Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествата на танк Т-34

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: Качествата на танк Т-34

    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
    И на танка не е зле возията. Както лодка е.
    Интересно, руснака пилот-изпитател казва, че немския Т-4 е друсащ танк, като в същото време твърди, че окачването му е по-меко от това на Т-34.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Re: Качествата на танк Т-34

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Предвид, че темата е за качествата Т-34 - това отношение изцяло произтича от некадърното командване. Да знаеш!
      Ако темата беше за качествата на командването - щеше със същата достоверност (от същите персонажи изведена при това) да произтича от несъвършенртвата на машината...

      Да кажеш нещо маалце по-конкретно по въпроса? Примерно нещо, дето си го прочел в дебрите на митичните ти дебели книги, вместо това елементарно заяждане?!?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      By mid-1940, Germany introduced the first HEAT round to be fired by a gun, the 7.5 centimetres (3.0 in) fired by the Kw.K.37 L/24 of the Panzer IV tank and the Stug III self-propelled gun (7.5 cm Gr.38 Hl/A, later editions B and C).
      Това определено ми е убягнало и нямам спомен да съм попадал на такава информация. Но се оказва, че са използвали такива снаряди с късото оръдие (доколкото са им останали такива машини) и то успешно. Като се разтърсих, излезе това:

      Необходимо заметить, что кумулятивные снаряды играли важную роль в танковых войсках вермахта.

      Они были впервые применены осенью 1941 г. и с тех пор стали единственным боеприпасом для 75-мм пушки с длиной ствола 24 калибра танка "Pz.IV". Это был единственный боеприпас для орудия "четверки", способный поразить "Т-34" и "KB". При этом, как ни странно, на кумулятивные боеприпасы приходилась заметная доля пораженных танков при небольшом числе машин, способных применять именно эти боеприпасы. Возьмем в качестве примера 3-ю танковую дивизию, действовавшую в мае 1942 г. под Харьковом. III танковый батальон 6-го танкового полка дивизии насчитывал 5 танков "Pz.II", 25 танков "Pz.III" с 50-мм 42-калиберным орудием, 9 танков "Pz.III" с 50-мм орудием длиной ствола 60 калибров и 6 "Pz.IV" с 75-мм орудием длиной ствола 24 калибра. В период с 12 по 22 мая батальон добился следующих результатов:

      5 танков "KB" подбиты кумулятивными снарядами, но лишь обездвижены, поскольку сквозных пробитий брони достигнуто не было.

      36 танков "Т-34" выведены из строя, причем 24 танка поражены 75-мм кумулятивными снарядами, а 12 - бронебойными калибра 50-мм к орудию танка "Pz.III" в 60 калибров.

      16 танков "БТ" уничтожены снарядами 50-мм пушек, 12 из них - 60-калиберной и 4 штуки - 42-калиберной.

      5 танков "Мк.II" ( "матильда") выведены из строя, из них 2 кумулятивными снарядами и 3-50-мм снарядами из 60-калиберного орудия.

      Мы видим, что всего шесть танков "Pz.IV" стали едва ли не основным средством борьбы с "KB" и "Т-34" в батальоне 3-й танковой дивизии вследствие оснащения их орудий кумулятивными боеприпасами. Ведущую роль здесь скорее всего играла выучка танкистов, воевавших на этих машинах.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • Re: От: Re: Качествата на танк Т-34

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Интересно, руснака пилот-изпитател казва, че немския Т-4 е друсащ танк, като в същото време твърди, че окачването му е по-меко от това на Т-34.
        Съжалявам. Не съм карал немска машина а бих искал. Т 34 съм карал също малко, возията хич не е лоша. Плува по дупките. Най много съм карал 55 и 72. Като цяло 72 е по приятен за каране но по калпав за ремонт. Возията е идеална. Не може да се обясни.

