Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Спомени на танкистите.

    За Изрелският самолет пилота е бил виновен че въпреки определеният международен маршрут главният пилот на своя глава решава да мине напряко.Нашите вдигат двойка МИГ-15.Която дава неколкократно предупредителни изстрела.Получава се заповед за стрелба и самолетът е свален.Това е пътническа версия на бомадировач който е бил чест поситител на небето над София и др.Български градове.Въпреки че командирът на самолета има много голям военнен опит той прави ЕЛЕМЕНТАРНА ГРЕШКА която и новобранец не бил направи Но през 50 -те е имало много нарушения на южната ни граница от страна на Турция и Гърция и нервите на нашето командване на ПВО -то са били изпънати и се стига до този край.Въпреки че Българсите изстребители са оневинени от международния съд България плаща обещетение незнайно защо.По точна информация можеш да намериш във книгата на Джугов ако не се лъжа за фамилията "Самолетните заложници" там инцидента е описан малко по-подробно.Но общо взето е това което казвам.

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Не е за тази тема но тогава е било нормално на пътнически самолет да натоварят определено количество апаратура и самолета "неволно" да се отклони от курса си превръщайки нищо не подозиращите пътници в заложници на нечии интереси . В останките на падналия самолет са намерени части от оборудване което по никакъв начин не се връзва със стандартното оборудване на пътнически самолет . Също и действията на толкова опитен екипаж който всячески се е опитал да избегне приземяване на неприятелска територия . Доста години по късно същото се случи и с корейския Боинг . Тогава всички са имали интерес случая да бъде потулен и бързо са го потулили по начин удобен на всички .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.



        Танкисти, за много години!

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Здраве и късмет през Новата!
          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.



            и втора част



            Сега пак ще ми скочат че поствам материали на руски език.

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              От тези клипчета разбрах само, че Т-90 е усъвършенстван Т-72

              Голямата разлика която я има между Т-55 и Т-72 тук я няма. По-скоро е като разликата между Т-54 и Т-55.
              Между 55 и 72 има качествен скок, както впрочем и межди 34 и 55
              С нетърпение очаквам какъв ще е следващия качествен скок в руското танкостроене.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Армата ще бъде изложена през есента тази година в Нижни Тагил.

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  От тези клипчета разбрах само, че Т-90 е усъвършенстван Т-72...
                  А добрютро (ако го пишеш сериозно де, а-ми не си правиш майтап)
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    От тези клипчета разбрах само, че Т-90 е усъвършенстван Т-72

                    Голямата разлика която я има между Т-55 и Т-72 тук я няма. По-скоро е като разликата между Т-54 и Т-55.
                    Между 55 и 72 има качествен скок, както впрочем и межди 34 и 55
                    С нетърпение очаквам какъв ще е следващия качествен скок в руското танкостроене.
                    Ами то вече няма на къде . От инженерна гледна точка е достигнат върха в развитието и от тук нататък е само развитие в посока машина без екипаж . В общи линии в света има две посоки на развитие на бронетехниката руска и германо - американска . Руската още от втората световна накланя брони и акцентира върху динамичната и други средства на защита с които машината да не прескача 45 - 50 тона . Германската школа обратно товари чисто механично сантиметри броня и тегло и така Абрамс/Леопард подминаха 70 тона . Това означава по големи двигатели повече разход на гориво и в крайна сметка много по малка проходимост .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      А добрютро (ако го пишеш сериозно де, а-ми не си правиш майтап)
                      Не си правя майтап. Допреди да гледам тези клипове подозирах, че и вътре е същото заради почти еднаквия външен вид. Сега вече съм убеден. Е, има и промени, но нали е по-нова машина, не може да остане на абсолютно същото ниво.

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Ами то вече няма на къде . От инженерна гледна точка е достигнат върха в развитието
                      Ммм, не...

                      През 1900 година при откриването на светоеното изложение на техниката в Париж(ако не бъркам града и годината де) директора на изложението се изказва,ч е вече всичко в техниката е открито, и няма накъде повече да се усъвършенства.

                      112 години след тази изцепка да не я повтаряме...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Струва ми се че основната разлика между руската и западна школа в танкостроението е отношение към компоновката. При нас е тя максимално плътна, затова танките ни са малки, не са толкова тежки, бързи и недотам удобни за екипажи. Западната школа създава огромни тежки танки, удобни за екипажа. Дано никога повече да няма директен сблъсък между тези две школи!

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Не си правя майтап. Допреди да гледам тези клипове подозирах, че и вътре е същото заради почти еднаквия външен вид. Сега вече съм убеден. Е, има и промени, но нали е по-нова машина, не може да остане на абсолютно същото ниво.
                          Промените са основно в по мощен двигател 1200 кс. което си е почти два пъти повече от на Т72 и нивото на защита. Руснаците пишат че и прицела със стабилизатора са на принципно ново ниво . От втората световна насам като изключим промените свързани с развитието на електрониката концепцията не е мръднала едни 70 години .http://vbox7.com/play:8b41163b36
                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          Струва ми се че основната разлика между руската и западна школа в танкостроението е отношение към компоновката. При нас е тя максимално плътна, затова танките ни са малки, не са толкова тежки, бързи и недотам удобни за екипажи. Западната школа създава огромни тежки танки, удобни за екипажа. Дано никога повече да няма директен сблъсък между тези две школи!
                          Теглото си е чист прагматизъм . Колко моста могат да понесат 70 + тона ? В случай на евентуална война първа задача е да унищожиш пътищата по които ще настъпва врага и това което пропуснеш едва ли ще може да понесе това тегло . През втората световна основния недостатък на тежките тигри е бил точно голямото им тегло и бързото им потъване в калта . Добре сте си научили урока от тая война и сте достатъчно умни да не повтаряте грешките на врага .
                          Последно редактирано от sek.1; 10-01-13, 17:52.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Промените са основно в по мощен двигател 1200 кс. което си е почти два пъти повече от на Т72 и нивото на защита. Руснаците пишат че и прицела със стабилизатора са на принципно ново ниво . От втората световна насам като изключим промените свързани с развитието на електрониката концепцията не е мръднала едни 70 години .http://vbox7.com/play:8b41163b36 Теглото си е чист прагматизъм . Колко моста могат да понесат 70 + тона ? В случай на евентуална война първа задача е да унищожиш пътищата по които ще настъпва врага и това което пропуснеш едва ли ще може да понесе това тегло . През втората световна основния недостатък на тежките тигри е бил точно голямото им тегло и бързото им потъване в калта . Добре сте си научили урока от тая война и сте достатъчно умни да не повтаряте грешките на врага .
                            Т - 90 е 1130 кс. , а Т - 72 800 . На същата платформа , а казват че може да развива 50 км/ч , просто не е вярно. Аз лично съм постигал 80 км/ч без проблем. С Т-72. Ако ми падне новия в ръцете , и ако влезна в люка . Явно модернизациите са повече в купола. А самият купол е по-нисък.
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Вградена динамична защита, друго СУО и тн.

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                                и ако влезна в люка
                                То това е основния проблем с нашите стройни телеса ни отесняха люковете Другата основна разлика между двете концепции е тази руснаците свалят до колкото е възможно профила на машината което я прави по трудно забележима и съответно по малка мишена .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X