Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Определяне огневата позиция по снарядите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Определяне огневата позиция по снарядите

    А бе, сетих се. В обкръжения Севастопол през 41-ва командира на оцелялата брегова батарея е сметнал огневата позиция на едното от немските чудесии по видените снаряди. Тия крави са се виждали във въздуха. Видели са ги от няколко места, нали мортирите хвърлят с малка начална скорост. Построил е параболата и я е повредил, с два снаряда. После партизаните са я дочупили.

  • #2
    В днешно време това е работата на РЛСто на противниковата артилерия. Хваща точките на снаряда още в началната фаза и екстраполира огневите позиции. След това тяхната артилерия открива огън, преди снарядът да е изминал и половината път (при далечна стрелба). Затова старият принцип "стреляй и бягай" се е актулазирал към "стреляй и бягай бързо".

    Скоро гледах характеристики на 130 mm комплекс "Бряг" към морската пехота. Бързината на колесните САУ е хем да покрива големи участъци от брега, хем като гръмне, веднага да вдига гълъбите. Струва ми се яко неприятна батарея, която трябва приоритетно да се мачка от въздуха, иначе лошо.

    Някой плюеше американците за джойстиците. Е, тук е същото - возиш се и с разни копчета потапяш кораби или разтурваш морски десант.

    Коментар


    • #3
      Те моряците отдавна си се бият с копчета ... Откак адмирал Макаров е написал известните теореми, май изобщо не щат да се виждат. Пък е било края на 19-ти век.
      Като чух за тоя "Бряг" естествено си помислих че е раздувка. Обаче тия са го направили ... Самоходки, които могат да се бият с крайцери ... И трепат между другото всичко от есминец и надолу ... А уж стволната артилерия беше стигнала до теоретичния максимум още преди това ...)
      Сладолед, сладолед ... Сигурно обаче трябва да намерим някви гаджета за прикритие. Да казваме че сме отишли заради тях, щото ако кажем че ние си се черпим ... ъъъ ...))

      Коментар


      • #4
        Какво те изненадва напастта на мобилната брегова артилерия? Отдавна, не е необходимо да си по-голям, за да потопиш нещо. Да си дребен и вреден е достатъчно. Един аржентински Етандар с едно Екзосе избумка разрушителя Шефилд, а другата ракета се е разминала на косъм с фрегата Ярмут, коята е щяла съвсем да се разхвърчи.

        Коментар


        • #5
          Е как да не се чудя бе, корабната артилерия е по-скоро стационарна. А това има същите характеристики като на мечтите за крепостно оръдие, обаче е самоходно. Още малко и ще вземе да стреля в движение, егати чудото. Не ми се и мисли как са уредили балистиката, тая цев трябва за се държи като камшик по време на изстрела. И пак улучва. Те тва са инженери. И математици ... Да излъжеш съпромата не е проста работа

          Коментар


          • #6
            До: Определяне огневата позиция по снарядите

            Момчета, това хич не е по темата, а и аз хабер си нямам от тия работи - финансист сам, ама сам любопитен по всички въпроси . Тук в УАР имам познати, които твърдаят, че местното Г6 можело да стреля в движение с добра (?) точност при скорост до около 35 км/h има и стар вариант Г5 , и аз намерих тук една рекламна брошурка http://www.denel.co.za/Landsystems/L...llerySysG6.pdf . Като прочетох На Стефан последното мнение за стрелбата в движение, та се сетих да ви питам... Между другото Чичо Saddam, Бог да го проси си беше купил няколко Г5 писаха навремето тук вестниците и бил много доволен. Които му се чете, ще ми е интересно да чуя ваште професионални мнения за Г5 и 6 , че тук това им е национална гордост . Драго ми е да ви чета форумите - какви учени и умни хора имаме ! (болшинството поне ) Стефане, не те познавам, ама да си поприказва с теб човек на живо ще е направо животопроменящо изживяване - блазе ти на децата или на вниците, не знам на колко си години. Направо трябва да ти се издаде том с коментарите - знание и интелигентно чуство за хумор - Браво

            Коментар


            • #7
              До: Определяне огневата позиция по снарядите

              Първоначално публикуван от GeorgiUAR Преглед на мнение
              Тук в УАР имам познати, които твърдаят, че местното Г6 можело да стреля в движение с добра (?) точност при скорост до около 35 км/h има и стар вариант Г5 , и аз намерих тук една рекламна брошурка http://www.denel.co.za/Landsystems/L...llerySysG6.pdf
              Ето по-читав линк http://www.denel.co.za/Landsystems/A...ry_Systems.asp
              Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

              Коментар


              • #8
                До: Определяне огневата позиция по снарядите

                Thanks ,but if you press the "more about G6" button, it's extactly the same link...
                Sorry, no cyrillics and the moderator kindly asked me not to write BG in latin.

