Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карабина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Карабина

    попадна ми карабина която е много стара изписана с арабски или турски натписи и когато дръпнеш затвора в гнездото има пластина която чрез натискане поема четири патрона 7.62 според мен но по дълги в приклада и един в цевта ако някой знае каква е тази карабина моля да ми пише

  • #2
    До: karabina

    Имате ли възможност да сложите снимки на оръжието, за да може да бъде разпознато по-лесно?

    Коментар


    • #3
      До: karabina

      Сигурно някой знае , ама как да ти каже като не я е виждал . И няма да я види докато не пуснеш снимка А тва с пластината се казва `горно пълнене ` и го имат мнооооого карабини , включително и нови модели ?!?!? А тва , че събира 7.62х39 нищо не означава , щото може да е 9.3 х 62 и пак ще ги събере (и ще артиса) Поздрави
      ‎По 2 литра са само млякото и сока !
      WJ 4.7

      Коментар


      • #4
        До: karabina

        Естеството на темата и начина по който са зададени въпросите предполага липсата на колекционерско разрешително за оръжие, както у човека пускащ темата, така и на този който му е предоставил въпросното оръжие, което се ПРЕСЛЕДВА И НАКАЗВА ОТ ЗАКОНА!!! Интернет не е анонимен, така че внимавайте какво пишете.
        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

        Коментар


        • #5
          До: karabina

          А каква мислите, че може да е? Прилича на Манлихера по патрона, но няма определен пълнител, а при дръпнат затвор взема 4+1?

          Коментар


          • #6
            До: karabina

            Първоначално публикуван от onetreehill Преглед на мнение
            А каква мислите, че може да е? Прилича на Манлихера по патрона, но няма определен пълнител, а при дръпнат затвор взема 4+1?
            Колега освен да хвърляме боб за да разберем

            Пусни някоя снимка в противен случай едва ли някой ще може да ти помогне

            Коментар


            • #7
              До: karabina

              Разрови се из нета, има много колекционерски сайтове за стари оръжия.Така, без да я видим, можем само да гадаем....а все още не сме ясновидци
              Ferrum dum ignis candet cudendum est.

              Коментар


              • #8
                До: karabina

                Първоначално публикуван от Ковача Преглед на мнение
                Разрови се из нета, има много колекционерски сайтове за стари оръжия.Така, без да я видим, можем само да гадаем....а все още не сме ясновидци

                Що бе? Аз съм ясновидец, а още правя аборти по телефона.....
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #9
                  До: karabina

                  В приклада ли? В Турция е имало на въоръжение такива Винчестери, но те стрелят с пистолетни патрони и събират повече. Ако потъват в дървото пред спусъка, значи магазинът е все пак в ложата, и сигурно това е турски Маузер. Под което име и трябва да го търсиш.

                  Коментар


                  • #10
                    До: karabina

                    Аааааа!!! ЗагИнахС пластинаВ приклада
                    Сега сериозно.Това че има пластина в магазина не значи че няма пълнител/пачка/по народному.А как се определяше калибър де......аЩе взема пък аз като Золтан да предлагам зачеване по телефона
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #11
                      До: karabina

                      Ето, ще затворим кръга......Ей ся ще завалят пачки. Ти зачеваш, аз ги отървавам, ако нещата не потръгнат като трЕба....
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • #12
                        До: Карабина

                        Предполагам, че става дума за винтовка "Мосин", образец 1939 г.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Карабина

                          В Турция!?!
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Карабина

                            Много се извинявам и благодара на всички които ми отговарят на въпроса карабината за която ви питам е може би на около 100 год може и повече предложиха ми я но никой не знае каква е в нея имаше само един патрон както казах прилича на Калашников но е доста с по дълга гилза и отзат където по принцип е обозначен калибъра пак пише на арабски -интересно ми стана че цялата е в арабски ироглифи а на приклада има щампа на българското лъвче

                            Коментар


                            • #15
                              До: karabina

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              В приклада ли? В Турция е имало на въоръжение такива Винчестери, но те стрелят с пистолетни патрони и събират повече. Ако потъват в дървото пред спусъка, значи магазинът е все пак в ложата, и сигурно това е турски Маузер. Под което име и трябва да го търсиш.
                              точно МАУЗЕР ПАРАГВАЙ Е БЛАГОДАРЯ ВИДЯХ Я В НЕТА

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X