Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествата на танк Т-34

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Качествата на танк Т-34

    Доста шърмани попадат през войната по ленд лиза в СССР и руснаците ги кръщават най добрия танк за служба в мирно време
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Качествата на танк Т-34

      Шермана не е лош танк, просто има неадекватно въоръжение, англичаните му слагат 76,2 оръдие и става "Файър флай", който е съвсем друга бира.
      После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

      Коментар


      • От: Качествата на танк Т-34

        Да бе за това американците го кръщават Зипо от рекламата на запалката пали от всеки път .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Качествата на танк Т-34

          "Ролсън"е, не е "Зипо". Всеки танк се е палил при попадение, че Шърмана е бил по-податлив, обаче е вярно. И Т1 и Т2, както и Пантерата, може да са добри танк срещу танк, ама за друго не стават. Основната функция на танка е да прикрива пробива на пехотата, а вторичната е да се бори с други танкове.

          За тежките танкове съюзниците са имали базуки, изобщо и пантера и тигър 1 и 2 са били пречка, но не и голямо затруднение, виж ако на тяхно място имаше съответно 5 - 10 Панзер 4 на бройка работата щеше да е различна. Ето за това не смятам нито Тигър нито Пантера като добри танкове, да като разгледани отелно само по ТТ са чудесни, но на база на цялата картина на войната са грешка. Отделно, че реално германците правят различна платформа за всеки. Руснаците имат общо взето две платформи цялта война - КВ и Т34 и на тяхна база различно модификации. ИС1 и 2, както и 3 са на модифицирана платформа на КВ.
          После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

          Коментар


          • От: Качествата на танк Т-34

            Има и още нещо технологичност за колко време се произвежда Т34 и за колко един немски танк което на края се оказва по важно.
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Качествата на танк Т-34

              Основната причина за лесната запалимост на танковете през втората световна че всички освен руските са обикновено с адаптирани самолетни бензинови двигатели . Харчат много и съответно трябва да носят много от лесно запалимия бензин . Пробвайте дори при тези температури да запалите нафта без тя да е на някакъв друг горим материал като парцал примерно . Другия недостатък на бензиновите двигатели пак е свързан с високия разход и това е малкия пробег без презареждане .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Качествата на танк Т-34

                Нещо не съвсем по темата, но доста интересно като експеримент - в момента хит е една игра "World of tanks" (руска е) и честно казано, аз се зарибих! Та във въпросната игра са пресъздадени в детайли (в каквото се сетите отношение) цялата бронетанкова техника (танкове - леки, средни и тежки, противотанкови САУ и САУ) на нациите взели участие във ВСВ (дори и Китай - не ме питайте защо - не знам, може би заради броя на геймърите там), като се започне от първите допотопни бройки и се стигне до проекти останали само на хартия. Играта представлява директни танкови дуели м/у отбори от по 15 човека (играе се само срещу хора, няма единици "ботове" управлявани от компютъра). Та извода който мога да си направя аз от тази игра е, че няма "най-добър танк", а всичко е тактика (картите на които се развиват битките обхващат целия възможен диапазон - гористи местности, поля, блата, градове, села, пустини, планини - каквото се сетите). Стрелая се с бронебойни, ОФ и кумулативни снаряди - според вида на целта, дистанцията и т.н. Изводите ми какви са:
                Всичко е било тактика и екипна работа! Соловите акции които са дадени като пример по-напред в темата мога да бъдат само и единствено изключения - сам танк е обречен! Тежките танкове са сравнително лесна плячка без подкрепата на по-леки и по-бързи единици, предпазващи ги от обход и атака по фланговете или в тил, но пък при добра видимост и бой на големи дистанции превръщат всичко във вторични суровини. Камуфлажа и използването на особеностите на релефа и ландшафта са ключови. Комуникацията м/у отделните единици също е ключова - няма ли координация помежду им по време на боя и промяна на тактиката спрямо конкретната ситуация, всичко свършва за минути! Определено е интересен и забавен експеримент! Препоръчвам я...

