Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тежки БМП вместо танкове?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: Тежки БМП вместо танкове?

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Знаеш ли как се режат броневите марки стомана ? Дори и прав лист не всяка газова смес на газорезката го реже . В работата имам още парчета плочи от БЕТА седят толкова години щото никой не иска да ги работи на металорежеща машина а на времето от тях правехме дробометни колела . Утре ще ги снимам .
    Чувал съм, че макетата така и не са успели да нарежат куполите на 55-ците, дето им подарихме...

    Коментар


    • От: Тежки БМП вместо танкове?

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Леко - ще рече слаба защита, леко въоръжение ще рече - малко огнева мощ! Да ходи да воюва с него някой счетоводител (звучиш като такъв)!
      Слаба защита защото силната както казваш я дупчи всичко вече,щом ние в Арсенал си имаме мальк арсенал което дупчи каквото му попадне то какьв е шанса да ни скочи някой по бели гащи и да няма тубички дупчещи Абрамс какьвто ние нямаме?
      Под леко вьорьжение имам в предвид Кьш на танковото орьдие с презумцията,че няма да водим бой срещу танкови формирования или тежка артилерия.Ако пьк някой подпомогне един такьв конфликт.............свирките ни остават пьк какво ще да имаме,с 5 човека и 50 танка толкова.
      Мисля за нещо което да дупчи из града,да сьбаря пехота и да бие по киртаци с джипки или лека броня била на полето или в лек планински терен.


      Онова горе с пушчицата и Реното добре ма си е лимузина за пехота и все ми се струва,че как казва Сибирски а го вкараш някьде а се наложи ти да го пазиш него,а не то тебе.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Re: Тежки БМП вместо танкове?

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        Чувал съм, че макетата така и не са успели да нарежат куполите на 55-ците, дето им подарихме...
        Те и шаситата не можаха да нарежат май германци им свършиха работата . То македоонското машиностроене е като извънземните всеки е чувал за тях ама никой не ги е виждал Едно е да режеш машина на скрап друго е като после ще трябва да я събираш и нещата да паснат до стотна щото тука стоманите са бая яки и дебели и не става като при колите да напаснеш люк или врата с големия чук .
        Последно редактирано от sek.1; 09-10-14, 19:39.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Тежки БМП вместо танкове?

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Слаба защита защото силната както казваш я дупчи всичко вече,щом ние в Арсенал си имаме мальк арсенал което дупчи каквото му попадне то какьв е шанса да ни скочи някой по бели гащи и да няма тубички дупчещи Абрамс какьвто ние нямаме?
          Под леко вьорьжение имам в предвид Кьш на танковото орьдие с презумцията,че няма да водим бой срещу танкови формирования или тежка артилерия.Ако пьк някой подпомогне един такьв конфликт.............свирките ни остават пьк какво ще да имаме,с 5 човека и 50 танка толкова.
          Мисля за нещо което да дупчи из града,да сьбаря пехота и да бие по киртаци с джипки или лека броня била на полето или в лек планински терен.


          Онова горе с пушчицата и Реното добре ма си е лимузина за пехота и все ми се струва,че как казва Сибирски а го вкараш някьде а се наложи ти да го пазиш него,а не то тебе.
          Като казвам "броня" - имам предвид нещо дето калибър 12,7 мм - 30 мм. не го прави на сито (ако може и още малко по-нагоре още по-добре), а върху нея пасивна и активна защита срещу онези с "кюнците" и РПГ-тата, въоръжено подобаващо и носещо достатъчно количество пехота в себе си. Обхвата на ПТУР бие всяко оръдие, чийто снаряд би го пробил и унищожил. 30 мм., 12,7 мм. и автоматичните гранатомети биха държали вражеския кашик достатъчно далеч и биха го убивали достатъчно добре! Апропо - френския гъзовоз горе тежи почти колкото украинката, а в сравнение с нея като въоръжение е направо гол като пушка, има по-малък запас на ход с 50 км., а защитата на ЛС е по-скоро хипотетична...
          Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 09-10-14, 19:44.

          Коментар


          • От: Re: Тежки БМП вместо танкове?

