Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествата на танк Т-34

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Качествата на танк Т-34

    Качествата на Т-34, не са нищо особено, като в никакъв случай не е и лош танк де. Просто, това е най-популярният танк на една от победилите страни.
    Последно редактирано от davc; 02-04-17, 20:50.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Качествата на танк Т-34

      Има съществена разлика от гледна точка на логистиката Т 6 - Тигър 530л. - 195км. T 34-85 545л. - 240км.
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Качествата на танк Т-34

        Е чак пък съществена!
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Качествата на танк Т-34

          Всъщност не, щото руснаците трябва да осигуряват и бензин и нафта.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Качествата на танк Т-34

            За 500 танка си е съществена разлика.
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Качествата на танк Т-34

              С разликата от 15 литра, на 500 танка, немците ще заредят още 15 танка - 3%, иначе казано.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Качествата на танк Т-34

                Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                щото макар и малко по груб все пак Т-34 е по красив и кефи повече от от ония сандъци там...........
                За мен "Panzer 4" е по-красив. То и тройките не лъжат де.
                Но отстъпват на 34-та по бойни качества.

                За кой ли път вече се казва-Т-34 е груб, недодялан, гаден за каране и работа с него, но има едно много важно качество-като комплекс е доста по-добър от масовите немски танкове през войната. Именно като комплекс.

                Като сравнение-на мен любимия ми китарист е Ричи Блекмор. Има много по-бързи от него, много по-добри композитори, във всяка област има по-добри от него.
                Но мен ме кефи да гледам и слушам именно Ричи, защото той съчетава по много добър начин всичките качества на китаристит и музикантите.

                Та същото е и с Т-34.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Качествата на танк Т-34

                  Т-34 е въплъщение на разбиранията на руската (всъщност, на съветската) оръжейна школа...Същото може да се види и при други станали легендарни оръжия, като ППШ-41, а в последствие и при Ак-47...Подобни примери по-късно има и в авиацията, артилерията, даже и в подводните лодки! Нито едно от изброените, не са най-добрите за времето си, но за сметка на това са били достатъчно технологични, че да се произвеждат масово, изключително надеждни и прости за използване от слабо обучени наборни войници, но същевременно достатъчно ефективни, че да не се чувстват използващите ги обречени...Останалото е малко тактика, много мотивация и водка...а, ако това не е достатъчно, един "штрафбат" отзад...

                  Коментар


                  • От: Качествата на танк Т-34

                    Забележки на съветски "пилот-изпитател-танкист" при съпоставяне на Т-4 и Т-34:


                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име-танк 4-1.jpg
Прегледи:1
Размер:33.6 КБ
ID:5748052

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Танк 4-1.jpg
Прегледи:1
Размер:76.3 КБ
ID:5748053
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Качествата на танк Т-34

                      Т-34 не съм виждал на живо. Но съм виждал Тигър. Тук във Франция, Нормандия. Става въпрос за ето този
                      https://fr.wikipedia.org/wiki/Char_Tigre_de_Vimoutiers

                      От бая време се замислям да отида да разгледам Musеe des blindеs de Saumur, хем ми е наблизо
                      https://fr.wikipedia.org/wiki/Mus%C3...%A9s_de_Saumur
                      Последно редактирано от мишоци; 02-04-17, 23:16.
                      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                      Само DIESEL !!!

                      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                      Коментар


                      • От: Качествата на танк Т-34

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Operational range
                        Road: 195 km (121 mi)

                        Operational range
                        240 km (T-34-85) (150 mi)

                        Няма съществена разлика

                        както и 500/32 спрямо 700/55 е горе долу еднакво.
                        И като добавим че 1 кс по дин не е равно на 1 кс по гост и става съвсем забавно.
                        Някой чете техническите характеристики като дявола евангелието . Т 34/85 има автономност 350 километра по пътища с твърда настилка и около 220 офроуд . Тигъра има автономност 200 километра по пътища с твърда настилка и около 110 в калта . То и няма как да е по различно . При еднаква мощност бензиновите двигатели дават 50 та и отгоре процента по голям разход . Тигъра е 2 пъти по тежък с 700 кс бензинов двигател .
                        Последно редактирано от sek.1; 03-04-17, 06:20.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Качествата на танк Т-34

                          Станьо, това не са параходи бре, танкове са. Една сухопътна миля е 1602м. Истината е някъде по средата, но да се вземе под внимание, че и долуизложените цифри са от съветски източник. Сравнението е с Т-4 и е добре да се прочете подтабличното признание на автора, че чак през 1944-та с Т-34/85 руснаците са го прескочили.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име-таблици.jpg
Прегледи:1
Размер:178.0 КБ
ID:5748055
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Качествата на танк Т-34

                            Не, че се връзва според някои автори най-добрия танк за ВСВ е Т 5 - Пантера https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F...0%D0%BD%D0%BA) произведени са 6000 броя за 3 години.
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Качествата на танк Т-34

                              Пичове, кой губи и кой печели войната, велики битки и стратегии и т.п. са в други раздели. Тук за оръжия и техники.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • Re: Качествата на танк Т-34

                                По принцип този двигател съм го карал във вариантите му от т 34 до т 72. Хич не е лоша моторетката, супер лесен за обслужване и малко проблемен.
                                Многогоривен при 20 процента нафта. Всички негативи за т 34 за вярни. Да некомфортен е, да кара се гадно, ако не си свикнал скоростите се вкарват с крак, това че бил тесен вътре е определено глупост.
                                В подкупулното пространство може да стоиш прав, отпред също е много широко и просторно.

                                Хидравликата на немските танкове ги качва на много високо ниво, сигурен съм, че и при тях проблемите със скорости и завиване са били същите

                                Сравнявайки основните машини които съм карал и обслужвал т55 без хидравлика и т72 с хидравлика, мога да кажа, че т55 е по безпроблемен и по ремонтопригоден. Хидравликата обаче си е страхотна благинка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X