Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвременна бронирана техника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвременна бронирана техника

    Другите пуцат по два пъти и готово.

    Коментар


    • Re: От: Съвременна бронирана техника

      Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
      Другите пуцат по два пъти и готово.
      Няма да стане точно така. Но да речем ОК.

      Коментар


      • От: Съвременна бронирана техника

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        А туй?

        [ATTACH=CONFIG]905588[/ATTACH]
        Руснаците няма сами да си свалят гащите и това едва ли го продават. Новото поколение за платформата Армата КАЗ Авганит https://www.youtube.com/watch?v=dACxAvHgCyI
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Съвременна бронирана техника

          Поради естеството на новата ми работа постоянно работя с бивши/настоящи военни-всякакви-от НАТО до индонезийци.И аз си мислех,че танкът е вече отживелица и можеш " с плюнка да го гътнеш",докато колега украинец не ми разказа за негова среща с 3 Т-72 през 2015 г-"Страшното почва още докато чуеш как палят и подгряват двигателите,а ти седиш в окопа и на взвод(20-30 човека)имаш 3 РПГ и 1 СПГ.И като излязат тези добичета на полето и започнат да стрелят с право мерене от 2 км нито с едното нито с другото можеш да ги стигнеш а и дупе си трябва да станеш от дъното на окопа и да стреляш".В случая на колегата ги е спасила наблизко намиращата се батарея "Гвоздики".Така,че РПГ/СПГ са хубави за засади и в градски условия,за всички останали случаи си требе ПТУРС или стволна и реактивна артилерия с специални(може и с обикновенни ОФ)ПТ боеприпаси.

          Коментар


          • От: Съвременна бронирана техника

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Руснаците няма сами да си свалят гащите и това едва ли го продават. ...
            Не бъди толкова сигурен! Предшественикът на това - РПГ-29 "Вампир" - макар на хартия да е приет на въоръжение в руската армия, изобщо не е доставян за нея. За сметка на това всички ние сме виждали РПГ-29 в действие на видео от Сирия. Т.е. Русия е доставяла в Близкия Изток оръжие, което реално го няма в своите ВС. Пък ракетата на РПГ-30 (тандемна кумулативна) е същата като на "Вампир"-а.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Съвременна бронирана техника

              Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
              "Страшното почва още докато чуеш как палят и подгряват двигателите,а ти седиш в окопа и на взвод(20-30 човека)имаш 3 РПГ и 1 СПГ..
              Украинците не получиха подкрепа от запада, оставиха ги сами. Единствено Полша им даде 15 Javelin и резултат беше страшен, русия заплаши че ще нахлуе официално с армия, Германия да блокира оръжейните доставки за да не прерасне в открит конфликт.
              Не съм сигурен дали беше правилно, но определено Путин трябва много да черпи Меркел.

              При арабите с техните вярвания не е лесно - за гръмнат танк- 40 девици

              Коментар


              • Re: Съвременна бронирана техника

                Точно този идиотски клип исках да пусна и аз.

                Коментар


                • От: Съвременна бронирана техника

                  Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                  Украинците не получиха подкрепа от запада, оставиха ги сами. Единствено Полша им даде 15 Javelin и резултат беше страшен, русия заплаши че ще нахлуе официално с армия, Германия да блокира оръжейните доставки за да не прерасне в открит конфликт.
                  Не съм сигурен дали беше правилно, но определено Путин трябва много да черпи Меркел.

                  При арабите с техните вярвания не е лесно - за гръмнат танк- 40 девици
                  Може ли да дадеш източник за информацията, че Полша е предоставила джавелини на Украйна?