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Те и шаситата не можаха да нарежат май германци им свършиха работата . То македоонското машиностроене е като извънземните всеки е чувал за тях ама никой не ги е виждал Едно е да режеш машина на скрап друго е като после ще трябва да я събираш и нещата да паснат до стотна щото тука стоманите са бая яки и дебели и не става като при колите да напаснеш люк или врата с големия чук .
            А пък как се реже тази с полимера на 72-ките
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • От: Re: Тежки БМП вместо танкове?

              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
              Това за ресурса си е сериозно. Преди сигурно две седмици поккрай мен минава един Краз 6х6 с прицеп. Много си я харесвам тази машина, ей тъй носталгично, че ми теглеше РЛС-а цяла година по учения. Как да е, след половин час го настигам с колата, аскера излязъл, капака вдигнат, пушeци... Това по време на война ще стигне от Варна до Кърджали за две седмици, като мине три основни ремонта... и гори 100 литра на 100 километра с прицеп по черно. Каква полза като има десет съставни части и е ремонтопригоден, като не е надежден.
              Мога да взема отношение относно моторесурса и ходовите качества на 72-ката,модификация „Урал”.Пробег до основен ремонт 11 000 км.Смяна на вериги -5 000 км.Смяна на опорни ролки-7 000км/ако е паднал гумения бандаж и по рано/.Карал съм нова машина ,получих я на около 700 км ,сдадох я на около 5 500 км.2/3 от пробега е навъртян от обучаващи се кемафи т.е- всякави идиоти са се учили на нея, включително и аз.Ами нямам спомен за сериозна повреда ,която да налага специализиран ремонт.Безотказно палене и при минус 30 и липса на прегряване при плюс 35.Веригите бяха с тракове с гумено-металически шарнир ,свързани със шестограмни оси,осигурени с шестограмни гайки и от двете страни.Надеждна и сигурна работа на веригите.Тръбна хидравлика за управление на трансмисията.Яка спирачка с механично серво.Окачване- торсионно плюс амортизатори-направо я залепваха за трасето.И возеше меко-поне при кемафа.
              ЗКТЧ-то/да не се бърка със ЗКПЧ-то/,казвше, че 72-ката е бил замислен като рейдов танк-т.е от Москва до Париж без ремонт.Това са годините 1981-1983.
              Това ,което споделям не прочетено в нет-а, а ми се случило през двугодишната ми наборна служба в 9-та Танкова Бригада и АУЦ Сливница.
              Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
              Пламен Златарев 0888 66 03 18

              Коментар


              • От: Re: Тежки БМП вместо танкове?

                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                ,

                А всички знаете как пуши дизел, а на танка от колекторите без гърнета директно навън, ами подпушват си, особенно студени.
                За мене тоя конкретно от клипа е преебан и е поне за ремонт, ако не и за боклука. До колкото мога да чуя през компа не ми и звучи никак добре, най-вероятно проблема не му е само в горивната с-ма. Има и други клипове с верижни машини, не всички чадят така.

                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                Това за ресурса си е сериозно. Преди сигурно две седмици поккрай мен минава един Краз 6х6 с прицеп. Много си я харесвам тази машина, ей тъй носталгично, че ми теглеше РЛС-а цяла година по учения. Как да е, след половин час го настигам с колата, аскера излязъл, капака вдигнат, пушeци... Това по време на война ще стигне от Варна до Кърджали за две седмици, като мине три основни ремонта... и гори 100 литра на 100 километра с прицеп по черно. Каква полза като има десет съставни части и е ремонтопригоден, като не е надежден.
                Значи лично съм питал колега от форума, който имаше и продаваше такъв/за 16000лв/, ползвал го за подвоз на дърва, та човека ми каза че не по много тежък офроуд терен с не си спомням колко кубика дърва му дава разход 50/100. В казармата дежурния влекач беше такъв/щях да го потопя в изкуственото езеро, ама това е друга история/ и още един ползвахме да караме дърва с него и за теглене на други машини, веднъж като ни извозваха към единия пожар го попитах старшинката шофьора колко гори на шосе - отговори ми 90/100. На шосе и с 20 войничета дето не ни усеща. Коя е истината не зная, но си мисля че специално точно тези кразове имат ресурс, но са твърде стари и може би зле поддържани. Тука има по-запознати да кажат.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Re: Тежки БМП вместо танкове?

                  Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                  А пък как се реже тази с полимера на 72-ките
                  Идея си нямам . Там е нещо от рода на стъклотекстолитите .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Re: Тежки БМП вместо танкове?

