Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Сценария - сценарий, а ограниченията на ТВД не може да ги отмени нито фуражката, нито алчния производител, нито тъпия политик. Всеки може да произвежда каквото иска, корупционните механизми са отработени отдавна, но никой в историята не е печелил танкова война, освен руските танкисти. С което въпроса за идеологията на проектирането на танкове, за мене е изчерпан.
    Ако някой ще се чуди за какво става дума - минимален брониран обем. Ако ще има добронамерени смислени въпроси - каквото зная.

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      От поредицата си изяснх защо Т-84 е бил толкова секретен и не са го изнасяли извън Русия.Като основоположник на новото поколение танкове е имал прекалено апетитни нововъведения и не са искали някой да го изкопира.Макар че като се замисля, шпионите никога не са спирали да работят
      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
      Skype: pach_bs

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        А там общите идеи са ясни, не ти трябват шпиони. Първата рекламна снимка обяснявя всичко. Освен дребната подробност "как аджеба се прави това". Затова ги и публикуват - противната страна да изтрещи
        Между другото - и да имаш работещ екземпляр - изобщо не значи че проблемите ти са свършили. По-скоро са започнали. Пример за сравнение: едни хора ми подариха новичък, работещ УАЗ. С което ме върнаха поне три години назад. Хем половинтонния джип е донякъде по-просто изделие от ОБТ ІV поколение ...

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Колеги говорехме за спомени, ... а къде отидохме
          нима ще излезе че танковете , че и танкистите са на изчезване т.е. в забвение

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Очевидно. Къде в момента имаме танкове, освен в музея?

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Да ама спомените ни са живи.
              На полигона в Банево на нощни стрелби се случваше някой новобранец да не гледа накъде сочи указателя за пококата на оръдието, и да зачеше с картечницата минаващия влак. Посоката е почти на 180 градуса от нормалната за водене на стрелба.
              И тогава всички залягаха без команда... Аз съм залягал два пъти...

              А на стрелби с щатен изстрел(тогава обикновено идваше делегация дебелосерковци от щаба на трета армия в Сливен) за да не се изложим съм стрелял по мишените на новобранците мерачи... Може и по мите да са стреляли когато бях млад мерач, не знам... Но още на ппървата си стрелба с щатен изстрел изкарах първите си дни отпуск заради отлична стрелба. А още не бях дал клетва... За двете години случба наградите станах 71 дни... Все от отлични стрелби.
              Айде, похвалих се.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Очевидно. Къде в момента имаме танкове, освен в музея?
                400 бр. - Сливен
                10-12 - В.Търново
                тези в агенциите не ги броим те са отписани .......................
                а на Н.село все още има от време на време пукотевица !

                п.с. Когато французите бяха на Н.село на едни съвместни занятия с тв от 13 бртбр отказаха да стрелят с техните машини от движение !!!

                До "Кольо"

                А верно че е имало движеща линия .... пред нея /където преминавала през дерето/ стена от бетонни блокчета за да не стрелят по кутиите които вдигат мишените .... и ..... вместо с картечницата някои ги стреляли с оръдието ........... о-о-о-о-о-о а после ходели да зидат стената ха-ха-ха
                Последно редактирано от giorgio; 10-09-10, 07:58.

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Да ама спомените ни са живи.
                  На полигона в Банево на нощни стрелби се случваше някой новобранец да не гледа накъде сочи указателя за пококата на оръдието, и да зачеше с картечницата минаващия влак. Посоката е почти на 180 градуса от нормалната за водене на стрелба.
                  И тогава всички залягаха без команда... Аз съм залягал два пъти...

                  А на стрелби с щатен изстрел(тогава обикновено идваше делегация дебелосерковци от щаба на трета армия в Сливен) за да не се изложим съм стрелял по мишените на новобранците мерачи... Може и по мите да са стреляли когато бях млад мерач, не знам... Но още на ппървата си стрелба с щатен изстрел изкарах първите си дни отпуск заради отлична стрелба. А още не бях дал клетва... За двете години случба наградите станах 71 дни... Все от отлични стрелби.
                  Айде, похвалих се.
                  Не вярвам.... тези канарчета ниско летят, не ги фати ни радар, ни гаргаджии.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Ха, имах ме подобни случаи навремето в Чирпан. Помня веднъж на едни нощни как стана някякъв фал със светлините на вишката и един от новобранците и жулна здрав откос. Първия беше висок и добре, че беша така, та имахме време да изпозалягаме, щото ония корегира и помля стъкларията над главите ни. Сега е забвно като си го спомням, ама тогава хич не ни беше весело. Имали сме и случай на изстрел по луната. Шоу.

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      ............. Що се чудиш на полигона в Банево са стреляли на поразия по горящите комини/факли или както там им викат/ на Нефтохим -Лукоил , пък на водачите като им блеснело (от огъня на комините) хващали полята където им падне .......................... чак в някое дере

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Ууу ... А в едни други теми, едни неподушвали кордит изписаха нам си колко мастило, да разправят за снайперските стрелби. И колко е лесно да се стреля точно. И колко е гот на война.
                        Мда. Техен си грях. Дано прочетат и това. Понеже е жив опит, а не холивудски блъфове.

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          скоро се разприказвахме на маса та.....
                          още един случай от танкисткита история ............. стрелби "Ново село" батальонен ТУБС една от ротите много "печена" в стрелбите но по време на стрелбата вече на 60-ти бунер гледам едната машина стреля снаряд след снаряд но ....... не виждам разриви, заглеждам се ... викам отидоха снарядите в Сливен или поне в близкото село ...... гледам оръдието няма голям ъгъл на възвишение ... освен в някое дере зад мишената и да не се наблюдава разрива
                          след стрелбата ротния носи 5 взривателя и пита какво да ги преви .....
                          пълнача му казали да развива капачките на снарядите, а той взел че развил целия взривател

                          Коментар


                          • От: До: Качествата на танк Т-34

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            По въпроса... Нееема истина!
                            ......... Естествено от щатния изстрел дима е многократно по-голям.

                            Има , има макар и не всичко

                            За учения се използват осколочно-фугасни снаряди, учебни с намален заряд. ...........

                            Явно си доста навътре в материята , но .... обикновенно се използват ОФ снаряди (това за намаления заряд важи за артилерията) по-добре е да са с еднакви знаци (т.е. - +++; ++; +; Н; -; --; ---;) със постаена капачка ...... ма големите полигони Корен, Н.село, Сливница може и без, в отделни/по-изключение/ са използвани и бронебойни снаряди

                            .................................... и се взривява "по време"
                            има самоликвидатор в взривателя

                            Коментар


                            • От: До: Качествата на танк Т-34

                              Коментар


                              • От: До: Спомени на танкистите.

                                Първоначално публикуван от kilikandzer Преглед на мнение
                                Приятно е да си спомниш отминалите времена... и рева на танка докато се носите из калта.





                                Школата в Асеновград, октомври 95-март 96, 3-а рота?
                                Последно редактирано от giorgio; 10-01-11, 16:24.
                                кандидат-аматьор 0894 777 142

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X