Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смерч (РСЗО)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Смерч (РСЗО)

    Реално в сраженията за остров Дамански за първи път бе исползвани танк Т-62 и РСЗО БМ-21 "Град". Всичко останало е измишльотини!

    Коментар


    • #17
      От: Смерч (РСЗО)

      Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
      .... руснаците са изпарили 80 хилядна армия (с цялата и бронирана техника) само за 2 дни, а това не става нито с БТР-и нито със стандартна артилерия и авиация... Дали е било "ГРАД" или нещо друго сигурно никога няма да разберем...
      Що бе, даже тук си е написано ,нищо че е наследника му, а може и да не е

      "Реактивный снаряд 9М55С с термобарической головной частью. Взрыв одного снаряда создает термическое поле диаметром до 25 м (в зависимости от рельефа местности). Температура поля — свыше 10000С, время существования - не менее 1,4 с[2]"
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • #18
        От: Смерч (РСЗО)

        С-300 не се вози на тоя камион

        Коментар


        • #19
          От: Смерч (РСЗО)

          Сори , ама все ми се струва , че острова се казва ТАМАНСКИ.

          Коментар


          • #20
            От: Смерч (РСЗО)

            Първоначално публикуван от зоро Преглед на мнение
            Сори , ама все ми се струва , че острова се казва ТАМАНСКИ.
            Хубаво "сориш" но се бъркаш. Тамански е един полуостров на Азовско море, там са се случвали разни работи през Втората Световна, а не `69-та. А този остров е най-коректно да бъде наричан Джънбао.

            Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
            До колкото знам на остров Даманский е бойната премиера и на БТР-а... Един БТР с 12 граничари се врязва в китайските позиции и буквално разтрелва от упор челните роти на противника. Китайците на края успяват да го поразят и руснаците правят светкавична атака, само и само да си приберат машината... Мисля, че офицера който е успял да го прибере е станал "Герой на съветския съюз". Чувал съм много легенди за този конфликт (лазерно оръжие, стратосферно оръжие отварящо озоновия слой и т.н.), но при всички положения руснаците са изпарили 80 хилядна армия (с цялата и бронирана техника) само за 2 дни, а това не става нито с БТР-и нито със стандартна артилерия и авиация... Дали е било "ГРАД" или нещо друго сигурно никога няма да разберем...
            Тц, както вече е писано, там участва Т-62, тогава нов и секретен - също като Град. Един танк е поразен и обездвижен, руснаците взимат всички мерки да не попадне в Китай. В крайна сметка танкът е потопен в реката.
            Крушката не е без опашка - има и епизод свързан с БТР-60. Това става малко след след случаят на този остров. На другия край на границата, в съвременен Казахстан. В тамошният инцидент участват няколко БТР-а, единият е поразен в двигателният отсек (това са онези БТР-и с двата "Молотовкови" двигателя). Машината е изтеглена само на един двигател и оттогава тръгва легендата, че решението с тези два двигателя е било целенасочено, а не по принуда на обстоятелствата.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #21
              От: Смерч (РСЗО)

              Служил съм на "Град" - бм-21, бм-22 модиф. , бяха на ЗИЛ-131 и Урали ,невероятно изживяване е ! Особено на Корен . щото на Червен стреляхме само с пус
              А още по голям кеф е да си разузнавач в такъв дивизион и мишената да е на 1 км пред тебе и когато ракетите минават ниско над главата ти усещането е съвсем незабравимо
              Бат Емо е герой, да кара УАЗ обича той !:lol:А вече и Витара :mrgreen:

              Коментар


              • #22
                От: Смерч (РСЗО)

                П.С а за Руско-китайския конфликт съм чувал от първа ръка /имало е наблюдатели от България и други соц.страни/ ,че там са използвани "Град" с някакви терморакети /фосфорни май/ , получавало се е доста по топло от напалма! Общо в конфликта са били задействани 4 бригади "Град " , в руския вариан-1 бригада - 8 дивизиона с по 3 батареи- по 3 машини / 4х8х3х3=288 установки.
                В българския вариант една бригада има 3 дивизиона с по 3 батареи с по 3 машини икономия
                Бат Емо е герой, да кара УАЗ обича той !:lol:А вече и Витара :mrgreen:

                Коментар


                • #23
                  От: Смерч (РСЗО)

                  Езерото в Казахстан се казва Жаланашколь.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X