Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обмисля се подмяната на старите БТР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Обмисля се подмяната на старите БТР

    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
    Е че защо Гегите??? Нали темата е за старите БТР? Аз изхождам от БТР-60ПБ и МТЛБ, в частност БМПтата, понеже в новите модулни машини двете се размиват и според модула е или едното или другото. Гегите/УАЗ-ките. са нищо повече от превозни средства тип джипки, ама защо ги мешаме с БТР?
    Защото Кобрата е много повече "джип" от колкото "БТР" - не може да си позволи, за загуби дори и само едно колело. БТР ще те прибере и без половината...

    Коментар


    • #47
      От: Обмисля се подмяната на старите БТР

      Аз отдавна съм си казал многократно мнението относно машините за пехотата. Само че в другата тема - броня, броня, броня... всичко, което се дупчи с картечница, 23-30-57 милиметровки, РПГ и подобни е просто подвижен ковчег.
      Само че тук говорим специално за България и като сметнем жълтите стотинки, които можем да отделим, трябват компромиси.
      Като говорим за някакви машини, трябва да мислим реални ли са или не, а не колко били проходими. Да не мислите, че във втората по големина армия в НАТО, не им е минало през ум да пробват проходимостта, преди да приемат на въоръжение Отокарите ? Трябвали му джугани да го вадят ... на този колко джугана му трябват за да излезе от локвата ?



      Нали точно такива ще заменяме.
      И аз искам Ферари, знам че е хубаво... и Ламбито и то е хубаво, ама като си търся спортна кола, гледам да мога да си я позволя - и като покупка, и като подръжка. Там е разликата.

      И докато умуваме кой каква броня имал, ще продължаваме да ходим по мисии с ей тази супер броня



      Последно редактирано от nitro; 21-11-14, 16:28.

      Коментар


      • #48
        От: Обмисля се подмяната на старите БТР

        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
        Аз отдавна съм си казал многократно мнението относно машините за пехотата. Само че в другата тема - броня, броня, броня... всичко, което се дупчи с картечница, 23-30-57 милиметровки, РПГ и подобни е просто подвижен ковчег.
        Само че тук говорим специално за България и като сметнем жълтите стотинки, които можем да отделим, трябват компромиси.
        Като говорим за някакви машини, трябва да мислим реални ли са или не, а не колко били проходими. Да не мислите, че във втората по големина армия в НАТО, не им е минало през ум да пробват проходимостта, преди да приемат на въоръжение Отокарите ? Трябвали му джугани да го вадят ... на този колко джугана му трябват за да излезе от локвата ? ...
        Да бе експертът отдавна си е казал тежката дума ...

        Искаш ли да ти напускам снимки и клипчета на закъсали до ушите танкове? Няма машина, която да не може да закъса. Въпросът е кога. Твоята "много добра машина" ще се е заровила до ушите далеч преди БТР-ите 8х8, без значение с какъв произход. В същност, най-вероятно ще се е заровила далеч преди подготвени джипки от този форум. Пази Боже, да трябва да мине през някакъв по-пресечен терен ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #49
          От: Обмисля се подмяната на старите БТР

          До някъде по моето скромно мнение е прав,за 5 кинта само на прИмоция става и не се търси с всичките врътки.

          ОБАЧЕ Турците освен това или тоя леген имат и какви ли не други машини които да се ползват по терени като нашите.Едно такова може да върши работа из града или по камениста и твърда почва,става за определени мисии по определени места,пустини имат колко искаш да мачкат по камъните с него.
          Това на нашия терен след Октомври до края на Април в коя нива можеш да го вкараш,кой баир може да качи и колко сняг ще изгази всеки един карал джипка с тия гуми може да каже,а ако и качи и 2-3 тона на нея пък съвсем става ясно,че я излезе зад околоМрьсното я не.Ти таквоам на машинката аз като не може да ми донесе кутия цигари в Драгалевци по нова година.

          За дупчене ще го дупчат и него колко Гегата,а тях вече колко и да са в скапано състояние си ги имаме.Пари нямаме за модернизация,за нови машини,че и за подръжка на старите,а се мисли какво ни трябва като машина която да покрива терена,климата и нуждите на ммммммармията.Направо следя темата с интерес,по един Патрул викам аз с една картечница на задника и по 3 РПГта в него и това е.Какви машини,какви 5 лева,с трици маймуни гоним.

          Грубо ма ако може някой по нежно нека си го напише.Правехме ли дизели,правехме ли броня,шасита,имахме ли стари машини за доработка.........имахме.Сега вече от начало с Гегите и това е.

          А си представете една кал и това ме гони из нея или леко баирче и педя сняг на ПЪТЯ,аз съм с каква да е кола 4Х4 / не джипка подготвена,става и със Субару кой да е модел с гуми /и това ме гони.Ми сори ма с това тегло,тоя клиренс,тая височина .......ще го направя бьрливо.А 100 талибана с пикапи.........да се чудиш те ли бързо бягат,ти ли бавно ги гониш и като ги наближиш как ще те почешат.

          Безмислена машина за нашия терен,за Гърция по може да става,а колко вийни са губени зимата в снега и калта си знаем.Паметник е това,за кушии из мегдана става и да плаши гаргите.
          Последно редактирано от BENZBOSS; 21-11-14, 17:32.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #50
            От: Обмисля се подмяната на старите БТР

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            ... по Едина Патрул викам аз с една картечница на задника и по 3 РПГта в него и това е.Какви машини,какви 5 лева,с трици маймуни гоним. ...
            Както са я подкарали на изуй гащи и закриване на армията, май това е вариант - известно количество пикапи Тойота от подходяща серия и толкова.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #51
              От: Обмисля се подмяната на старите БТР

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Да бе експертът отдавна си е казал тежката дума ...
              Аха.. но никога не видях достатъчно обосновано мнение, различно от моето по въпроса за тежките БМП.

