Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обмисля се подмяната на старите БТР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

    Доставчикът е и потенциален съюзник. Все тая.

    Имаме предостатъчно съветски железа във войската. Не знам колко друга техника да купим и колко руска да бракуваме, за да се поизравни кантара.

    Коментар


    • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Имаме предостатъчно съветски железа във войската. Не знам колко друга техника да купим и колко руска да бракуваме, за да се поизравни кантара.
      Това какъв точно рационален довод е в полза на избягването на закупуването на руски бтр (с направените уговорки)?
      Дай първо някой да се изкаже стават ли и горе долу по колко вървят.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

        Довод е. Трябва да има диверсификация.

        Отделно като колко надежден партньор се е проявила Русия като дойде ред да се поддържа военна техника.

        Иначе сигурно вървят. Имам тука една ужаска - и тя върви.

        Коментар


        • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          И като е неприятел кво, ще им гаси моторите дистанционно малко преди да дебаркираме у крим?
          Последваща подръжка, ъгрейди, съвместимости, а защо не и да не му наливаме вода във воденичката...

          п.п. Естествено стои и въпроса те какво ще ни (ако) оферират, защото (ако не се лъжа) дори и прес соца не сме имали достъп до актуалните им разработки...
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Да. С уговорката - ако стават и са изгодни.
            Ми аз не бих. Ако ще и без пари да ми ги тикат в ръцете, и ако ще с вертикално излитане да са. И не щото не съм им фен (а аз съм им, особенно в областта на ПВО, признавам си без бой). А щото както мъдро отбеляза президента Радев, пазаруването на бойна техника маааааалко се различава от пазаруването на кремвирши от супермаркета. И не - не е нужно дистанционно да им гасят двигателите. Ако правилно си спомням родните Су-25 бяха приземени от елементарна липса на... пиропатрони за катапултните седалки, примерно.

            Та като ше сме от НАТО, ше сме от НАТО. Другото са курвенски историЙ.

            П.С. Гр'ъците са толкоз фалирали, че ако има кой да им предложи изгоден лизинг на асирийски бойни колесници от Бритиш Мюзеум- и тях ше ги купят. Важното е да извадят по-голяма чурка от турците. Респективно за турците - да извадят по-голема ланга от гр'ъците.
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

              Пиропатроните не си ги осигурихме ние тоест, както обикновено, сами сме си срали в гащите.
              Гръците май беха пазарували преди да фалират толко.
              За меренето на чурки няма да коментирам колко е несериозно умозаключение. Все пак гръците и турците не се замерват с реплики тука у форума...
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                Начи специално тая техника, бтр/бмп, нема как да създава казус дали-или в нато. Да не са па толко тесногръди?

                Отделно ко ши приказваме, кога русия влезе в нато, а ние тука още ги разтегаме тия локуми?
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Пиропатроните не си ги осигурихме ние тоест, както обикновено, сами сме си срали в гащите.
                  Гръците май беха пазарували преди да фалират толко.
                  За меренето на чурки няма да коментирам колко е несериозно умозаключение. Все пак гръците и турците не се замерват с реплики тука у форума...
                  Ти ми отговори харАби (чест и почитания за което), аз ти отговарям хараби. Ти - би, аз - не бих. Разбрахме се да не се разберем.

                  П.С. Гр'ъците са в перманентен фалит от Рамзес II, насам. Упорито се опитват да оборят теорията, че пиенето на узаки на плажа не е value added activity. Засега не успяват (3000 години), но продължават да опитват.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                    Спряганите руски БТР, БМП с какви двигатели са?

                    Коментар


                    • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                      Все същите.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                        Ето нещо 6х6 от Рено.Тези дни белгийците са сключили договор за близо 500 такива(60 Ягуара и 420 Грифона),Франция до 2025 има намерение да купи към 2000 бройки(248 Ягуара и 1668 Грифона).
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Белгия.jpg
Прегледи:1
Размер:85.8 КБ
ID:5758845

                        Коментар


                        • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                          Гърция има около 400 бр. БМП 3 и 21 комплекса Тор М1
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                            Първоначално публикуван от Самодържец
                            Гръците май беха пазарували преди да фалират толко.
                            Гърция има около 400 бр. БМП 3 и 21 комплекса Тор М1
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Кара с 4 - трънки! Това, дето го гледаш на картинките, са разузнавателно-дозорни/патрулни машини, в които се возят по 3-4 души. На вашите подобни им заместиха небронираните хъмвите, с които ги бяха набутали в киреча.
                              А нашата тема е за бойна машина на пехотата, дето освен екипажа си трябва да вози и едно отделение с пълно бойно снаряжение.
                              Е те това се чудя и аз - след като се обмисля бойна машина за пехотата за какьв се спряга разузнавателна такава или машинка която евентуално може да служи за ммммммм насочване на огьня на артилерията примерно и която е мислена за такава,а не да влиза в директен бой,атакуваща с пехота в тумбака?За какво вьобще се заглежда машина която покрива ммммм какво?Газенето на кална лодка и спираща калашник с карач,командир,радист и насочвач примерно?Или от Корола ще правят Хьмви?

                              Канада не е по-добьр терен от нашия,но ги взимат за какво тия машини и за какво ще се ползват,на нас ни трябва какво и за какво ще се ползва?Вьобще не ми е вьпроса как това става на дакел и му набутваш 8 човека вьтре,там даже и на мен ми е ясно,че дьлжината води до тегло,бронята на машината води пак до тегло,оборудването и пак до тегло,един мост повече пак до тегло...........пьк всичкото това тегло води до куп потенциални проблеми с мотор,окачване,трансмисии...........и за бакшиш ние да сме пьрвите порьчало такова без идея дали номера с калната локва ще работи или ще си остане в нея.

                              Да порьчат такива за клюкарка,че утре на сьвместна мислия с Американците ще сме с такова подобно пьк ония с машина каквито разхождат из Кемп Пендьлтьн и ми двигат прахоляка по магистралата,нещо което изглежда и на прьв поглед кьде кьде по-свястно от камионче с броничка и 3 антени на крьст.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                                Гърция има около 400 бр. БМП 3 и 21 комплекса Тор М1
                                А тез машини как се явяват нато съвместими, без да са политкоректни.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X