Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Танков биатлон - НАТО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Re: Танков биатлон - НАТО

    Ето нещо интересно. Надявам се да го видя на биатлона. Много добре набира Леото с 1500 кончета.
    https://youtu.be/MT4eM7wwETE

    Коментар


    • #62
      От: Танков биатлон - НАТО

      Предполагам че трансмисията е тип автоматична и механик - водача просто трябва да удари педала в ламарината . Как обаче се управляват тия 70 тона при тази скорост един господ знае . Тука доброто сцепление на веригите с асфалта може да те обърне . Тука има доста германска техника . Карат карат ама все около бетона се навъртат https://www.youtube.com/watch?v=x_mBlh2LpCs
      Последно редактирано от sek.1; 09-05-17, 06:03.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #63
        От: Танков биатлон - НАТО

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Тука има доста германска техника . Карат карат ама все около бетона се навъртат https://www.youtube.com/watch?v=x_mBlh2LpCs
        Прави ли ви впечатление как докато се движат немските машини почти не се вижда дим от двигателя, докато Т64-ките от предното филмче с разтоварването на място одимиха всичко.

        Коментар


        • #64
          От: Танков биатлон - НАТО

          Възможно това да е свързано с многогоривността на руския двигател - както всеки компромис, и това носи негативи...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #65
            От: Танков биатлон - НАТО

            Не е от многоготивността. Тя не е повод за пушенето.

            От страната на произход е.

            Но това, че пуши не е никакъв проблем, освен ако не се страхува екипажа от демаскиране.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #66
              От: Танков биатлон - НАТО

              Кольо, все пак за да е многогоривно има компромисни степен на сгъстяване, вероятно компромисно (т.е. не точно прецизирано, с превключвания) предварение и т.н...
              А за демаскирането - май на някои от тези машинарии имаше и нарочна система за правене на пушек/димна завеса чрез впръскване гориво в ауспуха
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #67
                От: Танков биатлон - НАТО

                Да, ама димната завеса се пуска когато е нужно. А ако искаш да останеш скрит, а се налага да запалиш двигателя по някаква причина-нежелания дим ще те издаде.

                Просто на руснаците всичката им техника е с такова качество. Ма не им и пука особено, те имат от всичко по много.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #68
                  От: Танков биатлон - НАТО

                  Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                  Прави ли ви впечатление как докато се движат немските машини почти не се вижда дим от двигателя, докато Т64-ките от предното филмче с разтоварването на място одимиха всичко.
                  Е какво има да се чудиш?!? Немците са в ЕС и трябва да имат Евро 6, щото "Орднунг мус зайн". Пък 64-ките са правени в СССР и се поддържат в Украина ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Танков биатлон - НАТО

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Е какво има да се чудиш?!? Немците са в ЕС и трябва да имат Евро 6, щото "Орднунг мус зайн". Пък 64-ките са правени в СССР и се поддържат в Украина ...

                    Тъй,тъй.
                    Днеска погледнах парада в Москва.
                    То си бяха пушеци като от издухани Кразове. Особено при завоя на излизане от площада.

                    Коментар


                    • #70
                      Re: Танков биатлон - НАТО

                      Пушляват си. Като загрее двигателя е съвсем приемливо, но си пуши. Все пак е дизел без дпф и колекторите се събират в една тръба и директно вънка.

                      Коментар


                      • #71
                        Re: Танков биатлон - НАТО

                        https://youtu.be/z2Wjp9cS28g
                        Ето по нагледно как се кара лео.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Re: Танков биатлон - НАТО

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          Пушляват си. Като загрее двигателя е съвсем приемливо, но си пуши. Все пак е дизел без дпф и колекторите се събират в една тръба и директно вънка.
                          Днес приятел ми пусна снимка от парада в Ст.Петербург - 'пушляват' е меко казано Трудно се виждаше танка

                          П.С. западняците имат ли автоматично зареждане на оръдието, или я карат още в миналия век?
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #73
                            Re: От: Re: Танков биатлон - НАТО

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Днес приятел ми пусна снимка от парада в Ст.Петербург - 'пушляват' е меко казано Трудно се виждаше танка

                            П.С. западняците имат ли автоматично зареждане на оръдието, или я карат още в миналия век?
                            Не нямат. Само Меркавата има. Нямат и адекватна защита от кумулативни. Пак само руснаците и израелците имат.

                            За пушлявението предполагам, че машините са били студени. Не е чак толкова пушилката даже на т55.
                            Последно редактирано от Daniel; 09-05-17, 18:15.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Танков биатлон - НАТО

                              Да, възможно е да са били студени машините, ама пушекът си бе ефектен (танка бе близо до сграда, и навярно бе работил известно време на място)
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #75
                                Re: Танков биатлон - НАТО

                                ТДА то е по ефектно, пускал съм го няколко пъти. Дюза пръска нафта директно в изпускателния колектор. Става гъста бяла мъгла.
                                https://youtu.be/qyat0YfOtAc

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X