                П.П. Аз играя с ето този мастодонт - Е-100:http://topwar.ru/6930-tanki-tretego-reyha-serii-e.html и трябва да ви кажа, че дебелата броня и големия калибър на оръдието съвсем не са всичко! Нещата са толкова комплексни, че нямат описване...
                Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 11-01-14, 09:31.

                Коментар


                • От: Качествата на танк Т-34

                  Първоначално публикуван от bushiDO
                  в играта има някакъв американски танк М3 Lee, на който купола му не се върти и то е произвеждан 41-42....

                  Коментар


                  • От: Качествата на танк Т-34

                    Първоначално публикуван от bushiDO
                    ...п.п. 2 в играта има някакъв американски танк М3 Lee, на който купола му не се върти и то е произвеждан 41-42....
                    То и в по-ново време се намират умници (шведски) да правят такива танкове:



                    Сега до колко ниския силует компенсира липсата на въртяща се купола и превръща танка практически в САУ, оставя в мене дълбноки съмнения.
                    Практиката показва, че поне за сега схемата не се повтаря в световното танкостроене и не се прилага никъде.

                    Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                    Моето скромно мнение, няма как да сравнявате качествата на Т-34 с тези на Пантера и Тигър.
                    От техническа гледна точкоа може би бих се съгласил с известни уговорки. Но ми се вижда доста наивно и безмислено да разделяме оръжията (в частност танковете) на класове
                    с цел да ги сравняваме. На бойното поле никой не те пита с какъв клас оръжие си и дали то е атекватно на твоето или не. Както не си спомням също генералите на немците или руснаците преди битките не са имали специални уговорки на които да класифицират по класове и способностите техниката, която ще пуснат в предстоящия бой.
                    Идеята ми е, че всеки е воювал с каквото и колкото има, както се случи и където се случи. От тая гледна точка за мен е сравнително коректно да се сравняват танкове (а и не само) от всякакъв тип и модел, имайки се предвид тяхното живучество, надежност, универсалност на бойното поле срещу всякакъв противник, при всякакви условия, срещу всякакви модели и типове вража техника. Който е с едни гърди напред в това многоборство, той заслужава да се закичи с венеца на историята като по-по-най.
                    Знам, че доста хора биха ми се метнали на врата за това свободно интерпретиране и неспазване на калсове и модели, но пак повтарям на бойното поле никой не се интересува от тях и не ти прави компромиси ако си се явил например с БТ-5 срещу Пантера.
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • От: Качествата на танк Т-34

                      Даже и САУто има някаква корекция на цевта а това като го гледам няма .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Качествата на танк Т-34

                        Това е шведски безкупален танк съобразен с техните условия.http://bg.wikipedia.org/wiki/Strv_103
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Качествата на танк Т-34

                          M3 lee - гроб за шестима, както е известен при руснаците. Предвоенен дизайн Т28 и Т35 са същите недоразумения, само дето са спрени години по-рано.
                          Последно редактирано от derhunter; 11-01-14, 20:20.
                          После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                          Коментар


                          • От: Качествата на танк Т-34

                            https://www.google.bg/search?q=m3+le...g%3B1292%3B882

                            Верно няма такава чекня.Доколкото си спомням,малкото оръдие на купола е стреляло само с бронебойни,а голямото в корпуса с осколъчни.
                            Тома Томов
                            Вече с Kia Sportage.

                            Коментар


                            • От: Качествата на танк Т-34

                              Нитоването на бронекорпуси е отречено още веднага след първата световна . Дори и снаряда да не пробие корпуса от деформацията на стоманата вътрешните глави на нитовете се късат и са като шрапнели в това затворено пространство .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Качествата на танк Т-34

                                Позачистих. Игрите са на друга страница.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X