Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от VASIL BEROV Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]886445[/ATTACH]
    С тая коса и уставна униформа не ми разправяйте че живота на танкистите бил тежък
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Аз танкист с *коремче* не съм виждал
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        С тая коса и уставна униформа не ми разправяйте че живота на танкистите бил тежък
        Ако колегата е бил учебен кемаф ,"униформата" е съвсем нормална.
        Докато съхне изпрания гащаризон и униформа , няма да стои гол я.
        Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
        Пламен Златарев 0888 66 03 18

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          С тая коса и уставна униформа не ми разправяйте че живота на танкистите бил тежък
          То това в 91-вата година! Що да не е по без гащи и с таз прическа...
          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Хъ-кхъ (изкашлям се значи...).
            А-бе момчета, това танкист ли е изобщо? Че определено не е телосложение и въобще - кондиция и конституция на 18-20 годишен младеж (еле па минал през която и да е комисия) - не е! А-ма и на свръхсрочно-служещ, хич не докарва...
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
              Ако колегата е бил учебен кемаф ,"униформата" е съвсем нормална.
              Докато съхне изпрания гащаризон и униформа , няма да стои гол я.
              Половин година бях учебен кемаф на Банево Имахме само работни дрехи В бригадата слизахме веднъж в месеца събота или неделя И на развода в понеделник ни изстрелваха за подстригване За телосложението има обяснение разкладката беше огромна На нощни или щатни стрелби пристигаше и полева кухня така че гладни не сме стояли

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Първоначално публикуван от VASIL BEROV Преглед на мнение
                ...За телосложението...
                Т. е. това не е произволна картинка някъде си от мрежата, а лично ти! В такъв случай - моля, извини ме, съжалявам, също така - съчувствам искрено.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  35 години разлика.....
                  Ами събрахме се ,13 танкиста от Първи батальон на 9-та танкова бригада ,служили заедно през 1981-1983 -8 кемафа , 4 командира и един мерач.
                  Това в околностите на село Извор общ Димово.
                  С 11 от тях се видях за пръв път от 33 години
                  Много спомени , много емоции....
                  Догодина сме си поставили цел да съберем цялата школна рота от 1981.
                  Щото на проведената вечерна проверка /истинска/ се оказаха много отсъстващи.
                  Прекият контакт с армейските другари не може да се замени с нищо.
                  Черно-бялата е школната рота на Първи батальон от октомври 1981
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14203356_1056564491124129_651896389915523709_n.jpg
Прегледи:1
Размер:106.2 КБ
ID:5732193Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14642466_1099032580210653_1914812983535869400_n.jpg
Прегледи:1
Размер:145.4 КБ
ID:5732195
                  Аз и д-р Владимир Владимиров /сега кмет на Кула/ някогашни РОУП-ажи от Сливниаца от 1982-1983 г.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14650260_1099032393544005_9007800054217300735_n.jpg
Прегледи:1
Размер:72.6 КБ
ID:5732194
                  Последно редактирано от Пламен Златарев; 23-10-16, 18:52.
                  Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                  Пламен Златарев 0888 66 03 18

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Наздраве другари Танкисти
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      То наздравето беше снощи.
                      Направихме го в Димово , щото искахме да дойде и комбата капитан Георгиев , който беше от Димово.
                      За съжаление се оказа че е починал .Много свестен офицер беше.
                      Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                      Пламен Златарев 0888 66 03 18

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        На снимката на Васил Беров се вижда баира над Айтос, дето е кулата.
                        Няколко пъти(как пък все се падаше като сме се издънили яко) противника стоварваше десант там, и ние бягахме нагоре за да го неутрализираме...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Ако това е "горният" район на Айтос,то колегата Беров трябва да е служил в 2-ри танков батальон.Аз също служих там по същото време(март 1991-март 1992) но в МХ батареята(командир/ЗКВ на Тунджа),но по мои спомени всичките Т-55 на 2-ри бат,бяха Т-55АМ2-с Кладиво и екрани по купола.Може това да е Банево-там също имаше баири.

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Не би трябвало да е Банево. Там зад парка няма никакъв баир.
                            Според мен е точно в горния район, в тези паркове по мое време бяха строени 34-ки, с туби масло и нафта пред всяка машина, а акумулаторите бяха закачени на общи кабели за поддържане на заряда. Пак пред всяка машина.

                            Ся... дали за били 34-ки-тогава не бях в състояние да преценя, за мен си бяха танкове. Зелени... Влизал съм 2-3 пъти в тези парковем та оттам спомените за тубите и акумулаторите. Може и някакви други машини да са били.
                            Обаче парковете бяха обърнати точно с гърба си към баира на който се стоварваше десанта на противника.
                            Та оттам съдя.
                            Васил Беров да каже като прочете.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Че парковете бяха с гръб към баира не споря.Бяха 3 или 4 разположени стъпаловидно един над друг.Там бяха и постовете 1,2 и 3(ляво,горе и дясно на парковете)като 1-ви и 2-ри бяха обходни а 3-ти през деня на вишка а вечер обходен.Но на снимката не виждам големите портални врати на автопарка,снимката ако е от там може да е правена долу под парковете,където беше сградата на ГСМ-а,акумулаторното,Дежурният по ГСМ/парк и където стояха двата дежурни влекача-единият верижен на базата на СУ-100 а другият колесен Джуган.Колегата споменава "учебен парк" а такъв горе нямаше,освен едни 10-на Т-55 дето стояха под един навес до вишката на стрелбището-онова дето беше вляво от спалният корпус-отатък дерето.

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Аз чак такива спомени нямам, там бях за 20 дни в началото, и после ме прехвърлиха долу, да ме правят мерач на 72-ка. Та там до уволнението.

                                Васил ще си каже де.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X