        Коментар


        • От: Качествата на танк Т-34

          Дайте да правим разлика мажеду танк и тамк и положение и ситуация,тия в Сталинград са излизали от фабриката без мерни прибори та то хубаво модела е държал на бой и са го млатили само с флака в началото ма като прицелването става само през орьдието на голяма част от танковете то да им имам и танка и Цудото.
          Липсваха на прости неща като бинокъл и радио си е казвала думата,имало е случай да го пердашат от упор едва ли не с кьсите немски оръдия и да не се дава машината,имало е и ситуации в които Щуките на Рихтхофен са считали за много опасно и безмислено да атакуват танкове и са се били само на въздушен бой та като танк може да е бил много добър еле за началото на войната,но като тактика и акъл.........за родину за Сталину,с гол в ръката ........танк.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Re: От: Качествата на танк Т-34

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            За съжаление трябваше да погледна през пустата оптика на т34. Може и така да, не съм запознат.

            Б 2 е много прилична моторетка, разработвана за авиацията по точно за тежките бомбардировачи. Но руснаците дори и турбиниран не са го докарали до 1000 - 1500 кончета и за да не го хвърлят са го сложили на танковете. Двигателчето е с доста екстри като DOHC, сух картер, зъбни предавки към разпределителните валове, алуминиев блок и т.н.

            Турбиниран са го докарали до 850 коня и са го тестваи на ИС3. Който между другото е прекрасна машина за времето си. Със 122 милиметровото зенитно оръдие не е имало какво да му се опъне. Лят нисък купол, голям наклон на бронята. Снарядите просто са отскачали от него. Просто късничко са го направили. А от началото е имал много проблеми за да влезе в експлоатация.


            По принцип немските танкове са били основно с къси оръдия. Може би към края на войната са се сетили да им набухат по голям калибър зенитно оръдие. За кумулативни снаряди не знам да са имали.
            Във флота още юркаме версията му 3д12.При нас е 300 к.с.
            Оръдието на ИС-3 не е зенитно.На базата на корпусно оръдие А-19 е.С разделно зареждане и с малък брой снаряди 25 мисля.
            Германците са били с по-къси стволове до 1942 година.Тогава слагат дългия ствол и на Pz IV.На Pz III май слагаха 60 калиброво(вярно 50 мм).За Тигър не му трябват кумулативни снаряди.Той успешно се справя и без тях.

            Коментар


            • Re: От: Re: Качествата на танк Т-34

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Да кажеш нещо маалце по-конкретно по въпроса? Примерно нещо, дето си го прочел в дебрите на митичните ти дебели книги, вместо това елементарно заяждане?!?



              Това определено ми е убягнало и нямам спомен да съм попадал на такава информация. Но се оказва, че са използвали такива снаряди с късото оръдие (доколкото са им останали такива машини) и то успешно. Като се разтърсих, излезе това:
              Да се има в предвид че противотанковите ръчни гранати също са дупчели 34 ка на слабите места. Интересно защо не са ги стреляли с дългото оръдие. Щели са да дупчат 34 ките од доста голямо разстояние.

              Коментар


              • От: Качествата на танк Т-34

                Истината е някъде тук за Т-34,Пантерите,и 6 "малки"факта за Тигър по-надолу в статията.Тези неща ги учих....преди почти 40г.за да можем,когато строени пред Т-34-85...се даде команда ''за бой'',на 7 сек,да бъдем по местата си,готови за стрелба. http://militaryhistorynow.com/2015/0...oviet-t-34-85/

                Коментар


                • От: Re: Качествата на танк Т-34

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Да кажеш нещо маалце по-конкретно по въпроса? Примерно нещо, дето си го прочел в дебрите на митичните ти дебели книги, вместо това елементарно заяждане?!?
                  На фона на такива умности (категорично немитични), винаги е по-добре да се въздържа...
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • Re: От: Re: От: Качествата на танк Т-34

                    Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                    Във флота още юркаме версията му 3д12.При нас е 300 к.с.
                    Оръдието на ИС-3 не е зенитно.На базата на корпусно оръдие А-19 е.С разделно зареждане и с малък брой снаряди 25 мисля.
                    Германците са били с по-къси стволове до 1942 година.Тогава слагат дългия ствол и на Pz IV.На Pz III май слагаха 60 калиброво(вярно 50 мм).За Тигър не му трябват кумулативни снаряди.Той успешно се справя и без тях.
                    Този двигател има супер много модификации. Последно на т90ам май го докараха до 1300 коня при 2000 оборота.