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Идея си нямам . Там е нещо от рода на стъклотекстолитите .
                    Отидоха си няколко чернокраки резачи докато разберат че не става с газовия резак. Получава се взрив и хвърчи разтопен метал. Така и се отказаха скрападжиите да ги купуват. Имаше над 70 бр. за продажба на склад на смешна цена и никой не ги купува.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • От: Тежки БМП вместо танкове?

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      Апропо - френския гъзовоз горе тежи почти колкото украинката, а в сравнение с нея като въоръжение е направо гол като пушка...
                      Интересно тук е друго. Руснаците се кооперират с французите и разработват "Атом' с 57 мм. оръдие, при условие, че вече си имат БТР-90 с въоръжение на БМП-3...





                      Не е ли странно - явно на големите противотанкови оръдия им минава модата, иначе не може да се обясни предпочитанието на 57 мм. пред комбинация от 100 и 30 милиметровки.
                      Всъщност за мен не е странно - по-голям боезапас, телескопични и всякакъв вид нови боеприпаси, необитаеми куполи на модулен принцип, 10 тона повече броня... на там отиват нещата.

                      Коментар


                      • От: Re: Тежки БМП вместо танкове?

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        Отидоха си няколко чернокраки резачи докато разберат че не става с газовия резак. Получава се взрив и хвърчи разтопен метал. Така и се отказаха скрападжиите да ги купуват. Имаше над 70 бр. за продажба на склад на смешна цена и никой не ги купува.
                        Покрай темата снощи се замислих за хилядите технологични проблеми възникващи по производството на една такава машина . Сетих се че преди няколко години един колега от форума търсеше голяма отгрявъчна пещ да нормализират голяма заварена метална конструкция . Та в цялата ни държавица май само една работеща беше останала някъде май в Стара Загора и нея я палеха веднъж в три четири месеца като съберат достатъчно материал че много ток харчи . Без тази процедура след приключване на заваръчните работи ефекта е като на забравена стъклена бутилка с вода във фризера украински БТР Тръгват във всички посоки пукнатини а дори и да не се спука със сигурност поне ще има съществена деформация в процеса на експлоатация . Тази процедура в БЕТА се спазваше желязно корпуса и нищо заварено по машината не я пропускаше ! За това до ден днешен машина излязла от там проблеми със заварките и корпусите няма след толкова дълга експлоатация . Въпреки че не са нови нашите БМП 23 воюваха в Ирак и нямаме бойни загуби всички машини се върнаха . Ако все още имаме нещо като нормална армия след приключване на мисията трябва да е изготвен точен и детайлен анализ на качествата на всички машини по време на мисията който да се използва за последваща модернизация и развитие на машините ама едва ли някой си е направил тоя труд . Тука има доста хора били на тези мисии могат да кажат как са се държали нашите машини там въпреки че са доста далеч от климатичния пояс и войната за която са проектирани .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Тежки БМП вместо танкове?

                          Не мажем да направим БМП на базата на танково шаси по простата причина че нито имаме шасита нито имаме технологията и оборудването да го сглобим после.
                          Една интересна статия за калибъра на основното оръжие на БМП http://otvaga2004.ru/bronya-pehoty/i...-30-ili-40-mm/
                          Последно редактирано от gabocvet; 10-10-14, 05:49.
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • От: Тежки БМП вместо танкове?

                            То шасита дал господ ама после е проблема .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Тежки БМП вместо танкове?

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              То шасита дал господ ама после е проблема .
                              То е ясно, че някакви шасита ще се намерят, ама после с каква технология ще ги режем с каква технология ще ги сглобяваме и бойния модул от къде ще го вземем или правим?
                              Шведския вариант на БМП https://ru.wikipedia.org/wiki/Strf_90
                              Последно редактирано от gabocvet; 10-10-14, 06:07.
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: Тежки БМП вместо танкове?

                                Никъде . Единствения завод с производствен профил в тази сфера беше БЕТА . ВРЗто в Търговище е с ремонтен профил и едва ли има и 20 процента от необходимото оборудване за серийно производство на бронетехника . Изключваме варианта че можем примерно с клизма за произвеждаме една две машини годишно с много ръчен труд и без повтаряемост на резултатите . С това и разходите по производството не можем да си избием .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X