Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествата на танк Т-34

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Качествата на танк Т-34

    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
    ...Руснаците имат почти неограничен ресурс на суровини за производство на тежки машини...
    Те с каквото разполагат - разполагат. Ама фактически, същественото, с което са разполагали по време на войната им с германците, е ...лендлийз. Напрактика, цялото им производство на танкове по време на войната, е със суровини, доставени от САЩ.
    Освен това, през повече от половината време на войната, територията, на която се намират основните им източници на стомана и въглища, са окупирани от Германия (месеци след като ги напада). През времето, в което не са окупирани, са нефункционални (наводнени, взривени и по всякакви още начини унищожени), като са приведени в такова състояние от самите тях, преди окупацията (като така и германците не са ги експлоатирали, докато са владели територията - което и е било целта).
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Качествата на танк Т-34

      Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
      Защо немците копират точно компоновката на Т-34 когато проектират Пантера? Защо според абсолютно всички включително и западни Т-34 е родоначалник на всеки съвременен танк?
      Защо немците не създадоха масов съпоставим като бройка танк, след като явно броя я не качествата са били важни?Защо могъщата американска индустрия не можа да създаде нещо поне близко до Т-34?

      [ATTACH=CONFIG]908049[/ATTACH]

      И АК не е най точния, най добре изработения, най удобния, странно защо по разни репортажи само той е разнасян от какви ли не брадати чичковци!

      Кви са тия парчета от немски огради, това срещу РПГ-та ли са. Любенов, извода от твойте писания е че....... Адам е бил руснак.....
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • От: Качествата на танк Т-34

        https://www.facebook.com/39787086722...4620956550584/
        Ето една от моите играчки с дванадесет цилиндровия двигател на танк Т-34 . Произведена 1970 г.
        Мога да говоря за този двигател дълго и с любов ....
        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

        Коментар


        • Re: От: Качествата на танк Т-34

          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
          Кви са тия парчета от немски огради, това срещу РПГ-та ли са. Любенов, извода от твойте писания е че....... Адам е бил руснак.....
          Немците са имали изобретен фаустпатронен. Доколкото помня обаче са имали малко бройки доставени чак в края на войната. Това стреляше нещо от сорта на 30 тина метра. Дотогава е имало само ръчни противотанкови гранати. Мрежите наистина са средство за защита от кумулативни гранати.

          Коментар


          • Re: От: Качествата на танк Т-34

            Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
            https://www.facebook.com/39787086722...4620956550584/
            Ето една от моите играчки с дванадесет цилиндровия двигател на танк Т-34 . Произведена 1970 г.
            Мога да говоря за този двигател дълго и с любов ....
            Страхотна придобивка. Я кажи за тоя дърт двигател. Как се справя. Има ли въобще части за ремонт.

            Коментар


            • От: Качествата на танк Т-34

              https://www.facebook.com/39787086722...4669363212410/
              Имам два броя, ... ако някой не знае.
              ПП. Не ги продавам, хваля се.
              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

              Коментар


              • От: Качествата на танк Т-34

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Любенов, доста книжки трябва да прочетеш още, но като начало прочети цялата страничка, която ти дадох.

                П.П. Танкът за който ти говориш е бил в наличност, но не са му дали шанс.
                Колкото и да я чета все се набиват на очи няколко факта, очевидни и от схемите, особено проекта на даймлер е почти точно копие на компоновката и външния вид на Т-34.Не пише, още по малко изглежда никой от 3-те проекта да е неповлияна немска разработка, явно не са и развитие на Т-4, нито умален Тигър .Очевадно е и в готовата Пантера че не са копирали Чърчил например.Та възниква въпроса след като Т-34 според вас не е нищо особено,защо най развитата технологично нация в периода на войната, смело копира Т-34? Защо след като единствената причина Т-34 да е правил кръгчета на Александерплац е бройката произведени, немците не произведоха евтин, ремонтопригоден, лесен за производство, лесен за усвояване и с прилични бойни качества танк?
                http://catainium.blogspot.bg/2016/07...dium-tank.html

                Коментар


                • От: Re: От: Качествата на танк Т-34

                  Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                  Страхотна придобивка. Я кажи за тоя дърт двигател. Как се справя. Има ли въобще части за ремонт.
                  Части няма ... естествено. Преди десетина години когато ги взех, единия се оказа със скъсан разпределителен вал в едната глава с всички последствия от това. Обърнах света докато намеря двигател за части , но това си беше чиста случайност . Може би някой от горе видя колко съм отдаден и ми помогна да го възстановя. Много интересен факт е, че буталата са разхлабени до такава степен, че когато работи се стичат тънки струйки масло от ауспусите. Това е направено с цел двигателя да работи дори и прегрял възможно най-дълго време и ако е възможно да изведе екипажа от тежка ситуация. Друг много интересен факт е, че радиаторите се охлаждат не с вентилатори ,а от завихрянето на изгорелите газове които повличат студения въздух през питите. Наистина е много интересно да се види. Сега двете "гадини" се радват на много специално отношение , даже едната съм я назначил на работа във фирмата на обект с особенно значение.
                  Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                  Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                  Коментар


                  • От: Качествата на танк Т-34

                    Преди 5-6 години надълго и нашироко разговарях с един бивш офицер от Бундесвера. От малко по-специалните. И естествено разтегнахме темата за ВСВ. Съвсем логично по едно време го питам ''Абе защо вашите тогава са правели само бензинови танкове? Не е ли много тъпо това?''
                    ''Да, тъпо е, адски тъпо! Причината е чисто комерсиална - проектите са били одобрени от върхушката на Райха за да могат ''Майбах'' и другите разбойници да натрупат огромни богатства. Война, държавна поръчка, неограничен бюджет - дюшеш, бате! Само да искаш да правиш оръжие.''

