Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Panzer V „Пантера“ в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Panzer V „Пантера“ в България

    На втората снимка. която е качил Чавдар. се различава силуета на мелницата на гара Подуяне.
    За мен твърдението. че снимката е направена там. изглежда правдоподобно.
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

    Коментар


    • #32
      От: Качествата на танк Т-34

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Там поне след 1980 година нямаше и следа от каквито и да било отбранителни съоръжения . Това в района на Трън . От това направление практически нямаше военна заплаха . Сърбите колкото и да бяха необвързани пак си бяха вързани до някъде за Москва .
      Наскоро говорих с един пенсиониран армейски разузнавач, служил в едно от поделенията в гр. Брезник. Разказа, че бил в т.н. преден отряд, за отразяване на нападение точно по това направление. А, може да е било за наш удар по направлението. Не се задълбочих в разказите му, но сега се сетих. Не знам каква е била истината.
      Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
      "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

      Коментар


      • #33
        От: Качествата на танк Т-34

        Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
        Наскоро говорих с един пенсиониран армейски разузнавач, служил в едно от поделенията в гр. Брезник. Разказа, че бил в т.н. преден отряд, за отразяване на нападение точно по това направление. А, може да е било за наш удар по направлението. Не се задълбочих в разказите му, но сега се сетих. Не знам каква е била истината.
        В общи линии сърбите никога не са били приемани като сериозна военна заплаха след сръбско - българската война . Но не сме я изключвали и като възможна за което имаше заделен военен ресурс дислоциран в района . Със Турция и Гърция военен конфликт се разглеждаше като възможен в контекста на конфликт НАТО - ВД и съответно в това направление бяха дислоцирани по голямата част от военните ни ресурси .
        Последно редактирано от sek.1; 11-01-18, 06:26.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          Re: Panzer V „Пантера“ в България

          Аз служих известно време в Мамарчево, обикаляхме по ТОТ около Болярово, Ружица и региона - виждал съм само Т34 ТОТ.

          Коментар


          • #35
            От: Panzer V „Пантера“ в България

            Едно време тази тема я обсъждахме във форума ни за стендов моделизъм. Имаше споделено мнение, че: "...Другите "Пантери" бяха закопани по югоизточната ни граница. Двигателите бяха извадени /Чувал съм че е имало идея да се слагат на локомотиви, но заради високия разход на гориво тази идея е отпаднала/ а корпусите бяха поставени в земята и заляти с бетон. По този начин се получава самостоятелна ДОТ. В нея се влизаше през бившето МТО /както казах, двигателя и цялата съпътстваща го карантия са извадени ги няма/. Всички люкове бяха заварени. Мерните прибори и клиновете на затворите се съхраняваха от кметовете на близките села - според М-плана. Когато през средата на осемдесетте започна строителството на веригата от ОКАБ, имаше идея тези самостоятелни ДОТ да станат елемент от тези батальони. Какво става от този момент натам с остатъците от "Пантерите" не знам. Надали нещо е оцеляло...". Има и информация, че е имало останки от Пантера на територията на военния полигон при хасковското село Корен. Но изследванията на ентусиасти не доведоха до нищо, освен до осветляването на използваните като ДОТ Т-34 по южната граница. За съжаление снимките и материалите от 2007-ма са били качвани на външни сървъри и всичко е заличено във форума ни.
            Но общо взето за нашите "Пантери" се носят само митове и легенди. Да, има материали, че са доставени 15 бройки, има снимки, но до там. Легендата е, че са заровени някъде по южната граница, а двигателите предадени на БДЖ. Предвид враждебното отношение към немската техника в нашата армия, лично моето мнение е, че или са върнати, или нарязани за скрап. Би било добре да са консервирани в някой таен склад, но не съм убеден дали останаха такива...
            JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

            Коментар


            • #36
              От: Panzer V „Пантера“ в България

              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
              От Кюстендил до Дунав не съм видял и следа от такова съоръжение по границата.
              Потвърждавам, в нашия район /Чипровци и наоколо/ никога не имало такова съоръжение. Имаше само "кльон".
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #37
                От: Panzer V „Пантера“ в България

                От достоверен източник знам че в началото на осемдесетте години част от немската техника по линията е извадена и подменена с руска по технически причини . Човека е бил инспектиращ и при едни стрелби от 5 снаряда 4 не са гръмнали . След като докладвали за проблемите че практически няма вече годни боеприпаси и резервни части било решено на стратегически важните направления да се подменят немските машини с Т 34/85 за които произвеждаме снаряди и резервни части за оръдието и другите куполни механизми . Отговора отгоре бил буквално режете и махайте тая скапана фашистка техника . Та нищо чудно пантерите да са заминали на скрап още по онова време .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #38
                  От: Panzer V „Пантера“ в България

                  Тук може малко яснота да внесе Румен картест може би. А дано се включи.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #39
                    От: Panzer V „Пантера“ в България

                    След началото на 80те и след това със сигурност нямат нищо общо с темата, камо ли с превъоръжаване. Не само за Бг.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X