                  Коментар


                  • От: Съвременна бронирана техника

                    Май имаше унищожени няколко танка набързо на летището в Донецк преди украинците да отстъпят.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • От: Съвременна бронирана техника

                      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                      Май имаше унищожени няколко танка набързо на летището в Донецк преди украинците да отстъпят.
                      Танковете спокойно могат да бъдат унищожени и с други ПТ средства. Питането е кой казва, че е било с Джавелин?
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Съвременна бронирана техника

                        Руснаците май доста вдигаха пушек, че срещу тях се ползва натовско оръжие.Даже ми се върти нещо, че имаше пуснати партенки за полска армия в помощ на украинците.Такива ми ти клюки всеки път ако понасяха загуби.
                        Иначе не виждам защо поляците биха дали такава ракета при цената и, на комшии по каквато и да е линия.Всъщност поляците имат ли изобщо такива?

                        Коментар


                        • От: Съвременна бронирана техника

                          Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                          Поради естеството на новата ми работа постоянно работя с бивши/настоящи военни-всякакви-от НАТО до индонезийци.И аз си мислех,че танкът е вече отживелица и можеш " с плюнка да го гътнеш",докато колега украинец не ми разказа за негова среща с 3 Т-72 през 2015 г-"Страшното почва още докато чуеш как палят и подгряват двигателите,а ти седиш в окопа и на взвод(20-30 човека)имаш 3 РПГ и 1 СПГ.И като излязат тези добичета на полето и започнат да стрелят с право мерене от 2 км нито с едното нито с другото можеш да ги стигнеш а и дупе си трябва да станеш от дъното на окопа и да стреляш".В случая на колегата ги е спасила наблизко намиращата се батарея "Гвоздики".Така,че РПГ/СПГ са хубави за засади и в градски условия,за всички останали случаи си требе ПТУРС или стволна и реактивна артилерия с специални(може и с обикновенни ОФ)ПТ боеприпаси.
                          За това в някои армии още се практикува така нареченото облазване за да преодолеят пехотинците страха от близкия контакт с танка . А Гваздика и Тунджа са си много добри и нужни оръжия . https://www.youtube.com/watch?v=2-_lzfN_2to
                          Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                          Иначе не виждам защо поляците биха дали такава ракета при цената и, на комшии по каквато и да е линия.Всъщност поляците имат ли изобщо такива?
                          В тази ситуация цената няма значение . Предполагам че американците които по никакъв начин не искат да се замесват пряко в този конфликт едва ли биха разрешили такъв реекспорт . Все пак някакво количество американско оръжие е стигнало до там . Дали чрез Полша скоро няма да разберем . https://alterinformation.wordpress.c...01/9840901421/
                          Последно редактирано от sek.1; 15-03-17, 18:55.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • Re: Съвременна бронирана техника

                            И нас ни облазваха. Но едно е да мине танка отгоре внимателно. Съвсем друго е стреляйки. Като свикнеш с машините обаче доста неща спират да ти правят впечатление.

                            Коментар


                            • От: Съвременна бронирана техника

                              Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                              Руснаците май доста вдигаха пушек, че срещу тях се ползва натовско оръжие.Даже ми се върти нещо, че имаше пуснати партенки за полска армия в помощ на украинците.Такива ми ти клюки всеки път ако понасяха загуби.
                              Иначе не виждам защо поляците биха дали такава ракета при цената и, на комшии по каквато и да е линия.Всъщност поляците имат ли изобщо такива?
                              Проблема е, че поляците нямат Джавелин (поне официално)пък и да го имат едва ли ще го харижат на украинците. Друг е въпроса, че самите украинци имат нелош противотанков комплекс - СКИФ разработка на КБ ЛУЧ Киев и могат да си решават противотанковите задачи и сами.
                              Последно редактирано от bodevb; 16-03-17, 09:15. Причина: допълнение

                              Коментар


                              • От: Съвременна бронирана техника

                                Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                                ... имаше пуснати партенки за полска армия в помощ на украинците. ...
                                Че поляците не обичат (меко казано) руснаците е абсолютен факт. Който обаче никак не означава, че украинците са им по-симпатични. Все пак, според някои мнения, украинци са клали поляци дори по-зле, отколкото са го правили немците ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X