                    И не на последно място - Хитлер не е имал абсолютно никакво военно образование, еле па инженерно, обаче решенията ги е взимал само той. А толупите около него са се подчинявали безропотно, щото който не слуша го пращаме на Източния фронт, ако преди това не го разстреляме с кеф.
                    Някои се шегуват, че всъщност единственото бензиново нещо в Райха е трябвало да бъде Фолксваген Кафер и мотоциклетите.

                    Докато при братушките няма нищо комерсиално, нито пък има частни фабрики и частни интереси, там всичко е чиста идеология. При тях и то по време на отечествена война едва ли нещо недобро ще види бял ден. Пък и НКВД-то бая честичко са поразстрелвали играещите си на шикълки с народното имущество.

                    И на края нещо интересно - чичкото от Бундесвера ми каза така ''На ден днешен танка е абсолютно безполезна машина! Имаш ли хеликоптери, танкове не ти трябват. Един хеликоптер може да върши работата на няколко десетки танка''

                    Аз не знам ....... От военно дело не разбирам, но като се замисля ми се струва доста логично и правдиво. Нека по-запознатите да изкажат мнение. Или да пуснем нова тема? Не, честно, дайте да видим какво мислите!
                    Последно редактирано от мишоци; 04-04-17, 02:09.
                    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                    Само DIESEL !!!

                    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                    Коментар


                    • От: Качествата на танк Т-34

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Те с каквото разполагат - разполагат. Ама фактически, същественото, с което са разполагали по време на войната им с германците, е ...лендлийз. Напрактика, цялото им производство на танкове по време на войната, е със суровини, доставени от САЩ.
                      Освен това, през повече от половината време на войната, територията, на която се намират основните им източници на стомана и въглища, са окупирани от Германия (месеци след като ги напада). През времето, в което не са окупирани, са нефункционални (наводнени, взривени и по всякакви още начини унищожени), като са приведени в такова състояние от самите тях, преди окупацията (като така и германците не са ги експлоатирали, докато са владели територията - което и е било целта).
                      Лендлиза колкото и хубаво нещо да е било за руснаците покрива нуждите основно от готова транспортна техника самолети и друго оръжие . Зад Урал се добива желязна руда и се намират най големите руски металургични заводи още от времето на Петър велики . Известната руска фамилия Демидови вдига добива на руда и производството на метали до такива нива че Русия става износител още по времето на Екатерина велика . По лендлиза са доставяни основно готови основно от скъпите метали Хром ; Цинк ; Алуминий и тнт . Толкова милиони тонове колкото са били нуждите на СССР през войната няма как въобще да се доставят с корабите от това време . Матнитогорск https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C...BD%D0%B0%D1%82
                      Последно редактирано от sek.1; 04-04-17, 04:32.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Качествата на танк Т-34



                        След 3:30.

                        Превеликия танк Тигър, върхът на световното инжинерство оборудван с манивела

                        Шъ умръlol:...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Качествата на танк Т-34

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Лендлиза колкото и хубаво нещо да е било за руснаците покрива нуждите основно от готова транспортна техника самолети и друго оръжие .
                          Много филми си гледал (дето разни "Вилиси" джиткат насам-натам), всъщност са доставяни много повече суровини (всякакви), отколкото готова продукция. Доставената стомана по лендлийз е над три милиона тона, 50 000 танка по 30 т, прави милион и половина тона. Сега, дали баш танковете си са правили от нея и какво изобщо са правили, те си знаят, но въпросната стомана представлява всичките им Т-34 и още толкова.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Качествата на танк Т-34

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Превеликия танк Тигър, върхът на световното инжинерство оборудван с манивела

                            Шъ умръlol:...
                            Я, Кольо откри топлата вода. Е има начи полза от тая тема. Ако ще плюете немците поне да им познавате техниката
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • Re: Качествата на танк Т-34

                              Никой не плюе немците. Ти извърташ темата в желана от теб посока.

                              Коментар


                              • От: Re: Качествата на танк Т-34

                                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                                Никой не плюе немците. Ти извърташ темата в желана от теб посока.
                                Ми някой (за пореден път) е почнал тая тема вадейки мое мнение от контекста

                                Пък аз винаги съм твърдял нещо просто - т34 е напълно равностоен на немските танкове за времето си. Няма никакви велики предимства
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X