                Коментар


                • #9
                  До: Определяне огневата позиция по снарядите

                  Да, но твоя е повреден - кликни
                  Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                  Коментар


                  • #10
                    До: Определяне огневата позиция по снарядите

                    ok...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Определяне огневата позиция по снарядите

                      )) Не знаех че и там по кръчмите си говорят за оръдия
                      Доколкото знам, това е няква местна модификация на съветската Акация. През израелски лиценз, или нещо такова. Номенклатурата на оръдието май беше 2с3. Имат активно-реактивен снаряд та докарват далекобойността до 40 км., май имат и някви с корекция в крайния участък на траекторията. Иначе на такива разстояния не улучват и от бункер да стрелят.
                      Три проблема. При такава мощност на снаряда, движещата се машина просто ще се прекатури. Ако има въртящ се купол, като на танка, и той може да се откъсне. Като няма, а рубката е неподвижна, грубо го насочва механик - водача през някъв негов си прицел, обикновенно в курсовия перископ, точно го донасочва мерачът. Обикновенно има примерно по 10 градуса вляво - вдясно. Даже верижните, преди да стрелят надалече, пускат зад себе си лапи. Като станините на простото оръдие. Да удържат машината. И малките гаубици имат таблица с корекциите за смачкването на гумите при изстрела. Така че в случая за точност от движение може да става дума само със самонасочващ се снаряд. Или ако целта е примерно Пернишки окръг. Щото ако е само градът - вече е трудно да се улучи, малък е
                      А ако правят тоя номер със стрелянето в движение често, сигурно старшините от работилницата ще ги фанат за макарите и ше ги фърлят на мъжките хипопотами. Хм. През брачният им период.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Определяне огневата позиция по снарядите

                        ......................
                        Последно редактирано от Симеон; 05-05-08, 21:02. Причина: дублиране

                        Коментар


                        • #13
                          До: Определяне огневата позиция по снарядите

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          А бе, сетих се. В обкръжения Севастопол през 41-ва командира на оцелялата брегова батарея е сметнал огневата позиция на едното от немските чудесии по видените снаряди. Тия крави са се виждали във въздуха. Видели са ги от няколко места, нали мортирите хвърлят с малка начална скорост. Построил е параболата и я е повредил, с два снаряда. После партизаните са я дочупили.
                          ...............................................
                          Фащам се за думата. След войната крайбрежието ни беше осеяно с изоставени тежки круповски брегови оръдия. Откараха ги после някъде, а от лафетите - прецизно лагерована вертикална ос - се направиха въртящи сцени в малки и големи театри. Знам го със сигурност!
                          Така прековавахме мечовете на орала!
                          А от огневата позиция, особено този, който дърпа спусъка се вижда летящият снаряд! Далечко встрани от затвора - ще имаш неприятности!
                          Кап.С.Тодоров

                          Коментар


                          • #14
                            До: Определяне огневата позиция по снарядите

                            Първоначално публикуван от GeorgiUAR Преглед на мнение
                            ok...
                            ....................
                            Георги, като те гледам на аватара толкова донаборен, а такива трайни оръжейни и оръдейни интереси!
                            Акселерация!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Определяне огневата позиция по снарядите

                              Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                              ...............................................
                              Фащам се за думата. След войната крайбрежието ни беше осеяно с изоставени тежки круповски брегови оръдия. Откараха ги после някъде, а от лафетите - прецизно лагерована вертикална ос - се направиха въртящи сцени в малки и големи театри. Знам го със сигурност!
                              Така прековавахме мечовете на орала!
                              А от огневата позиция, особено този, който дърпа спусъка се вижда летящият снаряд! Далечко встрани от затвора - ще имаш неприятности!
                              Кап.С.Тодоров
                              Май са направили 2 брегови батареи, едната над Балчик, другата на Златни Пясъци до Варна само дето там не ни дадоха да стреляме , че щяха да паднат вилитите в морето заради свлачището , за други незнам .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X