спомним как се кара танк. С удоволствие , може би защото никога не съм викан запас.
            Да бе тая работа не става така ще караш ама няма танк Моето и доста други поделения в които ми мина службата вече просто не съществуват . Аз се уволних 1990 година и също запас не са ме викали . Чувал съм че в годините след 1990 на някои места войниците са ги пускали отпуска от сряда до неделя защото нямало пари за храна и отопление . Сега армията е наемна хранят ги с кетъринг и други модерни думички няма боб с още стотина неща
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Няма боб ли?!
              Ам' че то да те бият - да не влизаш!
              И мене на са ме викали запас. Еднъжка само получих една депеша къде трябва да се явя евентуално. Иначе през люковете няма да се омъчнявам никак, уволних се 65 оки и сега съм къде седемдесет. Дет вика Сачмо-половин порция.
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Отлично видео! Върна ме 30 години назад в Сливница!

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Още като си взимах паспорта от военното окръжие на другия ден след уволнението ми дадоха някакво картонче на което пишеше къде да се явя ако ме повикат и това беше . Слава богу не са ме викали да ми губят времето . Предполагам че и специалността (ВОСа) ми е променена вече според образованието ми ако въобще до военните е стигнало че съм завършил висше и съм машинен инженер . Не че ми пука как ме водят де .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Аз това съм се замисля, чисто хипотетично, ако викнат сега запас и поне 1/2 от танкистите няма да могат да влезнат в танка, как ли ще се процедира в този случай?
                    Лопата - друг солдата!!!

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Няма страшно от над 1500 танка към 1989 година по план незнам си кой сега имаме 160 и те са си с щатни екипажи .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Няма страшно от над 1500 танка към 1989 година по план незнам си кой сега имаме 160 и те са си с щатни екипажи .
                        От които 80 в резерв и 80 в поделението за експлоатация. Много правилно заключение от страна на колегата. Беким за 80 танка съберат по слабички мъже...
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Гоям джумбюш ще падне с такива като мене ,дето са виждали 62-ка и 72-ка само на кадро! Щото то 55-ци май вече няма , даже и влекачи ,ама то пък нас кой ли ще ни дири... или най-много да носим сандъци!
                          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            На времето тези които са служили на Т 34 минаваха двуседмичен запас за преквалификация на Т 72 . Един колега е ходил на такъв запас и каза че накрая са завъртяли по едно кръгче с Т 72 .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Навиците, изградени при управление на 34-ка,са много вредни при управление на 72-ка.Бил съм свидетел как 34-каджиите завиваха със 72-ките- с двете ръце "запъваха" на съответната патерица и даваха "газ до дупка" -на 34-ката това означаваше завой почти на място , докато при 72-ката се получаваше един завой с радиус в зависимост от предавката-най добре завиваха на 1-ва/ на място/, 2-ра, 5-та и 7-ма.
                              На 3-та,м 4-та и 6-та завиването беше почти непредсаказуемо и пожелателно
                              А спирането беше шоу- 34-каджията дърпа двете патерици и натиска спирачката с всичка сила- на 72-ката това означаваше задължителен удар с глава в някоя част на танка.Докато свикнат се забавлявахме с тях –все пак ни бяха колеги.
                              По същия начин се забавляваха те с нас .Ние бяхме по- слабички физически, за да управляваш 34-ка се изсква доста физическа сила-която ние нямахме .Спирането си беше приключение , особено ако феродовата лента на фрикционите се омаслила.
                              А за превключването на скоростите не ми се говори –имаше команда-“ЕКИПАЖ, НА КУЛИСАТА!”.Кулиса се казваше скоростния лост на 34-ката....На която скорост успееш да включиш – на нея продължаваш...”Романтиката” се допълваше от задължителния 5-сантиметров слой от масло и антифриз , който се плискаше напред-назад в бойното отделение.....
                              Много яки добичета бяха учебните кемафи на 34-ките на Сливница.А какви прякори имаха..- “Джантата”, “Манивелата”, “Отката”,”Говедото”,”Бикът”.А бе романтика си беше,ама няма как да се върне това време.За управлението на 34-ката трябваше физическа сила и умения, а за 72-ката- усет, знания и малко интелект...
                              Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                              Пламен Златарев 0888 66 03 18

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.



                                Какой ты, нафит, танкист?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X