                    За оръдието си прав.

                    Коментар


                    • От: Re: От: Re: Качествата на танк Т-34

                      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                      .. Интересно защо не са ги стреляли с дългото оръдие. Щели са да дупчат 34 ките од доста голямо разстояние.
                      Срещам твърдения, че кумулативният снаряд е бил по-ефективен при по-ниската скорост на въртене на снаряда от късото оръдие, но не се наемам да твърдя колко е истина.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Качествата на танк Т-34

                        На кумулативния ефект въртенето пречи, затова снаряда се стабилизира с опашка. Немците ползват една гривна за да може да се изстрелва от нарезно оръдие.
                        Няма данни да са използвали само късото. Просто с кумулативен снаряд дори то става ефетивно противотанково
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • Re: От: Качествата на танк Т-34

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Няма данни да са използвали само късото. Просто с кумулативен снаряд дори то става ефетивно противотанково
                          Съгласен. Но е точно на много по къса дистанция.



                          Коментар


                          • От: Качествата на танк Т-34

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            На кумулативния ефект въртенето пречи, затова снаряда се стабилизира с опашка.
                            Глупости Петьо.

                            Найш ли колко кумулативни снаряда за нарезни оръдия има, и не им пречи въртенето...

                            Това със стабилизирането с перки отзад се прави не заради кумулативния снаряд(що тогава и подкалибрения, и ОФ са с перки?), а заради гладкостволното оръдие, което няма как да завърти снаряда.

                            От моя опит-с нарезно оръдие стрелбата е по-точна. Стрелял съм основно(да речем 95%) с Т-72(гладкостволно), и няколко снаряда с Т-55(нарезно). Аз лично имах подобрение на точността, но и наблюденията ми показват, че 55-те стреляха по-точно от нас.
                            Все пак нарезната технология е на повече от век, даже и доста повече, докато перките бяха измислени преди 15-20 години.
                            Сега как е-не знам, може и да са се изравнили, ама в 88-90 години-това беше положението.

                            Не ставай втория Гагич, моля те.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Re: От: Качествата на танк Т-34

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              За съжаление трябваше да погледна през пустата оптика на т34. Може и така да, не съм запознат.

                              Б 2 е много прилична моторетка, разработвана за авиацията по точно за тежките бомбардировачи. Но руснаците дори и турбиниран не са го докарали до 1000 - 1500 кончета и за да не го хвърлят са го сложили на танковете. Двигателчето е с доста екстри като DOHC, сух картер, зъбни предавки към разпределителните валове, алуминиев блок и т.н.

                              Турбиниран са го докарали до 850 коня и са го тестваи на ИС3. Който между другото е прекрасна машина за времето си. Със 122 милиметровото зенитно оръдие не е имало какво да му се опъне. Лят нисък купол, голям наклон на бронята. Снарядите просто са отскачали от него. Просто късничко са го направили. А от началото е имал много проблеми за да влезе в експлоатация.


                              По принцип немските танкове са били основно с къси оръдия. Може би към края на войната са се сетили да им набухат по голям калибър зенитно оръдие. За кумулативни снаряди не знам да са имали.
                              Дани,това ти твърдение е ...малко невярно,за Б 2 .Дизелов самолет и до ден днешен няма.Не че и атомен двигател за самолети не е мислен.
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар


                              • От: Качествата на танк Т-34

                                Б2 е двигател за дирижабли...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X