Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
    Иха да бе вярно, блатото с костенурките Наистина на сливница има доста сериозна база, но според мен проблема е че нямаме танкове с които да направим биатлона.
    Може като едно време - екипажите с пълно бойно снаражение да тичат по 3 ки
    И да не забравят да бръмчат
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
      Има. На АУЦ-а в Сливница може да се направи такъв биатлон. Там има танкодрум, две "танкови" стрелбища, кашишко и артилерийско стрелбище, окопи, КП-та и падащи мишени на голяма територия както и много пътища между тях. При желание "офроуда" може да е мнооого по-сериозен Има и блато
      „Имаше блато“пресъхна по незнайни причини...

      Има малко вода там където са пробвали танковете да минават под вода...нещо като ров дълбок около три метра до сами баира....
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Не бе, не Алдомировското. То е нещо защитено- някакви птици гнездят, натури 2000 и т.н.... Аз имам впредвид малкото блато зад танковото стрелбище на Горнобанската бригада. Аз там съм влизал с танка почти до средата на блатото.
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          трета част на танковия биатлон от тази годинаhttps://www.youtube.com/watch?v=HMxZFkiRlKY
          Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
          Пламен Златарев 0888 66 03 18

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
            трета част на танковия биатлон от тази годинаhttps://www.youtube.com/watch?v=HMxZFkiRlKY
            Корава машина е Т 72 тарамбуката как изтряска стената на ескарпа и нищо не подаде по ходовата част .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Корава машина е Т 72 тарамбуката как изтряска стената на ескарпа и нищо не подаде по ходовата част .
              Явно тия са разцепили корпуса (виж предната стр.)

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Няма много съществена разлика с арабите
                Арменците са много силни.... Миналата година им подариха Т-90

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Първоначално публикуван от Arangel Преглед на мнение
                  Явно тия са разцепили корпуса (виж предната стр.)
                  Едва ли продължиха си по трасето с пълна газ .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Ей Танкисти, хайде нещо по вашта специалност. Оня ден в темата за кемперите дадох линкчета към едни тубаджийски клипове. Гледал съм ги внимателно и многократно. Става въпрос за машините "Харковчанка-1" и "2". Сигурно знаете, създадени са преди 50-60 години на база АТТ, за работа в Антарктида. Тука са в състава на керван и потеглят от станция "Мирний" към станция "Восток".

                      https://www.youtube.com/watch?v=cILAJvf74Fo

                      Преходът е около два месеца, разстоянието в едната посока е близо 1500 километра. "Восток" е най-студеното място на земята и едно от най-свирепите, на 1200 км от Южния полюс. Два месеца в годината там могат да кацат самолети, но гориво и друго имущество се кара само на вериги. Ясно е че машините имат достатъчно ресурс за отиване и връщане, рез.части сигур имат купища, ама ремонт в такива условия..., ох стана ми студено Та да ми обясните, като на средноинтелигентен кашик /ама да знаете, че имам 8 изстрела с РПГ, половината -отличен /, що са толкова отпуснати веригите? Само напред ли карат? И като че ли последната машина, с шейната дето е, е с най-лабави.

                      Това е интериора на "Харковчанка-1"

                      https://www.youtube.com/watch?v=RqPerDUj6kw

                      Поздравявам ви с песента от първия клип! От втория - също

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        На машината (1.15 - 1.22 м) предното стъкло полуотворено ли е, или греша?
                        Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                        "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Всеки школник на един месец служба би се справил по-добре от тези шведски дебили.
                          И все пак идиотоустойчивостта на 72-ката е пословична
                          Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                          Пламен Златарев 0888 66 03 18

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Малоумници ...особенно на рова , който се минава на скорост.
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • Re: Спомени на танкистите.

                              Плами, не е точно така, имахме стрални идиоти. Просто не ставаха за механик водачи. Някой обърнаха хода на двигатекя в подобна ситуация.

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
                                Всеки школник на един месец служба би се справил по-добре от тези шведски дебили...
                                Освен ако не е имало очи и уши на място (цел на изпитанията и прочее) - дали няма да е по-добре да се оставят презрителните мнения по подразбиране за нещо по-познато - примерно маневри или учения, където опита да бъде счупено нещо не е част от програмата ?
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X