Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвременна бронирана техника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвременна бронирана техника

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    Бахти и гърците - имата повече танкове от GB, Италия, Германия, Франция и испания взети заедно
    Това изобщо не трябва да те учудва-готвят се (хипотетично) за война с Турция-обичат се отдавна(изглежда и тия и ония не вярват много на НАТО)! А как ти се струва това , че турците имат повече танкове от САЩ въпреки , че военния им бюдждет е поне 10 по-малък(мързи ме да търся).

    ПП.Жалко , че не се виждат по разбивки.

    ПП2.Ако ме не лъже памет цифрите за Израел бяха още по-потресаващи(особено съотнесено на глава от населението)-нещо около 3500-4000 парчета при същото население като гърците.
    Последно редактирано от derhunter; 11-03-17, 22:33.
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • От: Съвременна бронирана техника

      В другите източници цифрите са още по големи . 399 Леопард 2А4 ; 393 Леопард 1 ; М 60 935 ; 170 ОВТ Сабра Mark 3 ; М 48 1450 и още 1200 в резерв . Колко обаче от тази техника особено старите модели М 48 и М 60 са относително годни за бой не се знае . Това са цифри от преди да се набъркат в Сирия . Там колко единици са загубили само те си знаят . Официално признават за 10 Лео 2А4 и един М 60 Сабра само след боевете около Ал Баб . След като германците им отказаха доставка на нова техника турците разработват техен проект ОБТ Митюп и в предвид стоплените отношения с руснаците може и по бързо да го придвижат напред .
      Последно редактирано от sek.1; 11-03-17, 05:57.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Съвременна бронирана техника

        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
        Това изобщо не трябва да те очудва-готвят се (хипотетично) за война с Турция-обичат се отдавна(изглежда и тия и ония не вярват много на НАТО)! А как ти се струва това , че турците имат повече танкове от САЩ въпреки , че военния им бюдждет е поне 10 по-малък(мързи ме да търся).

        ПП.Жалко , че не се виждат по разбивки.

        ПП2.Ако ме не лъже памет цифрите за Израел бяха още по-потресаващи(особено съотнесено на глава от населението)-нещо около 3500-4000 парчета при същото население като гърците.
        Аз се впечатлих по-скоро от икономическото измерение на нещата, отколкото от тактико-стратегическото. Иначе и ние, дето сме без армия имаме повече танкове от някои доста по-стабилни икономики съизмерими с нас като население...

        Но все пак, като цяло, европейците или са заебали танка като основен фактор за водене на военни действия, или въобще са заебали войната като средство за каквото и да е...
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: Съвременна бронирана техника

          Всичко зависи от потенциалните заплахи непосредствено около теб . Танка за разлика от самолетите и ракетите е оръжие близко нападение/отбрана .
          Последно редактирано от sek.1; 11-03-17, 08:04.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Съвременна бронирана техника

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            ... ние, дето сме без армия имаме повече танкове от някои доста по-стабилни икономики съизмерими с нас като население...

            Но все пак, като цяло, европейците или са заебали танка като основен фактор за водене на военни действия, или въобще са заебали войната като средство за каквото и да е...
            Нищо не са заебали. Просто след отпадането на военната заплаха в лицето на ВД се чувстват в безопасност и не искат да се харчат за армия и в частност - за тежка и скъпа техника като танковете. Стига им да имат някакви самолети, с които да пометкат бомби в някой *-стан, ако се наложи спешен износ на демокрация.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Съвременна бронирана техника

              Може да са преценили че танка в днешно време е лесна мишена за елиминиране и да наблягат в други посоки. И аз мисля че има индикации за такова мислене. Като че ли разчитат на по леко бронирани но бързо подвижни машини за пехотата.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • От: Съвременна бронирана техника

                ....... баш така е как го казва Чавдар та и по тая причина им се сърди Кучето,утре ако стане патакламата те добре са си избрали лелки за военни министри и не дават долар за армията,но ще писнат за помощ от тоя който има,а той като недалновиден си цака за армия и танкове.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Съвременна бронирана техника

                  Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                  Може да са преценили че танка в днешно време е лесна мишена за елиминиране и да наблягат в други посоки. И аз мисля че има индикации за такова мислене.
                  Да бе! Белгийците си смениха танковете Леопард с колесни бронирани машини като Пираня. Да не би последните да са по-трудни за елиминиране? Просто са по-евтини и по-лесни за поддръжка. И няма да им прецакват асфалта.

                  Виж, канадците в Афганистан кой знае защо решиха, че с танкове е по-добре, отколкото с LAV-25 ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Съвременна бронирана техника

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Да бе! Белгийците си смениха танковете Леопард с колесни бронирани машини като Пираня. Да не би последните да са по-трудни за елиминиране? Просто са по-евтини и по-лесни за поддръжка. И няма да им прецакват асфалта.

                    Виж, канадците в Афганистан кой знае защо решиха, че с танкове е по-добре, отколкото с LAV-25 ...
                    В Афганистан, противника няма модерни средства за унищожаване на танкове.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • От: Съвременна бронирана техника

                      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                      В Афганистан, противника няма модерни средства за унищожаване на танкове.
                      В Сирия като има та що?
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Съвременна бронирана техника

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93)

                        Виж, канадците в Афганистан кой знае защо решиха, че с танкове е по-добре, отколкото с LAV-25 ...
                        Не им достигаше на канадците огнева мощ с LAV-25 това по спомени от твое е мнение!

                        Canada’s LAV-III wheeled armored personnel carriers have played useful roles, using their sensor suites and 25mm autocannon in road overwatch and patrols. The Panjwai district’s mud-brick compounds and its irrigation ditches, however, presented the LAV-IIIs with limits they could not easily overcome ...

                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...=188832&page=2
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Съвременна бронирана техника

                          Едно е да кълвеш кирпич и скали с 25 мм, друго с 120 мм мисля.

                          Коментар


                          • От: Съвременна бронирана техника

                            Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                            В Афганистан, противника няма модерни средства за унищожаване на танкове.
                            Но имат пре достатъчно от класиката в жанра РПГ 7 и СПГ 9 които все още са си достатъчно ефективни .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • Re: От: Съвременна бронирана техника

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Но имат пре достатъчно от класиката в жанра РПГ 7 и СПГ 9 които все още са си достатъчно ефективни .
                              За което нито Абрамс нито Лео имат адекватна защита.

                              Коментар


                              • От: Съвременна бронирана техника

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                Бахти и гърците - имата повече танкове от GB, Италия, Германия, Франция и испания взети заедно
                                То и в БДЖ-то има много вагони, ама ... Та знам ли, да не се окажат многото гръцки танкове скрап като наште вагони.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X