              Колкото за калта и закъсването, цяла година Краз 6х6 ми теглеше станцията, а два Зил 131 агрегатите. И в полка каквото си помислиш - Урали, Виетнамки, Уазки, Зилове от всякакъв фасон, че даже и четири от тези






              И четири от тези:




              Сещаш ли се за какви чудовища става дума на живо ? Трябва да се види, трудно е да се обясни.
              И всяка една от тези машини съм ги виждал закъсали в калта. И съм ги вадил или участвал във ваденето. Така че всичко закъсва и калта не е критерий при избора на машина.

              Критерият е дълбочината на джоба ти и целите които си поставил в дългосрочен план пред армията.

              Коментар


              • #52
                От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                ... Така че всичко закъсва и калта не е критерий при избора на машина.

                Критерият е дълбочината на джоба ти и целите които си поставил в дългосрочен план пред армията.
                Пригодността на техниката за условията на ТВД не била критерий. Не думай!

                Дългосрочен план за ВС няма. Ако не броим тенденцията за ликвидация и по-нататъшно обезличаване на армията ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #53
                  От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                  6.5 тона без калпаците вътре с тия гуми от къде до къде ще стигне?

                  Верно всичко закъсва,аз не говоря да мине 2 педи кал,а просто до къде ще стигне питам на 3 пръста кал и баирче.Това на мокра трева ще спре бе човек и то ако го държи с муцуната към баира,ако го извърти напречно ще слезе по гръб.

                  Отвори прозореца и виж какво е вън и ми кажи 7 тона с 4 гуми тракторки примерно с пълни блокажи кое до къде ще изкара.До паметника Левски ако се засили от Орлов Мост,не може да мине и през градинката до стадиона.4 човека от кафето в Драгалевци с нормални пушки ще ги спрат да качат баира,то ни из нивата може да хване,но обходна маневра ни нищо,цапа като патица по паветата.

                  Пак ти казвам - аз съм карал само едно Субару и 2 Патрула,с гуми съм закусвал на мокра тревица и леко баирче.Това и за мъгла не става,не е за нашите условия.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #54
                    От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Както са я подкарали на изуй гащи и закриване на армията, май това е вариант - известно количество пикапи Тойота от подходяща серия и толкова.
                    ми ако се чака противник срещу който имаме шанс то това са келеши с пикапи.Ако това горе няма ракети да спре по сериозна машина......ще го гоня с нея и ще го газя като луда крава телето си,само от страни ще го побутна и ще легне.

                    Гледам лебедки няма,Близнаците едно модернизиране да му врътнат,а Вромоса един лифт,аз от тук ще ви пратя по една прашка за 6 долара.

                    Седя и се хиля тук,Куус Бей Орегон,вън духа 40 на поривите до 65 възла вятър или около 100 километра в час,вали,кал колко искаш и се чудя при вас колко в слънчево и какво 7 тона на 4 гумета за военна машина.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #55
                      От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Пригодността на техниката за условията на ТВД не била критерий. Не думай!
                      Знаеш ли, критериите може да са различни и зависят от моментната ситуация и възможности.
                      Сега аз си търся усилено нова джипка, защото дъщеря ми (вече 6-ти клас) съвсем сериозно ми заяви, че пожизнено няма да иде на училище със стария "горски" дрънгел, когато дойде снега... Като е топло е ОК - и моята, и на жена ми колите са фешън, но критериите за 4х4 возилото се промениха.
                      Че си търся "джип" ама в четирицифрена сума, ама с клима, ама да е с газ, ама да е мощен, ама да не е два тона ... да е с модерна визия ... Иначе ако е по избор аз си знам - взимам Hummer H3, ама без изобщо да се замисля нито за секунда, но в момента няма как.
                      Разбираш аналогията между моята дилема и дилемата на държавата, нали ?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                        ...
                        Разбираш аналогията между моята дилема и дилемата на държавата, нали ?
                        Изцяло

                        И по аналогия - ако е склонна държавата на избори като твоите - пак аналогично - добре че ги няма парите и че може само да мечтае
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #57
                          От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                          Явно не харесваш Хамъра...
                          Ама приятели на вкус няма.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                            Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                            Явно не харесваш Хамъра...
                            Ама приятели на вкус няма.
                            Е ти пък съвсем такова на метеното с тоя Хамър,вземи си едно Шеви та да знаеш какво и защо си взел или направо една Тойота,че с тоя Хамър дето си го избрал си изплюх кафето аз.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #59
                              От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                              Трябвали му джугани да го вадят ... на този колко джугана му трябват за да излезе от локвата ?

                              Това е БТР 60 ПБ който си страда още от момента на производството му от хронична липса на мощност . Два бензинови двигателя ГАЗ 40 П с мощност по 90 кс не му стигат до никъде . Предполагам защото конструктор и производител са заводите ГАЗ та за това са напъхали тези стари анемични двигатели . Ако още навремето му бяха качили един ЯМЗ 236 до ден днешен да няма проблеми . Следващия серия 80 е с двигател Камаз 7403 или ЯМЗ 238 и вече проблеми с мощността и проходимостта няма .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #60
                                От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                                Хайде да не се дърляме за глупости, да започнем отначало с определение за БТР http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%...8C%D0%BE%D1%80
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X